reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pulsacyjny szum w uchu w ciazy!!!!

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Witajcie.
Jestem w 16 tc.
Od 2 tygodni NAGLE dostałam potwornego szumu w uszach który jest zschynchronizowany z pulsem.
Jeste to ogromny hałas i doprowadza mnie do łez i szału.

Ciśnienie mam niskie wiec wypijam kawę, miałam z innego powodu MRO głowy i jest Ok.
Podobno tak może być w ciazy z uwgai ba przepływ krwii.

Czy ktoś spotkał się z tym koszmarem?
 
reklama
Rozwiązanie
Eh...
4 miesiące po porodzie a pulsacyjny szum jest...mniejszy ale i tak doprowadza do obłędu i płaczu. Frustracja to mało powiedziane 😭
Laryngolog skierowała mnie na rezonans z kontrastem ale nie mamy jak jechać tam z 4 miesięcznym dzieckiem które parzy fotelik i ledwo dojeżdżamy na działkę ,na którą mamy 25 minut..po kontraście nie wolno karmic 24 godz.
Syn i tak jest niestety na mm ale bez cycka nie zaśnie , je zrobi sobie drzemki i jest potworny wrzask...
Kur...czuję się w czarnej dupie.
Ile można cierpieć na zasrane uszy....
Mam już nadwrażliwość na dźwięki i zespół ziejącej trąbki...rzadkie schorzenie przez które bardzo głośno słyszę swój głos (trąbką słuchowa jest ciągle otwarta).
To wszystko jest niczym w porównaniu do...
kochana jesteś za te dobre słowa – bardzo ci dziękuję! A przypomnij mi proszę, kiedy tobie minęło? Pewnie pytam 15 lat i... Ale też dla ciebie było to bardzo uporczywe i głośne? Czy jak dotykałeś wtedy na tętnice to dźwięk cichł?:)
Nie ma sprawy, wiem jakie to dokuczliwe... ale z tego co piszesz, to wyglada to u Ciebie identyczne, bo dokładnie tak jak piszesz, jak naciskałam na te tetnice, to słabło. Nie pamietam kiedy dokładnie przeszło, trwało na pewno kilka tygodni, ok 17 chyba juz tego nie odczuwałam tak wyraźnie.
 
reklama
A mi się zaczęło właśnie jak weszłam w drugi trymestr. Nagle jak w mordę strzelił!
Nie ma sprawy, wiem jakie to dokuczliwe... ale z tego co piszesz, to wyglada to u Ciebie identyczne, bo dokładnie tak jak piszesz, jak naciskałam na te tetnice, to słabło. Nie pamietam kiedy dokładnie przeszło, trwało na pewno kilka tygodni, ok 17 chyba juz tego nie odczuwałam tak wyraźnie.
 
Miałaś rację! Samo zaczęło przechodzić.
Nie w [emoji817] procentach,ale jest znaczna ulga. Chodzę i śpię bez zatyczek!

Pozdrawiam!
Nie ma sprawy, wiem jakie to dokuczliwe... ale z tego co piszesz, to wyglada to u Ciebie identyczne, bo dokładnie tak jak piszesz, jak naciskałam na te tetnice, to słabło. Nie pamietam kiedy dokładnie przeszło, trwało na pewno kilka tygodni, ok 17 chyba juz tego nie odczuwałam tak wyraźnie.
 
Ja miewam uczucie zatkanych i bolących uszu będąc w ciąży. Nie jest to jakoś bardzo bolesne natomiast wkurzające na maxa. Jeśli Ciebie boli, to powinnaś iść do laryngologa- lepiej sprawdzić, czy to nie jest zapalenie ucha.
 
Kochana... Ja jestem pod opieką Kajetan już od sierpnia bo mam bardzo rzadki zespół ziejących trąbek słuchowych.
Dluuuuga historia ale mój problem jest w drugą stronę:)

Pulsacyjny szum to tylko upierdliwy dodatek, jakbym miała mało problemów i przyznam szczerze że wolałabym mieć zatkane uszy niż otwarte trąbki i czuć autofonia bo można zwariować [emoji849] słyszysz bardzo głośno swój głos oddech i bijące serce... Co doprowadza ludzi do szału.
Ja miewam uczucie zatkanych i bolących uszu będąc w ciąży. Nie jest to jakoś bardzo bolesne natomiast wkurzające na maxa. Jeśli Ciebie boli, to powinnaś iść do laryngologa- lepiej sprawdzić, czy to nie jest zapalenie ucha.
 
Będę się cieszyć z ciążą jak uda się drugi zabieg z wstrzyknięciem kwasu do trąbek :/
Na razie życie i funkcjonowanie to koszmar. Tylko leżenie mnie ratuje..

Wspaniałe ,że już masz synka na świecie!!!!!!
Ja termin dopiero na maj więc jeszcze troszeczkę :)
Super! [emoji173] to możesz cieszyć się ciąża xD ile jeszcze Ci zostało? Mój synek ma już 4 tygodnie, pozdrawiamy! :)
 
Będę się cieszyć z ciążą jak uda się drugi zabieg z wstrzyknięciem kwasu do trąbek :/
Na razie życie i funkcjonowanie to koszmar. Tylko leżenie mnie ratuje..

Wspaniałe ,że już masz synka na świecie!!!!!!
Ja termin dopiero na maj więc jeszcze troszeczkę :)
Czyli nadal słyszysz te szumy? :(
Maj to już nie tak daleko ❤
 
to znaczy pulsacyjny szum słyszę bardzo słabo i on mi nie przeszkadza. Ale borykam się z tak zwaną auto folią czyli bardzo głośno słyszę swój głos i oddech oraz bicie serca bo trąbki słuchowe zamiast zamknięte są na stałe u mnie otwarte. To bardzo rzadka przypadłość... No ale ja mam same rzadkości.
W marcu mam drugi zabieg na uszy i daj Boże aby pomogli [emoji3531]
Czyli nadal słyszysz te szumy? :(
Maj to już nie tak daleko [emoji173]
 
reklama
O matko to musi być okropne:( oby więc Ci to naprawili ! Trzymam kciuki żebyś jeszcze sobie odpoczela i nabrała sił w tej ciąży, bo później jest jazda bez trzymanki xD
 
Do góry