reklama

Przyszły tata potrzebuje pomocy

Temat na forum 'Trzymaj się ojciec' rozpoczęty przez Ochódzki, 5 Listopad 2012.

1. Ochódzki

Ochódzki Początkująca w BB

Witam forumowiczów. Jestem przyszłym tatusiem , a moja żona jest w 18 tc..Właśnie dostałem rozkaz na zrobienie listy zakupów niezbędnych rzeczy, zaraz po urodzeniu dzieciaczka . Z racji tego ,że jest to nasza pierwsza ciąża nie mamy w tej materii żadnych doświadczeń ,a podpowiedzi szanownych doświadczonych rodziców będą na pewno przydatne . Prosze o podpowiedzi jakie przedmioty będą na pewno niezbędne a na które mozna "przymkąć oko " . czy jest sens kupować używane : wózki , nosidełka łóżeczko , czy może wydać więcej a mieć nowe

Będziemy wdzięczni za odp

K&M

2. ookatkaoo1993

ookatkaoo1993 Fanka BB :)

Witam moim zdaniem co do wózka i łóżeczka lepiej na pierwsze dziecko kupic nowe. Nam duzo osób chciało odsprzedac ale dołozylismy i kupilismy nowy 3w1 polecam naprawde Tako Jumper Kolekcja Vertigo 2a piękny wózeczek moze do tanich nie nalezy ale zona bedzie zadowolona, łózeczko polecam turystyczne poniewaz kupiłam drewniane i po pol roku sprzedalam bo dziecko które juz sie przewraca samo wkłada nózki rączki mmiedzy szczebelki wiem sa osłony ale zwykle są to osłony na sam zagłówek... moje zdanie oczywiscie co do łózeczka.

3. reklama
  4. Kopka

Kopka Fanka BB :)

popieram poprzedniczke,lepiej wydac wiecej na nowe,ale na pewno na dluzej starczy. Fotelik do samochodu musi byc nowy,gdyz czasem nie widac golym okiem,ze jest popsuty,a przy wypadku lub kolizji moze nie zadzialac tak jak powinien. Najlepiej kupic wozek 3w1 i miec spokoj,gdy dziecko zasnie w samochodzie to nie trzeba budzic tylko mozna przymocowac fotelik do stelazu i juz. Na pewno trzeba zaopatrzyc sie w pieluszki newborn,kilka sztuk pieluszek tetrowych,kosmetyki dla nowrodkow do pielegnacji, proszek do prania przeznaczony dla skory wrazliwej ( w sklepach sa dostepne typowe proszki do prania ubranek niemowlaczkow) ja uzywalam z zelu z ferry,dla zony podpaski poporodowe i wkladki laktacyjne. My tez kupilismy buteleczki,gdyby mala nie chciala jesc z piersi to wolalam miec na zapas. Firm jest duzo,ja osobiscie uzywam z aventy i jestem bardzo zadowolona. Fajnym gadzetem jest fotelik bujaczek,oczywiscie zakup nie jest koniecznoscia,ale mozna polozyc (pozniej posadzic) dziecko i spokojnie robic prace domowe np ugotowac obiad itp. ja zawsze kladlam Nadulke na fotelik, puszczalam jej muzyczke i wibracje z fotelika,dziecko szczesliwe,bo widzi i slyszy mame czy tate, wy caly czas macie maluszka na oku i spokojnie robilam pranie,obiad itp. To narazie tyle co mi przyszlo do golowy:)

5. ladies

ladies Fanka BB :)

a ja powiem tak..:) jak sie ma spory budzet
    to mozna kupic nowe bo wiadomo ze te tanie wozki foteliki to pic na wode...niestety
    jezeli sie nie ma to lepiej kupic uzywane dobrych firm w dobrym a wrecz idealnym stanie
    niz kupywac nowe sprzety z jakiejs niskiej polki..:)

ja w z 1 dzieckiem kupowalam wszystko nowe i szczerze mowiac? wcale dobrze nie zrobilam:)wozek sie nie sprawdzil i wiele innych rzeczy tez....
    teraz spodobal mi sie bardzo fajny wozek tylko cena nowego jest powalajaca.. wiec zdecydowalam sie ze kupie taki sam ale uzywany
    i kupilam... byl uzywany tylko troche , stan baardzo dobry :)
    i jestem zadowolona:)

moim zdaniem wozki,bujaczki,kolyski, lozeczka....zabawki jak najabrdziej mozna kupic uzywane:)pod warunkiem ze dobry stan i itp

Ostatnia edycja: 5 Listopad 2012
  6. riolcia

riolcia Fanka BB :)

