reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszłe Mamy z Torunia

Hej Zfieszak?
Jak się czujesz? Jak przygotowania?
My już kupiliśmy wózek :) W końcu się udało wybrać.
Ja ostatnio robię porządki - chodzę sprzątam przeglądam stare papiery rzeczy na półkach notatki ( oboje z mężem nauczyciele :p to mamy papierzysk cały pokój) segreguje a niepotrzebne wyrzucam i robię miejsce na rzeczy dla małej :p... Ogólnie to porządki i sprzątanie, :).

Pod koniec marca są kolejne warsztaty z Mamo to ja ( 24 kwietnia jak dobrze pamiętam) Link do: Bezpłatne Warsztaty Mamo to Ja - Babyonline.pl
Pozdrawiam
 
reklama
Hej:) My skończyliśmy remont salonu o wzięłam się za pranie i prasowanie rzeczy małego. Zamówiłam też kilka rzeczy z apteki, ale jeszcze muszę uzupełnić. Koszule i szlafrok do szpitala ogarnęłam, pościel dla syna ale lista zakupów jakby mi się nie skróciła [emoji14]
Wózka ciągle brak, na jaki Wy się zdecydowaliście?:)

Napisane na ASUS_Z00ED w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kupiliśmy używany marki Emjot. Opinie w necie rożne były jak przy większości wózków:p. Ale miałam nim okazje pojeździć po chodniku -przetestować . I powiem szczerze ze tak naprawdę to jak się sprawuje dowiemy się po urodzeniu córeczki:p. Ale jest skrętny- dobrze się prowadzi nawet jedna ręką można nad nim zapanować. Bajeczne łatwo wypina się gondola która jest lekka i stelaż bardzo łatwo się składa. Do tego duży bagażnik do 4 kg. i nie jest ciężki bardzo- co ma znaczenie skoro mieszkamy na 3 pietrze ( bez windy:() Amortyzatory na tylne koła i pompowane tylne opony. Wiec spełniał nasze oczekiwania. Jedyne co to muszę wkład z materacykiem do niego dokupić. Wole żeby dziecko miało świeży -nowy materac. Kupiłam też uroczy używany zestaw do wózka na jesień/zimę: poduszkę oraz kołderkę z wypełnieniem z materiału minky.

Na łóżeczko i akcesoria do niego czekamy. Będzie za miesiąc (niestety moja szwagierka nie wie jaki rozmiar ma łóżeczko- bo jest złożone i spakowane wiec z materacem stoimy i czekamy aż łóżko nam przywiozą).

Szukamy organizera do łóżeczka oraz fotela do karmienia
Zrobiłam sobie listę rzeczy które mam zamówić w aptece :)

Rozglądam się już powoli za rzeczami dla siebie ale poczekam jeszcze z zakupem- nie wiem ile przytyje. Od początku ciąży schudłam 2kg a potem przytyłam 6kg. A jak tam twoja waga? W ogóle moja koleżanka urodziła z tydzień temu Córeczkę 3400. Przez całą ciąże przytyła zaledwie 8 kg<Szok>
Znalazłam na rynku w pawilonie V/9 (czy coś takiego) bardzo ładne- normalne koszule nocne do karmienia.Albo tradycyjnie z guzikami, lub zakładkami lub zamkami po bokach i powiem szczerze ze wyglądają naprawdę ładnie. I człowiek nie będzie się w nich czuł jak w koszuli swojej prababci- bo i takie widziałam. Ta na rynku sprzedawczyni z tej marki ma koszule i szlafroki Link do: Odzież ciążowa. Ciąża i macierzyństwo - DN-NIGHTWEAR® - bielizna nocna, piżamy ( z tym że na rynku ma teniej niż w ich sklepie on line)
 
Na zdjęciu nie ma bagażnika bo go akurat wyczyściłam i schnął :)
IMG_20170301_114639.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20170301_114639.jpg
    IMG_20170301_114639.jpg
    110,9 KB · Wyświetleń: 369
Piękny, świeży, taki wiosenny:)

Napisane na ASUS_Z00ED w aplikacji Forum BabyBoom
A jak tam szkoła rodzenia? Ja jestem już po 2 spotkaniach dzisiaj mam kolejne. Będzie o porodzie :) Do tego chodzę z mężem na gimnastykę dla ciężarnych ( Pozycje porodowe, oddychanie, mięśnie kegla, naturalne sposoby łagodzenia bólu itp) Puki co podoba nam się.
 
U nas zajęcia są po 2 godziny, najpierw gimnastyka i oddychanie, potem teoria.W pierwszą sobotę miesiąca z kolei ogląda się filmy ,widzieliśmy już o laktacji i porodzie, był też facet sprzedający wózki w Bydzi i kobietka od chust:) więc uważam że fajne zajęcia, choć szkoda że inni uczestnicy mają tak mało pytań i wychodzę czasami na zbyt dociekliwą:p

Napisane na ASUS_Z00ED w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas zajęcia są po 2 godziny, najpierw gimnastyka i oddychanie, potem teoria.W pierwszą sobotę miesiąca z kolei ogląda się filmy ,widzieliśmy już o laktacji i porodzie, był też facet sprzedający wózki w Bydzi i kobietka od chust:) więc uważam że fajne zajęcia, choć szkoda że inni uczestnicy mają tak mało pytań i wychodzę czasami na zbyt dociekliwą:p

Napisane na ASUS_Z00ED w aplikacji Forum BabyBoom
Hehe no u nas to podobnie najpierw ta gimnastyka potem teoria . Tez mam wrazenie ze ciagle ja najwięcej pytan zadaje. Inni sie nie wydaja tak ciekawscy :)
 
A jak z waga u Ciebie? Ja dzisiaj stanelam na wadze i mam ogolem 6,5 kg do przodu. Ale brzuch mam raczej duzy i taki rozlany od boku do boku
 
reklama
No to ka na wadze mam prawie 2 razy tyle co Ty przybrane:p 12 kg mi stuknęło, choć szczerze mówiąc to ani napuchnieta się nie czuję, ani na buzi się nie zmieniłam:) no nie wiem, modlę się tylko żeby do porodu wiele więcej nie przybrać. Ale cóż, takie uroki ciąży:)

Napisane na ASUS_Z00ED w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry