reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Puste jajo w 5 tygodniu ciąży

Dołączył(a)
24 Styczeń 2023
Postów
7
Dziewczyny,
wy wiecie wszystko wiec błagam o poradę.

27 grudnia współżyłam z partnerem i jest to jedyna możliwa data poczęcia ponieważ tylko wtedy uprawialiśmy seks.
12 godzin po stosunku przyjęłam tabletkę po ale od razu intuicja podpowiadała mi że coś jest nie tak wiec dzisiaj 24.01 czyli prawie miesiąc po zbliżeniu zrobiłam test - pozytywny. Zrobiłam również betę i wyniosła ona 46000 wiec wysoka. Byłam u ginekologa ale nie zobaczył zarodka tylko puste jajo.
Myślicie że zarodek jeszcze się zagnieździ? Co sugeruje tak wysoka beta? Potwierdza ze na pewno ciąża przebiega prawidłowo? To 5 tydzień ciąży i wg wielkości jaja i wg bety. Czy jest jeszcze szansa na zagnieżdżenie? Czy on już tam jest.
Dodam jeszcze mam bardzo nieregularne, miesiączka nawet co 2 miesiące.

Dziękuje Wam za pomoc
 
reklama
Dziewczyny,
wy wiecie wszystko wiec błagam o poradę.

27 grudnia współżyłam z partnerem i jest to jedyna możliwa data poczęcia ponieważ tylko wtedy uprawialiśmy seks.
12 godzin po stosunku przyjęłam tabletkę po ale od razu intuicja podpowiadała mi że coś jest nie tak wiec dzisiaj 24.01 czyli prawie miesiąc po zbliżeniu zrobiłam test - pozytywny. Zrobiłam również betę i wyniosła ona 46000 wiec wysoka. Byłam u ginekologa ale nie zobaczył zarodka tylko puste jajo.
Myślicie że zarodek jeszcze się zagnieździ? Co sugeruje tak wysoka beta? Potwierdza ze na pewno ciąża przebiega prawidłowo? To 5 tydzień ciąży i wg wielkości jaja i wg bety. Czy jest jeszcze szansa na zagnieżdżenie? Czy on już tam jest.
Dodam jeszcze mam bardzo nieregularne, miesiączka nawet co 2 miesiące.

Dziękuje Wam za pomoc
Wynik bety nie jest badaniem potwierdzającym czy ciąża rozwija się prawidłowo czy nie.. Poziom ten pokazuje czy jest się w ciąży czy nie... Ja lekarzem nie jestem ale przy tak wysokiej becie powinno już nic serduszko. Masz zdjęcie? Skąd wiesz że to 5tydz skoro miesiączki masz nieregularne?
 
Dziewczyny,
wy wiecie wszystko wiec błagam o poradę.

27 grudnia współżyłam z partnerem i jest to jedyna możliwa data poczęcia ponieważ tylko wtedy uprawialiśmy seks.
12 godzin po stosunku przyjęłam tabletkę po ale od razu intuicja podpowiadała mi że coś jest nie tak wiec dzisiaj 24.01 czyli prawie miesiąc po zbliżeniu zrobiłam test - pozytywny. Zrobiłam również betę i wyniosła ona 46000 wiec wysoka. Byłam u ginekologa ale nie zobaczył zarodka tylko puste jajo.
Myślicie że zarodek jeszcze się zagnieździ? Co sugeruje tak wysoka beta? Potwierdza ze na pewno ciąża przebiega prawidłowo? To 5 tydzień ciąży i wg wielkości jaja i wg bety. Czy jest jeszcze szansa na zagnieżdżenie? Czy on już tam jest.
Dodam jeszcze mam bardzo nieregularne, miesiączka nawet co 2 miesiące.

Dziękuje Wam za pomoc


A jaka jest wielkość pęcherzyka? A ciałko jest ? Beta jest bardzo wysoka, ale trudno stwierdzić po tym co z tej ciąży będzie. Co mówił lekarz ?
 
Przy takiej becie powinien już być zarodek z akcją serca.
Jaka jest wielkość pęcherzyka?
 
Wynik bety nie jest badaniem potwierdzającym czy ciąża rozwija się prawidłowo czy nie.. Poziom ten pokazuje czy jest się w ciąży czy nie... Ja lekarzem nie jestem ale przy tak wysokiej becie powinno już nic serduszko. Masz zdjęcie? Skąd wiesz że to 5tydz skoro miesiączki masz nieregularne?
Lekarka powiedziała tylko że pęcherzyk odpowiada wielkości takiemu na 5 tydz no i znam Dokładna date poczęcia. Wstawiam zdj niżej.
 
B2FC80D8-BBF2-4E7D-A37F-05178DEB1E1A.jpeg
 

Załączniki

  • 798CE147-0EAB-410E-ACEA-B1FA412B9FCA.jpeg
    798CE147-0EAB-410E-ACEA-B1FA412B9FCA.jpeg
    1,1 MB · Wyświetleń: 90
Lekarka kazała poczekać i powtórzyć betę za 2 dni. Za mną już jedno poronienie (11tc, wywoływanie i łyżeczkowanie traumatyczne przeżycie) oraz poród SN zdrowej dziewczynki także stresuje się ale swoje już przeszłam.
 
Robienie bety nie ma żadnego sensu.
Pęcherzyk ma 21 mm, a pęcherzyk żółtkowy/zarodek pojawia się najczęściej gdy pęcherzyk ma pomiędzy 8 a 10 mm.
Graniczna wielkość to 25 mm. Poczekaj 2 czy 3 dni i idź na usg do kogoś z dobrym sprzętem
 
reklama
Beta może być taka bo po tabletce dzień po hormony wracają do normy do 6 miesięcy. Jeśli jest jajeczko to może to być efektem tabletki, która nie doprowadziła do zagnieżdżenie .
 
Do góry