reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Puste jajo płodowe - problemy po

mariaantonina96

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
884
Hej dziewczyny, rowno rok temu po 4 miesiącach starań zaszłam w ciążę, niestety okazało się że to ciąża bezzarodkowa, od tamtej pory nie wychodzi...

Czy któraś z Was też miała/ma problem z zajsciem w ciążę po pustym pęcherzyku?
Czy wiecie co było przyczyną.
 
reklama
Hej dziewczyny, rowno rok temu po 4 miesiącach starań zaszłam w ciążę, niestety okazało się że to ciąża bezzarodkowa, od tamtej pory nie wychodzi...

Czy któraś z Was też miała/ma problem z zajsciem w ciążę po pustym pęcherzyku?
Czy wiecie co było przyczyną.
Przyczyn może być wiele, jak również mógłbyć to przypadek. Robiłaś jakieś badania hormonalne, immunologiczne, nasienie? Ja miałam dwukrotnie puste jajo, po pierwszym badania hormonalne potwierdziły PCOS, więc kolejna owulacja była już stymulowana lekami. Po kolejnej stracie badania immunologiczne i badanie nasienia, które wyszło średnie, więc dodatkowo mąż masa suplementów.
Podstawą jest sprawdzenie czy w ogóle są owulacje w trakcie cykli
 
Warto też zrobić sobie monitoring owulacji, mi przez pierwsze trzy miesiące po farmakologicznym wywoływaniu poronienia, które skończyło się łyżeczkowaniem, kompletnie rozjechały się cykle
 
Ja tez tak mialam ,rok po pustym dopiero zaszłam, u mnie to była za wysoka prolaktyna ,dopiero po tabletkach się udało, warto udać sie do lekarza ,jw monitoring owulacji ,u mnie właśnie w 2 fazie cyklu byl problem
 
Przyczyn może być wiele, jak również mógłbyć to przypadek. Robiłaś jakieś badania hormonalne, immunologiczne, nasienie? Ja miałam dwukrotnie puste jajo, po pierwszym badania hormonalne potwierdziły PCOS, więc kolejna owulacja była już stymulowana lekami. Po kolejnej stracie badania immunologiczne i badanie nasienia, które wyszło średnie, więc dodatkowo mąż masa suplementów.
Podstawą jest sprawdzenie czy w ogóle są owulacje w trakcie cykli
Badanie nasienia mamy już za sobą, są jak najbardziej ok, przede mną badanie hsg, badania hormonalne robiłam sama, według tego co znalazłam tutaj na forum żeby zrobić też wychodziły mi dobrze, liczyłam że nowy lekarz skieruje mnie jeszcze na jakieś badania hormonalne ale zaczął od hsg.
Owulacje miałam sprawdzane, są
 
Ja tez tak mialam ,rok po pustym dopiero zaszłam, u mnie to była za wysoka prolaktyna ,dopiero po tabletkach się udało, warto udać sie do lekarza ,jw monitoring owulacji ,u mnie właśnie w 2 fazie cyklu byl problem
Wlansie liczyłam na monitoring, chociaż byłam u lekarza w trakcie owulacji i po, i mowil ze się odbyła, chociaż wolałabym do sprawdzić dokładniej.
Mój nowy lekarz od razu zaproponował hsg, bez monitoringu
 
reklama
Hej dziewczyny, rowno rok temu po 4 miesiącach starań zaszłam w ciążę, niestety okazało się że to ciąża bezzarodkowa, od tamtej pory nie wychodzi...

Czy któraś z Was też miała/ma problem z zajsciem w ciążę po pustym pęcherzyku?
Czy wiecie co było przyczyną.
Ja puste miałam w 2014 później ciąg niepowodzeń (tego samego roku) ciąża biochemiczna i pozamaciczna... I dopiero teraz bez żadnych starań samo wyszło (ale to bardziej złożona sytuacja) - drugi jajnik się aktywował po 20 latach leżenia :p
 
Do góry