reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Puścicie dzieci na kolonie i obozy? Dajcie znać!

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Ta dam, oto jest informacja, że jednak obozy i kolonie się odbędą - więcej informacji na ten temat podadzą w przyszłym tygodniu, ale te które zdobył portal Money.pl są hmm... dla mnie nieco anegdotyczne. Kilka przykładów obostrzeń poniżej, a ja jestem ciekawa, czy puścicie swoje dzieci na taki wyjazd?
  • wychowawcy w przyłbicach, maseczkach i rękawiczkach (ok, zrozumiałe - chociaż przy 30 stopniach cały dzień w sprzęcie może być wykańczający)
  • 4 osoby na pokój lub namiot, przy zachowaniu minimum 4 m2 powierzchni noclegowej na 1 osobę. (16 metrowe pokoje na koloniach zdarzają się chyba rzadko, namioty - rozumiem wojskowe)
  • Najlepiej, aby grupa uczestników wypoczynku liczyła do 12 osób (w przypadku dzieci do 10. roku życia) i do 14 osób (dzieci powyżej 10. roku życia) - (ciekawe jaki koszt uczestnictwa, żeby zwróciła się kasa organizatorom)
  • W ośrodku może być tylko jedna tura. ( i tak sobie myślę, że co w takim razie jest ośrodek i ma 40 domków. Załóżmy, że są w odległości takiej, że może przyjąć max 20 rodzin - to już mu się nie opłaca przyjmować kolonii)
  • Dzieci natomiast będą mogły korzystać z kąpielisk, boisk do gry czy pływalni. ( Jak gra w siatkówkę , to chyba w rękawiczkach, co? ;)
  • No i jak upilnować te dzieci w pokojach, żeby trzymały odległość 1,5 metra. A jak mają wspólna łazienkę w pokoju, to już strach się bać, więc chyba jakieś smycze trzeba będzie dać - żartuję ;))

reklama

Wiatraki

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny, u mnie na osiedlu dzieciaki biegają już w grupach, jakby kw nie było... Wczoraj pukały po moje dziecko...
Oczywiście bez maseczek, rękawiczek, jakichkolwiek środków ochrony.
Niby moje dziecko wie, że nie wolno, ale widzę, jak jest przykro, kiedy widzi dzieci a ona tylko patrzy...jest w tym wieku, kiedy kontakty z rówieśnikami są bardzo ważne a od ponad dwóch miesięcy jest tylko z nami... dobrze, że teraz już mamy chociaż spacery.
Do czego zmierzam. Widzę, jak dzieciaki w wielkich grupach uczęszczają na zajęcia do klubów sportowych, nie ma szans, żeby treningi tam odbywały się w maskach. Więc ktoś te dzieci puszcza a więc i będą uczestniczyły w obozach, koloniach itp.

W tamtym roku moje dziecko uczestniczyło w półkoloniach, w tym roku niestety nie planuję...trudny i dziwny czas.

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Co do obostrzeń to rzeczywiście chyba kpina lub żart. Ale gdyby moje dziecko bylo starsze to jak najbardziej puściłabym.

Natalia198777

Rozwiązania
0
Zieloną szkołe w której miał uczestniczyć syn 9l czyli 3 dni z klasą 27 osób i 5 opiekunów przełożone zostały u nas na przyszły rok gdyż wychowawczyni nie chce brać odpowiedzialności za zdrowie dzieci by czegos któreś nie przytargalo do domu. Mieliśmy jeszcze obóz 11 dniowy z klubu karate tu otrzymaliśmy infirmacje iż czekają na ustalenia rządu z tym iż tu mialo.być ok 100 uczestników. I nie wyobrażam sobie tego obozu. Ćwiczenia karate w maseczkach przylbicach?? Jaki mialby być hotel by tyle osób pomieścić zgodnie z obostrzeniami?? W takiej sytuacji to taki obóz nie ma racji bytu