Najlepiej zrobić
    trzy listy:
    A - rzeczy niezbędne od początku, i do szpitala dla mamy i dziecka
    B - rzeczy przydatne ale można poczekać i kupić jak juz maluch będzie na świecie
    C - rzeczy ułatwiające życie ale nie konieczne
    A co zaliczycie do danej grupy to juz zależy od was - np. jeżeli macie mała łazienkę i macie zamiar kąpać dziecko w pokoju to konieczna jest wanienka, jeżeli macie zamiar kąpać w łazience to wanienka nie jest konieczna - trochę bola plecy przy schylaniu i jest utrudniony dostęp do dziecka, ale znam rodziców którzy tak wolą. Ja np. umeblowałam cały pokój dziecka przed porodem a potem sie okazało, że mały spał z nami przez ponad rok i nawet z łóżeczkiem mogliśmy spokojnie
    poczekać.

Lista A to oczywiście wózek, fotelik jeżeli jeździcie samochodem. Nie mam nic przeciwko wózkom używanym - mój był nowy, ma ponad trzy lata i przy drugim dziecku jest sprawny jak nowy (X-Lander). Fotelik koniecznie nowy. Najwazniejsze sa jednak rzeczy do szpitala dla mamy i dziecka Torba do szpitala dla mamy i taty - BabyBoom
    Co do szpitala wziąć dla noworodka? - BabyBoom

Butelki, smoczki, laktator - to moim zdaniem jest na liście B, bo jeżeli zona będzie karmić piersią to nie ma potrzeby kupowania tego sprzętu. Jeżeli się okaże, że nagle jest taka konieczność to od reki można kupić (nawet w TESCO 24/h). Ale może żona czuć sie pewniej mając pod ręką. Ja przy pierwszym dziecku nie miałam, mąż kupił i przywiózł do szpitala bo miałam problemy z karmieniem, przy drugiej ciąży kupiłam wcześniej a nie używałam ani razu - taka ironia losu ;-)

A wszystkie wynalazki typu podgrzewacze, nianie elektryczne, leżaczki-bujaczki (dozwolone po 3 m-cu) itp to zdecydowanie lista C.

7. asia844

asia844 Fanka BB :)

Potwierdzam że wózek lepiej kupić nowy. Tako Jumper należy do tańszych wózków... Mnie się osobiście nie podoba. Polecam Mutsy albo Masi Cosi Mura.

8. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

a ja nie polecam kupowania używanych fotelikow samochodowych :tak:

my sami osobiscie kupilismy nowy moze nie z wyzszej połki ale za ok 300-350 zł

oczywiscie nie polecam kupowania tych tanich rzedu od 50 zł

tyczy sie rowniez fotelikow samochodowych

a dlaczego nie uzywane ?!!

bo ktos kto sprzedaje moze zachwalac ze stan idealny itp
    a okaze sie ze fotelik " brał udział w wypadku " (tak kupila moja bratowa i mieli wypadek tylko cudem ich coreczka przezyla , okazało sie ze fotelik był uzywany i uszkodzony - a wygladał na nowy )

wiec ja osobiscie nie polecam uzywanych nosidełek a juz nie daj boze fotelikow samochodowych

co do wózka to mozna znalezc extra np nowy model wozka uzywanego za 1/3 ceny do tego jak sie trafi mnustwo gratissow

wiec do do wozka ( chociaz my kupowalismy nowy ) jaknajbardziej jstem za uzywanym

9. Kopka

Kopka Fanka BB :)

my akurat podgrtzewacz czy wypazacz do buteleczek dostalismy w prezencie,ale gdyby nie to,to nie wiem czy bym kupila. Podgrzac mleko czy picie mozna w goracej wodzie,a butelki mozna wygotowac samemu. No chyba,ze ktos ma dosc duzy budzet to moze sobie pozowlic. Co do wanienki,to kupilismy nowa,gdyz mamy prysznic wiec wiadomo,ze pod prysznicem dziecka nie bede kapac. wanienka moim zdaniem tez powinna byc nowa. Nam bardzo przydala sie tez mata do przewijania. Mamy 3,jedna duza co uzywamy w domu,po kapieli zeby osuszyc i oporzadzic dziecko i dwie turystyczne,zabierane zawsze na spacer itp. Z zabawkami mozna poczekac,troszke minie az dziecko zacznie sie intereswoac grzechotakmi itp my duzo dostalsimy dla Nadii od rodziny i znajomych gdy mala sie urodzila,z ubrankami bylo podobnie.

10. reklama

Poleć forum