reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Puchną palce u dłoni 7 tydzień ciązy....

grzanka90

Kochaj i żyj ! :-)
Dołączył(a)
4 Styczeń 2012
Postów
1 014
Miasto
wielkopolska
Czy opuchnięte palce są objawem jakiegoś poważnego stanu w moim organizmie ?
zaczynamy na dniach 8 tydzień ciązy a palce puchną i obrzęk mi schodzi raz tak raz tak....
martwię się bo chcę żeby dziecko było zdrowe i bezpieczne ze mną...
 
reklama
najlepiej poradź się lekarza.
mi puchły ręce i nogi ale pod koniec 8msc ciąży.
a teraz mimo iż nie jestem w ciąży nogi mi puchną jak jest bardzo gorąco ale ograniczam sól w diecie i zaczyna być ok.
 
ja w pierwszej ciazy tez puchlam ale dopiero pod koniec.. idz lepiej do lekarza z tym bo nigdy nic nie wiadomo.. mam nadzieje ze wszystko bedzie ok
 
Grzanka90-idź skonsultować te opyuchnięcia z lekarzem ale ja trzymam kciuki że wszystko będzie wporządku i serdecznie ci gratuluje ciąży na zaczynamy staranka gdzieś zaniklaś później watek zanikl powodzenia i daj znać koniecznie co ci lekarz powiedzial:-)
 
Najlepiej skonsultuj to z lekarzem, ja miałam tak samo w 1 trymestrze w pierwszej ciąży i wszystko było ok. po prostu już woda zatrzymywała mi się w organizmie i stąd te puchnięcie ,ale mimo wszystko trzeba to skontrolować...
 
przeważnie puchnięcie oznacza zatrzymanie wody w organizmie jak piszą najlepiej ograniczyć sól i skontaktować się z lekarzem, bo zdało by być się na diecie bez solnej inaczej jak opuchlizna nie zejdzie często zatrzymują kobietę w szpitalu w moim przypadku tak było i dziewczyny która ze mną leżała
 
Grzanka :) Gratulacje :) przyjdź na wystarane, będzie raźniej :)
A z palcami pewnie wodę zatrzymałaś, zdarza się na początku, ale jak ma Cię to niepokoić to skonsultuj z lekarzem :)
 
reklama
mi palce puchną bardzo często; puchły również przed ciążą i zazwyczaj była to wina podwyższonego ciśnienia krwi, do czego nie zawsze, ale bardzo często przyczyniała się wysoka temp. na dworze.

JAK SOBIE Z TYM RADZIĆ? Ja polecam dwa rozwiązania, które zawsze u mnie działają:
1. uniesienie rąk do góry (minimum na wysokość klatki piersiowej), dalej dość energiczne ruszanie palcami i jednocześnie obracanie dłońmi (tak, jakbyś robiła "słoneczka" ;-))
2. zimna kąpiel, jeżeli jesteś poza domem, to chociaż potrzymaj ręce w zimnej lub pod zimną wodą ;-)
 
Do góry