nafoczka

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Rzeszów
Rozwiązania
0
Jestem mamą 2 chłopców i faktycznie rozwazalam obóz dla starszego. Jeżeli mają zostać zachowane rygory to jest to niemozliwe do osiągnięcia chyba że pozamykamy dzieci w boksach albo będzie to fikcja. Póki co dla moich dzieci pozostają wakacje na wsi... :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Beczulinda Domki dzieci - nasze brzuszki Styczniowe mamy 2021 5
W Czy po 25.05 Wasze dzieci pójdą do przedszkola/szkoły? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
P Nadopiekuncza partnerka Potrzebuję porady 6
O Dzieci urodzone w Lipcu 2015 rok Przedszkolaki 3
Elencza Sposoby i patenty na dzienne usypianie dzieci. Potrzebuję porady 11
M masa dzieci w ciąży bliźniaczej w 19 tc Potrzebuję porady 0
S Sama z dwójką małych dzieci Potrzebuję porady 25
A Zajęcia dodatkowe dla dzieci Potrzebuję porady 8
A Horror w złobku skrzywdzone dzieci i rodzice Potrzebuję porady 1
K Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka Potrzebuję porady 61
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 44
L Chrzest dzieci. Potrzebuję porady 62
T Zaniepokojenie sytuacją i opiekunką w sali zabaw dla dzieci Potrzebuję porady 8
studentkastomatologii KOMPLEKSOWE BADANIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI Ogłoszenia Szczecin 2
S Kołderka obciążeniowa Potrzebuję porady 1
L Czym odrobaczyc dzieci? Potrzebuję porady 7
aniaslu Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci? Temat tygodnia 6
L Gdy dzieci chorują, mama fiksuje. Potrzebuję porady 6
vieblonde Tort urodzinowy dla dzieci. Robicie sami? Czy może zamawiacie? Pytanie tygodnia 21
aniaslu Zajęcia dodatkowe dla dzieci? Czy są potrzebne? Jak sądzisz? Temat tygodnia 15
aniaslu Problem z brzuszkiem i zaparciami u dzieci Potrzebuję porady 0
L Pokoje dla dzieci Wielodzietni 7
M Książeczki dla dzieci Potrzebuję porady 9
A Gry planszowe dla dzieci Przedszkolaki 7
aniaslu Zaparcia u dzieci Potrzebuję porady 8
E Bardzo źle psychicznie znoszę informacje o tragediach z udziałem dzieci. Potrzebuję porady 7
C Ile miesięcy miały wasze dzieci kiedy przeszły kolki Potrzebuję porady 10
DarkAsterR Mamy dwójki dzieci. Roczniaki i dwulatki 12
U Dzieci z małą różnicą wieku Potrzebuję porady 11
A Jakie znacie fajne zabawy dla dzieci, jak spędzacie czas w swoimi pociechami Potrzebuję porady 1
sylwkaq90 Buty dla dzieci - Zielona Góra Zielona Góra 1
X Wpływ deklaracji LGBT na nasze dzieci BB psycholog dziecięcy radzi mamom 27
eMkaa. Obcojęzyczne imiona dla dzieci Potrzebuję porady 14
J Ulga na dzieci należy się wyższa? Potrzebuję porady 1
A Bezdechy u dzieci Potrzebuję porady 5
G Warsztaty dla dzieci w szkole Gaudeamus 12.01 Mamy pracujące 0
A Nisko ułożone dzieci Ciąża, poród, połóg 2
P Dziecko z "drugiego małżeństwa" Macochy 6
E Produkty mleczne w diecie matek i dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Noworodek 0
E Produkty mleczne w diecie matek i dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Roczniaki i dwulatki 1
gosia1991 Ciąża, a stare zabobony. Ciąża, poród, połóg 17
M Choroba lokomocyjna u małych dzieci. Potrzebuję porady 7
N Jak sypiają Wasze dzieci Potrzebuję porady 3
R Czy szczepicie swoje dzieci ?? Potrzebuję porady 56
aga6 Imiona marcowych dzieci Marcowe mamy 2019 246
GoJ Nasze dzieci. Wrześniowe mamy 2018 30
aga6 Wózek dla dzieci rok po roku Dzieci rok po roku 3
M Dzieci a spotkania z ojcem Potrzebuję porady 0
Megi86 Must have, czyli sprawdzone artykuły dla dzieci i niemowląt :) Lutowe mamy 2019 32
U Boisko dla dzieci Potrzebuję porady 1