reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Puścicie dzieci na kolonie i obozy? Dajcie znać!

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
Ta dam, oto jest informacja, że jednak obozy i kolonie się odbędą - więcej informacji na ten temat podadzą w przyszłym tygodniu, ale te które zdobył portal Money.pl są hmm... dla mnie nieco anegdotyczne. Kilka przykładów obostrzeń poniżej, a ja jestem ciekawa, czy puścicie swoje dzieci na taki wyjazd?
  • wychowawcy w przyłbicach, maseczkach i rękawiczkach (ok, zrozumiałe - chociaż przy 30 stopniach cały dzień w sprzęcie może być wykańczający)
  • 4 osoby na pokój lub namiot, przy zachowaniu minimum 4 m2 powierzchni noclegowej na 1 osobę. (16 metrowe pokoje na koloniach zdarzają się chyba rzadko, namioty - rozumiem wojskowe)
  • Najlepiej, aby grupa uczestników wypoczynku liczyła do 12 osób (w przypadku dzieci do 10. roku życia) i do 14 osób (dzieci powyżej 10. roku życia) - (ciekawe jaki koszt uczestnictwa, żeby zwróciła się kasa organizatorom)
  • W ośrodku może być tylko jedna tura. ( i tak sobie myślę, że co w takim razie jest ośrodek i ma 40 domków. Załóżmy, że są w odległości takiej, że może przyjąć max 20 rodzin - to już mu się nie opłaca przyjmować kolonii)
  • Dzieci natomiast będą mogły korzystać z kąpielisk, boisk do gry czy pływalni. ( Jak gra w siatkówkę , to chyba w rękawiczkach, co? ;)
  • No i jak upilnować te dzieci w pokojach, żeby trzymały odległość 1,5 metra. A jak mają wspólna łazienkę w pokoju, to już strach się bać, więc chyba jakieś smycze trzeba będzie dać - żartuję ;))
 
reklama
Zieloną szkołe w której miał uczestniczyć syn 9l czyli 3 dni z klasą 27 osób i 5 opiekunów przełożone zostały u nas na przyszły rok gdyż wychowawczyni nie chce brać odpowiedzialności za zdrowie dzieci by czegos któreś nie przytargalo do domu. Mieliśmy jeszcze obóz 11 dniowy z klubu karate tu otrzymaliśmy infirmacje iż czekają na ustalenia rządu z tym iż tu mialo.być ok 100 uczestników. I nie wyobrażam sobie tego obozu. Ćwiczenia karate w maseczkach przylbicach?? Jaki mialby być hotel by tyle osób pomieścić zgodnie z obostrzeniami?? W takiej sytuacji to taki obóz nie ma racji bytu
 
Jestem mamą 2 chłopców i faktycznie rozwazalam obóz dla starszego. Jeżeli mają zostać zachowane rygory to jest to niemozliwe do osiągnięcia chyba że pozamykamy dzieci w boksach albo będzie to fikcja. Póki co dla moich dzieci pozostają wakacje na wsi... :)
 
Do góry