reklama

psychiczny teściu

Temat na forum 'Relacje rodzinne' rozpoczęty przez ewcia_24, 24 Styczeń 2009.

1. ewcia_24

ewcia_24 Zaciekawiona BB

....

Ostatnia edycja: 27 Styczeń 2009
  2. Marzenixx

Marzenixx aniołek 14.12.09 [*]...

ło matko!!!!:szok::szok::szok::szok: toż to jakaś masakra!!!!! współczuje ci strasznie!!!!!!!!:angry::angry::angry:!ja bym spierdzielala od takiego czlowieka jak najdalej!!! u obcych ludzi chyba bym mieszkac wolala!!!!:no::no: uciekaj z mezem stamtad jak najdalej!!! powodzenia!!

3. reklama
  4. bablyss

bablyss Fanka BB :)

Sory...ale gdzie jest w tym wszystkim twoj szanowny mężulek?Bo u mojego takie numery nie przeszłyby.....chyba nie ma tam kto porządku zaprowadzic
    A co tu duzo pisac? z taki człowiekiem nie dogadasz się...wyprowadzka i tyle...nie ma dogadywan sie , bo to nic nie da.No to trudo, czas najwyzszy isc do pracy, ja w takiej sytuacji to dawno juz bym poszła i spierdzielila z tamtąd od wariatow! szkoda nerwow twoich i dziecka.
    A małą do żłobka lub przeczkola lub do rodzicow swoich wywiez...tesciowa raczej nie powinna pozwolic na krzywde wnusi

Ostatnia edycja: 24 Styczeń 2009
  5. bablyss

U mnie w rodzinie dawali dzieciaczka od 5 msc. życia bo kuzynka do pracy musiala i wszscy zadowoleni...mala nie chorowała, teraz piszczy za dziecmi uwielbia chodzic do przeczkola: tylko"pekole i pekole" (czyt.przeczkole)
    wiesz, nie wiem, czy czasem nie lepszy żłobek niz taka patologia jaka tesc tworzy..
    Ale rozumiem Cie że trudno roztac się z córeczką...i martwisz sie o nią
    Moja znajoma byla w podobnej syt.Tylko oni mieszkali z babką jej męża i ta babka 75-letnia tak ją wykańczała...cos podobnego jak u Ciebie...Stała się kłębkiem nerwow i u psychiatry wylądowala.Uratowalo ich to że kupili własne mieszkanie.
    Trzymaj się i nie dawaj się....ale pocieszenie ze strony tesciowej...sratatata...to ona mu przez lata pozwalala na takie zachowanie no i niezle efekty...:szok:

6. naja

naja Fan(ka)

ewcia, tak sobie czytam.. wiele jestem w stanie zrozumieć. brak kasy, odległość od rodziny, czynniki teoretycznie uniemożliwiające 'pójście na swoje'. ale tak się zastanawiam, jak długo wszyscy macie zamiar pozostawać w roli ofiar i jeszcze narażać na to dziecko. wydaje mi się niewyobrażalne, jak dorośli ludzie mogą pozwolić terroryzować się komuś z zaburzeniami psychicznymi. jasne, że wiem, iż jest to możliwe, ale wydaje mi się, że skoro tu piszesz zachowałaś resztki instynktu samozachowawczego. przypuszczam, że jesteś osobą świadomą i znasz pojęcia takie jak groźby karalne, przemoc psychiczna i naruszenie nietykalności cielesnej, radca prawny czy psycholog. my ci tu nie poradzimy - oni tak. i nie mów, że nie masz na to pieniędzy, można bez kłopotu znaleźć darmową pomoc, tam ci wskażą jakie kroki przedsięwziąć.

mam wrażenie że i twój mąż, i teściowa pozostają silnie uzależnieni od teścia. i nie myślę tu o kwestii materialnej, bo ta nie istnieje z tego, co piszesz - facet nie łoży na utrzymanie domu. trudno mi pogodzić się z tym, że dorosły mężczyzna nie potrafi przeciwstawić się przemocy. nie także przemocą, a choćby dzwoniąc na policję.

