reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przyszłe i obecne mamy bizneswomen

zuzkus: to smutne że w naszym kraju kobieta dostaje po tyłku jak chce mieć dzieci i działalność :( ale ja licze że mi się uda jak to mówią nadzieja matka głupich - ale każda matka kocha swoje dzieci :):):) mam nadzieje że nie będzie tak źle i napewno na koniec ciąży bede musiała zatrudnić kogoś na stałe a wczesniej na przyuczenie będe chciała potrzymać na stażu :) i tak sobie pomyślałam że skoro i tak dostane marne pieniądze od państwa na macierzyńskim ( a własnie czy ktoś się orjentuje czy musze go brac czy mogę zrezygnować - bo gdybym wzieła to nie moge miec starzystki tylko a gdybym nie brała to moge mieć :) -wiadomo mniejsze koszty) to lepiej puki będe na niższym zusie bo mniej wtedy zus-owi oddam

sasanka.1 witaj na naszym forum :) gratuluje fasolki :) jeśli możesz to napisz jakiego typu prowadzisz działalność ja puki co nikogo nie zatrudniam i prowadze sklep :)
dziewczyny czy naprawde tak trudno znaleść dobrego pracownika jak wszyscy mówią?? - wiadomo nikt sie nie zajmie biznesem tak jak ja no ale żeby choć uczciwy był, ech
 
reklama
Hej

Ja swiadcze uslugi biurowe oraz mam serwis sprzatajacy mam meza w usa wiec wyjezdzalam do niego i musialam zatrudnic pracownika - swoja przyjaciolke zna sie na robocie :) mialo byc 3 miesiece i w styczniu mialam wracac lecz zaszlam w ciaze wiec zostalam
Place skladki Zus za siebie i pracownika choc to duze sumy :)
 
To i ja sie dolacze :) dawno mnie nie bylo na forum :/ moja corcia ma 1,5 roku a ja siedzac na wychowawczym - postanowilam otworzyc wlasna dzialalnosc. Narazie nie jest lekko, ale mam nadzieje, ze sie rozkreci. Zakladanie dzialalnosci nie nalezy w naszym kraju do przyjemnosci :/ te nieszczesne formalnosci mam juz za soba. Te wszystkie skladki to ogormne pieniadze. Uwazam, ze dla mlodych mam jak i dla kobiet w ciazy powinny zostac wprowadzone odrebne przepisy, z nizszymi oplatami choc jest to pewnie nierealne :/
 
Witam dziewczyny!!!
Własną działalność prowadzę od września 2008, a teraz mam teramin porodu na września :-D Nadal płacę mały zus więc na chorobowe nawet się nie wybieram. W ubiegłym roku miałam pracowników ale z powodu małego przestoju i przebranżowienia firmy dzisiaj jestem sama.Działam w branży kuchennej, armatura i zlewozmywaki przede wszystkim, teraz tylko handel. O wychowaczym nie wspomnę.
Bardzo cieszę się, ze ktoś poruszył temat mam prowadzących własną działalność bo na forum ciażowym to wszystkie mamy narzekają jak to ich pracodawcy wykorzystują i jak się źle one nie mają. A jak ja coś napiszę,ze np nie nalezy mi się wychowawczy to...cisza:wściekła/y: Pewnie wszyscy myślą, ze jak masz swoją firmę to leżysz na kasie:szok:

Może napiszę jeszcze, że jak rodziłam poprzednie dzieci( teraz czekam na 3) pomagałam mężowi w jego firmie( na dobrą sprawę prowadziliśmy ją razem ja faktury, on organizacja) zdażały się momenty kiedy przyszedł klient i trzeba było FV wystawić mąż odrywał od cycka dzieciaczka a ja biegiem do komputera. Teraz się z tego śmiejemy ale wtedy to był Meksyk :tak::-D:-D:-D
Podziwiam wszystkie mamy bizneswomen!!!!
 
kurcze napisałam takiego posta i mi znikł :( wrrrrrr
Witajcie juz myślałam że tu nikt nie zagląda ale fajnie że jesteście :):)
ja jestem w trakcie staranek , boje się jak to będzie ale bardzo pragniemy dziecka i jakoś sobie poradzimy :) musimy:) mysle że grunt to dobra organizacja ja mam plan zatrudnić starzystke (znajomą) na początek a potem zatrudnie ją na umowe o prace ale puki co nikogo nie potrzebuje do pomocy . Prowadze sklep dla dzieci i niemowląt :):)
mi tez się zdaje że jesteśmy dyskryminowane bo tak naprawde to nam tylko becikowe zostaje i wogule nawet będąc w ciązy czy po porodzie musimy nadzorowac firme bo wiadomo jak jest
guess1 a ty jakiego typu prowadzisz działalność ?? jesli moge spytac i co zrobisz jak będziesz w ciąży??

pozdrawiam i mama nadzieje że znajdziecie czas żeby zaglądac tu cześciej :):):) razem raźniej :):) i same na siebie nie będziemy narzekac :):):):)
 
asia_m25 mój księgowy mówił że tak było już dawno i jest to możliwe tylko ostatnio media to nagośnili ale ja nie dowiadywałam sie jeszcze konkretów bo jak narazie to nie udało mi sie jeszcze zafasolkować , tylko że podejżewam że wtedy nic nie można samemu w firmie zrobić tak jak by sie bylo na zwolnieniu
a jeśli moge zapytać to jaką dzialalność prowadzisz??
 
Znalazłam taką informację:

Rodzisz - załóż firmę. Zarobisz - Praca i ubezpieczenia - Gazeta Prawna - największy dziennik gospodarczy

też mam własną działalność ale czy to prawda to nie wiem :(

trzeba się dowiedzieć szczegółów bo często dużo piszą i obiecują a nie jest tak różowo

pozdr


Tu chodzi tylko o maciezynski ale jesli jestes na maciezynskim nie mozesz wystawiac fv i ogolnie prowadzic DG musisz miec pracownika bo beda cie sprawdzac na 100% w dodatku aby dostac ten najwyzszy zasilek musisz podniesc swoje skladki wiec jesli placisz " caly zus" to twoje skladki wzrastaja do okolo 3 tys bo podnosisz nie tylko chorobowe i wtedy dostaniesz najwyzsza kwote ale tez nie bedziesz latwo mysle ze z zusem trzeba by bylo sie droczyc sadownie. Zapewne niedlugo sejm przyjmie ustawe ktora to zablokuje bo to jest zwykla luka prawna ktora mozna wykorzystac - choc ja trzymam sie od tego z daleka wole tyle ile mi sie nalezy przy najnizszej skladce :)

Ja procz becikowego mam zamiar skorzystac z macierzynskiego ale zatrudniam pracownika wiec moge sobie na maciezynski pozwolic :)

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry