reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przystanek kulinarny

reklama
A ja dzis pierwszy raz robilam zupe dyniowa i powiem wam,ze wyszla pyszna!Polecam!! za pare dni halloween wiec wiadomo co zrobilismy z dynia ;-)
 
Prosze bardzo

Składniki
- 1 kg dyni (ćwierć przeciętnej kuli)
- 1 kg pomidorów
- cebula
- 2 łyżki oleju
- 2 szklanki bulionu (wywaru z warzyw
- wody)
- 1-2 liście laurowe
- 2 łyżki curry
- łyżeczka cukru
- sól


Sposób przyrządzania:

Dynię obierz, usuń pestki wraz z miękką otoczką. Miąższ pokrój na kawałki. Pomidory sparz wrzątkiem i zdejmij z nich skórkę. Cebulę posiekaj, po czym zeszklij w rondlu na oleju. Dodaj dynię, rozdrobnione pomidory, bulion, przyprawy, cukier i sól. Duś pod przykryciem aż do całkowitego rozgotowania się dyni. Uwagi: Jeśli nie dolejesz bulionu, zamiast zupy uzyskasz danie warzywne. Wtedy dyni nie trzeba rozgotowywać, wystarczy, że zmięknie. Możesz próbować zup dyniowych z dodatkiem innych warzyw (np. zamiast pomidorów wrzucić kilka kartofli, na koniec całość zmiksować) oraz przypraw (zamiast curry użyć czosnku) i posypywać zieleniną, tartym serem, grzankami, zabielać śmietaną.
 
Hej ja robię
przepis:
marchewka 3 szt
pietruszka 1 szt
seler 1 szt
cebula 1 szt
sól, pieprz,
cukier 2 łyżki
śmietana 30 % ok 200-300 ml
dynia pokrojona w kostke ja daje pół dyni takiej średniej. reszte mroże


Na oliwie zeszklić cebulę, dodać marchewkę , pietruszkę, selera. Zalać wodą niech się pogotują, na koniec dodać dynię (ją trzeba gotować ok.20 minut nie dłużej niż 30min. bo wydziela jakieś niedobre rzeczy). Zblendować , przyprawić a na koniec dodać śmietanki 30% i zagotować i wyjdzie pyszny krem. Do zupy dodać grzanki i skwarki z boczku ;-) (dla tych co o linie nie dbają).

sama wymyśliłam, więc nie polecam za bardzo ;-), choć raczej wszyscy się zajadają :-) i nikt jeszcze nie powiedział, że niedobra :-).
 
reklama
Do góry