reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Puste jajo w 5 tygodniu ciąży

Robienie bety nie ma żadnego sensu.
Pęcherzyk ma 21 mm, a pęcherzyk żółtkowy/zarodek pojawia się najczęściej gdy pęcherzyk ma pomiędzy 8 a 10 mm.
Graniczna wielkość to 25 mm. Poczekaj 2 czy 3 dni i idź na usg do kogoś z dobrym sprzętem
Dziękuje za rady i wsparcie. To miłe ze ktoś poświęca swój czas na pomoc innym. Mogę tylko dopytać czy jeśli ten pęcherzyk ma 21 mm to świadczy o którym tygodniu ciąży? Czy to nie jest współmierne. Dziekuej
 
reklama
Dziękuje za rady i wsparcie. To miłe ze ktoś poświęca swój czas na pomoc innym. Mogę tylko dopytać czy jeśli ten pęcherzyk ma 21 mm to świadczy o którym tygodniu ciąży? Czy to nie jest współmierne. Dziekuej

Wiek ciąży może się skorygować gdyby pojawił się zarodek bo wtedy to po nim oceniamy wiek ciąży. Natomiast Twój pęcherzyk zmierzony jest w dwóch wymiarach i z internetowego kalkulatora wynika, że może to być mniej więcej 6 tc z kawałkiem. Ale ocena po wielkości samego pęcherzyka nie jest jakaś super dokładną
 
Hmm może tabletka zadziałała tylko w połowie i jednak się coś utworzyło ale nie na tyle by była akcja serca
 
Hmm może tabletka zadziałała tylko w połowie i jednak się coś utworzyło ale nie na tyle by była akcja serca

Póki co nie pojawił się nawet yolk sac ani zarodek więc nie ma co mieć akcji serca. Musisz uzbroić się w cierpliwość chociaż doskonale wiem jakie to trudne
 
Czasami mam wrażenie,że niektóre osoby w ogóle nie mają pojęcia jak działają tabletki "dzień po". Jeżeli dojdzie już do zapłodnienia mimo tabletki to ona w żaden sposób nie wpływa na rozwój zarodka ani nie podnosi hcg. Ona ma zadanie nie dopuścić do pęknięcia pęcherzyka i uwolnienia komórki. Jednak jeżeli jest podana już po owulacji to ryzyko ciąży znacznie się zwiększa.
Autorko pytania. Beta jest bardzo wysoka. Powinien być już zarodek z sercem. Myślę,że tutaj już nic z tego się nie rozwinie.
 
reklama
Do góry