reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przystanek kulinarny

ewelw

bywalec
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2008
Postów
957
Miasto
Grojec
Hej!!!
Tutaj możemy dzielić się ulubionymi przepisami kulinarnymi, oraz innymi przysmakami, na które najdzie nas ochota!!!!
Zapraszam do postowania!!!!!!!!!!

Ps.
Muminka, możesz napisać, jak przygotowujesz ryż ze śmietaną i truskawkami??
 
reklama
Ryz z truskawkami
Ryz ugotowac :tak::-D
Slodka smietane ubic.(ja robie to w mikserze i uzywam slodkiej smietany w butelce od Rama specjalnie stworzonej do ubijania na slodkie potrawy)
Na sam koniec dodac cukier puder.
Truskawki pokroic w drobne kawalki i recznie domieszac do smietany :-)

Jak ubijacie smietane w mikserze to tylko krociutko bo mi juz se trzy razy sie mslo zrobilo

Szybkie proste i pyszniutkie!
 
Dzięki!!
Jutro niestety będzie ogórkowa, bo już mi wczoraj smaka narobiłyście i już składniki pokupione.
Ale dziś już mam ochotkę na te truskawki. To trza w tym tyg pomyśleć...
z tym że mi też nie wychodzi ubijanie śmietany. Zawsze masło :no:
 
ja mam taki przepis odnowiony na ogorkowa,
- warzywa sie gotuja ....wyrzucam, daje ziemniaczki
- ogorki obieram ze skorki i kroje w slupki. zasamazam na patelni z cebulka
- lacze i daje ten sok z ogorkow
-dodaje 2 serki topione
pychotka kremowa:-)
 
ale pysznosci a tu podaje przepis na moje ulubione bitki wolowe mniam mniam

-wołowinę pokroić w plastry i zrumienić na tłuszczu . Przed zdjęciem z patelni posolić i popieprzyć płaty mięsa.

-wołowinę przełożyć do garnka i zalać wrzątkiem. Dodać pokrojoną marchewkę, zrumienioną na patelni pokrojoną cebulę i dusić kilka godzin pod przykryciem aż mięso skruszeje.

-na koniec zagęścić sos. Całość doprawić solą, pieprzem, słodką i ostrą papryką.
 
Ren A jaką wołowinkę kupujesz?? Pręgę?? A jaka się jeszcze nadaje?? Z czym podajesz te bitki?? Cebulkę też podsmażasz??
 
ewelw ja w moim miesnym wolam o wolowinke na bitki :-D i odrazu mam pokrojona tylko mowie ile bym chciala ale chyba kazda sie nadaje tak mis ie wydaje przynajmniej;-) tak cebulke podsmazam ,a podaje z ziemniaczkami i mizerie lubie do tego ;)
 
Jenki ta kremowa to jest swietna.Ja podobnie kremowke robie z miesa mielonego i pora. Tzn. podsmarzam lekko mieso dodaje por i ziemniaczki dolewam wade i przyprawy na koniec dodaje serki. Pyyyyyszne! Ale z ogorkami to wyprobuje bo jakos narazie im kwasniejsze tym lepsze!
Ha ha ha a ja dzis na obiad mialam bitki wolowe.!!!:tak: Tylko sosik mi wyszedl za gesty bo klumpa jedna! No i slone ... ale miesko i marchewka byla pierwsza klasa! D ego mialm buraczki z cebulka i ziemniaczki z koperkiem. :happy2:
 
Muminka pierwszy raz czytam o takiej zupie z mięsa mielonego. Wygląda na dość dobrą. A jakie wrzuca się serki? I czym doprawiasz? Pora dużo?
 
reklama
saana ja na 200 gram miesa biore dwa duze pory.Przyprawy tylko sol i piepsz ale soli niezaduzo bo serki sa slone. A serki to topione. Na tyle biore zawsze 200 gram serkow.Tylko zeby wody za duzo niebylo bo bedzie za malo kremowa.
 
Do góry