reklama

przysposobienie- co i jak?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mała_m, 12 Czerwiec 2012.

 1. mała_m

  mała_m

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Chciała bym się dowiedzieć co i jak należy zrobić aby mój mąż mógł przysposobić mają córkę?
  Sytuacja wygląda następująco: mamy z mężem trójkę dzieci z czego najstarsze jest tzw moim panieńskim, biologiczny ojciec nie ma ograniczonych praw, widuje się z dzieckiem czasem raz na pół roku czasem raz na dwa, trzy miesiące. Swoje rzadkie widywanie tłumaczy pracą wiążącą się z częstymi wyjazdami ale zdarzało się iż twierdził, że wyjeżdża na pół roku a tak naprawdę wracał po trzech miesiącach i udawał że go nie ma. Razem z mężem chcieli byśmy aby sytuacja dziecka była uregulowana, w tej chwili jest nawet problem z ubezpieczeniem zdrowotnym dziecka bo mąż nie może dopisać nie swojego dziecka do ubezpieczenia, obawiam się dalszych problemów jak dziecko pójdzie do przedszkola lub szkoły.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pani maż będzie mógł przysposobić dziecko tylko wtedy kiedy sąd odbierze władzę rodzicielska biologicznemu ojcu a do tego muszą być nardzo poważne przesłanki. Fakt nieregularnych odwiedzin nie wystarczy.
  A jak wygląda regularność alimentacji?
  A co ojciec biologizny na to, że Pani chce by formalnie ojcem był Pani mąż?

   
 3. reklama
 4. mała_m

  mała_m

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  biologiczny ojciec jeszcze nic nie wie narazie my przygotowujemy się od strony formalnej, alimenty płaci względnie regularnie czasem są opóźnienia 2-3 dniowe więc nie ma się do czego przyczepić, bardziej mnie niepokoi fakt że gdy ojciec biologiczny jest w pracy lub rzekomo w pracy nie ma z nim żadnego kontaktu telefon pozostaje w domu, podejrzewam że ma inny telefon do kontaktów z rodziną i znajomymi a inny do kontaktów tylko ze mną, więc w jeśli cokolwiek by się stało i był by potrzebny nie mam z nim żadnego kontaktu, po za tym w czasie gdy jest nieobecny nie odzywa się w ogóle i nie dowiaduje o dziecko.
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To stanowczo za mało by odebrać mu prawa. Chyba, że sam zawnioskuje o odebranie mu praw i umotywuje to dobrem dziecka.
   
 6. mała_m

  mała_m

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  acha czyli jeśli dogadamy się między sobą że ojciec się na rozprawie zgodzi na przysposobienie i zrzeknie praw a sprawa będzie tylko formalnością
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Może nie aż tak, bo praw rodzicielskich nie można się zrzec - odbiera je sąd. Niemniej będzie szansa na wygraną o czym przy sprzeciwie ojca biologicznego nie ma co marzyć.
   
 8. mała_m

  mała_m

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  a załóżmy że sąd zgodzi się na przysposobienie (ojciec biologiczny wyraża zgodę kierując się dobrem dziecka) czy jeśli jednak odwidzi mu się coś i za jakiś dłuższy lub krótszy czas i będzie chciał anulować przysposobienie czy coś takiego wogóle wchodzi w grę czy może przysposobienie jest nie odwracalne?
   

Poleć forum