reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pszek

reklama
przez jakiś czas można jeszcze spirytusem przetrzeć :tak: my chyba jeszcze ok tygodnia po odpadnięciu kikuta przecieraliśmy, żeby się wygoił do końca ;-)
 
Ja urodzilam dziecko w Anglii, od dnia pierwszego niczym pepka nie smarowali tutaj, nic mi z nim nie kazali robic, powiedzieli, ze mozna nawet moczyc!!!!!!! Odpadl po 10 dniach, w dalszym ciagu niczym nie smarowalam, i nic malutkiej nie bylo... Wygoil sie bez niczego :-)
 
mi też kazała położna i lekarka smarowac spisrytusem 70% nawet 2 tygodnie po odpadnięciu. Ponieważ mojemu synkowi dopiero odpadl pepek po 3 tygodniach jeszcze do niedawna smarowalam mu to miejsce. Lepiej na zimne dmuchać;-)
 
Joklis powiedz jak tam w Angli w ogóle z opieką nad ciężarnymi? Bo znajoma mi mówila ogólnie, że tam lekarze w ogole specjalnie nie przywiązują wagi do ciężarnych. I pomysleć taka cywilizacja ,a tu patrz. Ja osobiście bałabym się funkcjonować chyba bez fachowej opieki medycznej w takim stanie.
 
Rozyczka75 musze powiedziec, ze zle nie bylo... Na poczatku chodzilam tylko do poloznej, ale jak po usg okazalo sie, ze mala na troche plynu na nerce, to zaraz wyslali nas na konsultacje z lekarzem...Wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od tego jak przebiega ciaza... Jezeli wszystko idzie gladko, to nie ma potrzeby widziec sie z lekarzem, porod normalnie odbiera tylko jedna polozna, i juz nawet po 12 godzinach mogo cie wypisac do domu... Ja mialam komplikacje podczas porodu, okazalo sie, ze mialam zakazone wody plodowe, ja mialam infekcje, i malutka tez... W momencie zaroilo sie od lekarzy (pediatra, anestezjolog bo byla grozba cesarki, i pare innych osob- stracilam rachube kto i po co ;-))... My bylysmy w szpitalu tydzien i bardzo sobie chwale opieke... Tak ze, wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od ciazy... Pozdrawiam
 
Acha no to w sumie nie jest tak źle jak mówią co niektorzy moi znajomi....zresztą każdy ma inne doświadczenia z opieka medyczną, nawet u nas sa tacy co chwalą i narzekają , chociaż tych drugich pewnie jest więcej:-).
 
reklama
Ja, przez około 2 tygodnie po odpadnięciu kikuta, smarowałam pępuszek spirytusem 70% raz dziennie (po kąpieli):tak:.
 
Ostatnia edycja:
Do góry