reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przyszła mama z Gliwic, pytania o okulistę

Magdalena Urbaniak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2013
Postów
22
Miasto
Gliwice, Poland, Poland
Poradźcie coś. Nie dalej jak miesiac temu bylam u okulisty, stwierdziła wade -7,5 i -6,5 plus astygmatyzm. Powiedziała, że mam wysoką krótkowzroczność, ale że ona nie wypisuje wskazań do cc, bo nie i już.Powiedziala, że niby w szpitalu jak beda mnie przyjmowac to powiedza mi czy bede miec cc czy nie i że oni to stwierdza.
Nie wiem co robić;/ Jestem plastykiem i oczy sa szalenie dla mnie wazne tym bardziej, że co jakiś czas mam badania wysokosciowe i z trudem dostaje zgode wlasnie z powodu zbyt duzej wady wzroku;/

Boje się , że po porodzie wzrok mi sie pogorszy. nikt mi nie chce dac gwarancji, że tak nie bedzie;/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Idz do innego okulisty. Skoro masz tak dużą wadę wzroku, to myślę że bez większego problemu inny okulista powinien wypisać zaświadczenie.
 
wskazaniem do cc nie jest duża wada wzroku tylko badanie dna oka. Ja też mam dużą wadę wzroku (maże nie tak dużą) a nie było u mnie wskazania do cc bo badanie dna oka było ok. Jeżeli jednak niepokoi Cię ta sprawa to poprostu idź do innego okulisty może ten coś poradzi.
 
więc idź na NFZ, ogólnie tak to już jest że co lekarz to inna opinia ale podstawą jest to że takie zaświadczenie od lekarza jeszcze nie gwarantuje ci cesarki! moja szwagierka miała zaświadczenia od trzech lekarzy ginekologów o cc (wada kręgosłupa) a i tak w szpitalu nie lekarz nie zgadzał się na cesarkę, męczyła się 5 godzin okropnie i w końcu zrobiono jej cesarkę :-(
 
reklama
ja rodziłam we Wrocławiu na Kamińskiego, miałam nadciśnienie i tam z tego powodu od razu kierują na CC (głównie z tego powodu, że przy nadciśnieniu wymagany jest anestezjolog, a tych jak na lekarstwo więc potrzebni są na CC, więc żeby nie było kłopotu to o razu kierują na CC i problem z głowy ... być może u was też tak będzie)
 
Do góry