reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszłe i obecne mamusie z Bielska-Białej i okolic :)

Oj ja byłam w Euroklinice ale u doktora Piotra Dawida, o tym drugim niestety nie słyszałam. Gratuluje brzuszka:-):-)
 
reklama
Ale tam raczej nie przyjmują na NFZ bo to prywatna klinika i ceny też dosyć wysokie ale musisz dopytać:-) Ja gdybym jeszcze raz mogła wybrać lekarza prowadzącego wybrałabym takiego , który pracuje w szpitalu w którym zamierzam rodzić, ten Piotr Dawid właśnie pracuje na Wyspiańskiego , przyjmuje w euroklinice ale nie wiem czy gdzieś jeszcze, ale jest naprawde super.
 
paulad to fajnie już nie daleko:)
Powiedzcie dziewczyny czy wasz gin zalecił wam robienie badania glukozy poprzez wypicie tego roztworu słodkiego?
Bo ja jestem w 25 tyg i puki co mi nic nie mówi na ten temat a słyszałam,że do 28 tyg. trzeba to badanie wykonać.
 
Ja w ogóle pierwsze słyszę o takim badaniu.. : )

A Wy mamusie do jakich ginekologów chodzicie?? Bo zależało by mi iść na fundusz i zrobić porządne USG.. Moja pani doktor ma niestety rozklekotanego grata ;/.
 
ja chodze na dąbrowskiego do dr.ponimasz. Usg mam robione przy każdym badaniu;) Szybko i bez kolejki;) jesli chcesz moge Ci dać numer to się umówisz :) ja ide 31 stycznia na wizyte wiec mozesz tez sie zapisac bez problemu;)

to badanie co o nim pisałam dowiedziałam się ,że jest bardzo ważne i OBOWIZKOWE i trzeba je wykonać do 28 tyg.ciazy
 
Hej mamusie! Ja też robiłam te badanie, nawet w karcie ciąży jest miejsce specjalnie na wyniki tego badania. To jest chyba,żeby wykluczyć cukrzyce ciążową. Robiłam je w 23 tyg. :-) niektórzy na nie narzekają , ale pijesz tylko tą glukoze, ja wzięłam jeszcze cytryne i wycisnęli mi ją do tej glukozy ( żeby nie było mdłe), i kłują Cię 2 albo 3 razy, no i trzeba iść oczywiście naczczo.
Pozdrawiam , mi zostało jeszcze 12 dni!! już tuż tuż...
 
Ja robiłam obciążenie glukozą (3 razy- miałam do picia 75g glukozy) i wyszło mi, że miałam cukrzycę ciążową :( ( za pierwszym razem miałam lekko przekroczoną normę, powtórzyłam badanie i za drugim wynik zaprzeczył cukrzycę, potem pojawił mi się cukier w moczu i po trzecim razie znowu wynik przekraczał normę). Na szczęście obyło się bez insuliny, była tylko dieta.
Tak więc wszystkim przyszłym mamusiom polecam robienie tego badania- bo jest bardzo ważne dla zdrowia Waszych Maluszków :)
 
Hej mamusie:-) Byłam dziś u mojej gin i stwierdziła,że mam rozwarcie na jeden palec jak myślicie poród już się zbliża ??
 
reklama
Do góry