reklama

Puchną palce u dłoni 7 tydzień ciązy....

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez grzanka90, 30 Maj 2012.

1. grzanka90

grzanka90 Kochaj i żyj ! :-)

Czy opuchnięte palce są objawem jakiegoś poważnego stanu w moim organizmie ?
    zaczynamy na dniach 8 tydzień ciązy a palce puchną i obrzęk mi schodzi raz tak raz tak....
    martwię się bo chcę żeby dziecko było zdrowe i bezpieczne ze mną...

2. mamuśka24

mamuśka24 Fanka BB :)

najlepiej poradź się lekarza.
    mi puchły ręce i nogi ale pod koniec 8msc ciąży.
    a teraz mimo iż nie jestem w ciąży nogi mi puchną jak jest bardzo gorąco ale ograniczam sól w diecie i zaczyna być ok.

3. reklama
  4. anitha

anitha Fanka BB :)

ja w pierwszej ciazy tez puchlam ale dopiero pod koniec.. idz lepiej do lekarza z tym bo nigdy nic nie wiadomo.. mam nadzieje ze wszystko bedzie ok

5. wiolka23

wiolka23 Moderator

Grzanka90-idź skonsultować te opyuchnięcia z lekarzem ale ja trzymam kciuki że wszystko będzie wporządku i serdecznie ci gratuluje ciąży na zaczynamy staranka gdzieś zaniklaś później watek zanikl powodzenia i daj znać koniecznie co ci lekarz powiedzial:-)

6. kamii150

kamii150 Gość

Najlepiej skonsultuj to z lekarzem, ja miałam tak samo w 1 trymestrze w pierwszej ciąży i wszystko było ok. po prostu już woda zatrzymywała mi się w organizmie i stąd te puchnięcie ,ale mimo wszystko trzeba to skontrolować...

7. 85justyna

85justyna Fanka BB :)

Opuchnięcia pokazałabym lekarzowi ale ograniczenie soli też nie zaszkodzi.

8. andrzelika1989

andrzelika1989 Fanka BB :)

przeważnie puchnięcie oznacza zatrzymanie wody w organizmie jak piszą najlepiej ograniczyć sól i skontaktować się z lekarzem, bo zdało by być się na diecie bez solnej inaczej jak opuchlizna nie zejdzie często zatrzymują kobietę w szpitalu w moim przypadku tak było i dziewczyny która ze mną leżała

9. jutka-k

jutka-k Fanka BB :)

Też miałam tak z palcami - wysoka temperatura na zewnątrz. Samo się unormowało (;

10. reklama
  11. Silmiriel

Silmiriel Gość

Grzanka :) Gratulacje :) przyjdź na wystarane, będzie raźniej :)
    A z palcami pewnie wodę zatrzymałaś, zdarza się na początku, ale jak ma Cię to niepokoić to skonsultuj z lekarzem :)

12. elusl

elusl Fanka BB :)

mi palce puchną bardzo często; puchły również przed ciążą i zazwyczaj była to wina podwyższonego ciśnienia krwi, do czego nie zawsze, ale bardzo często przyczyniała się wysoka temp. na dworze.

JAK SOBIE Z TYM RADZIĆ? Ja polecam dwa rozwiązania, które zawsze u mnie działają:
    1. uniesienie rąk do góry (minimum na wysokość klatki piersiowej), dalej dość energiczne ruszanie palcami i jednocześnie obracanie dłońmi (tak, jakbyś robiła "słoneczka" ;-))
    2. zimna kąpiel, jeżeli jesteś poza domem, to chociaż potrzymaj ręce w zimnej lub pod zimną wodą ;-)

Poleć forum