chronicie teścia, tym samym dając mu przyzwolenie na takie zachowania. on wie, że niczego nie będziecie robić, że może was terroryzować. takie typowe polskie piekiełko - bo co na to sąsiedzi, bo swoich się kryje.

wybacz ostre słowa, ale w tym wszystkim żal mi tylko twojego dziecka. ja sama nie chciałabym, żeby mój syn rzucał mi pod nosem swojską 'kurwą', a w takim domu, w jakim żyjesz, jest duża szansa, ze zanim dziecko powie 'mama', nauczy się kląć. o gorszych zachowaniach nie wspomnę.

zresztą zawsze możesz czekać, aż teść na przykład uderzy twoja córkę, czy ja zacznie podszczypywać. zastanów się, czy na pewno nie możesz szukać pomocy u fachowców. trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Ostatnia edycja: 24 Styczeń 2009
  7. bablyss

Ewcia PRZECZYTAJ UWAŻNIE i wyciągnij wniosek.Dokladnie tak jak wyzej napisane.

8. Beata2710

Beata2710 emerytka

Tak czytam wątek od początku i mam wrażenie, że ewcia_24 wcale nie szuka pomocy, tylko pisze wyssane z palca historie. Jeżeli teść miał uraz głowy jest to gdzieś odnotowane w szpitalu, a padaczkę się leczy więc też jest gdzieś to udokumentowane.
    Jak dla mnie ktoś żarty sobie robi i tyle.:baffled::baffled::baffled:

9. anula1812

anula1812 Fanka BB :)

witaj!czytam i nie moge uwierzyc że nic nie zrobicie ze swoim życiem.Ja gdybym mieszkała z psychicznym człowiekiem nie zastanawiała bym sie 5 minut.Sam fakt grożby daje do myślenia.Niestety znam przypadek gdzie ignorowano takiego niby wariata,chodził z siekierom że niby łeb odrąbie żonie itd.każdy na wiosce kiwał głową że żal biedaka,zawsze jakieś piwo pod sklepem mu postawili bo taki fajny gostek i do tego śmieszny ze swoją głupotą .Aż jednego dnia wioske zparaliżowała wiadomość że ten Fajny to w końcu odrąbał głowe we śnie żonie bo wstał w nocy i w łóżku zobaczył potwora który zjadł jego żone....moim zdaniem zrobił to świadomie i do tego nic mu nie zrobili bo na obserwacji w zakładzie wykazywał lekkie zaburzenia ale po lekach była poprawa.Wybacz że taki drastyczny przykład ci podałam ale mając dziecko ja w pierwszej kolejności myślałabym o jego ochronie,nie mi osądzać czy robicie dobrze czy żle tylko wiedz że takim jak twój teściu zawsze sie upiecze:no: :-(

10. reklama
  11. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

ewcia! wspolczuje bardzo, ale...

to czy tesc mial jakis uraz glowy czy jest podly z natury nie ma zadnego znaczenia!!! powinnas chronic swoje dziecko bez wzgledu na to, czy tesc Was wydziedziczy (takie to straszne?) czy tez ludzie ze wsi beda brali jego strone... Dzwonisz na "niebieska linie" i zglaszasz przemoc w rodzinie. policja sprawdza jak sie sprawy maja, moze dostaniecie kuratora... nie wiem, ale wiem ze nie mozecie zostac sami z tesciem.
    Masz dwa wyjscia - albo sie wyprowadzacie (sorki, ale skoro tesc nie pracuje to chyba macie od niego tylko dach nad glowa), albo zglosicie sprawe odpowiednim wladzom bo zadne nasze ochy i achy jak masz zle nie pomoga Ci.

pozdrawiam i zycze powodzenia

12. eliczek24

eliczek24 Fanka BB :)

Ewciu! Piszesz, że masz córcię, a wsuwaczku jest Mateuszek!!! To jak to jest z Tobą?!!!

Poleć forum