reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pusty pęcherzyk 7mm

Unavare

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2019
Postów
92
Hej. Zacznę od tego, że 30 sierpnia dostałam pierwsza miesiączkę po 14 miesiącach (karmiłam piersią i nie miałam cyklu).
25-27 września miałam leciutkie plamienie, taki różowo-przeźroczysty śluz - nie mam pojęcia czy to była miesiączka czy nie...

25.10 wyszedł mi pozytywny test. Od razu poszłam na bete - 1003
27.10 beta - 2517. czyli przyrost jak najbardziej ok.
Już się cieszyłam, lecz dziś na USG widac było tylko pusty pęcherzyk 7mm. Lekarz policzył jako ostatnią miesiączke ten 30 sierpnia czyli wyszło mu ponad 8 tydzień, jednak beta i USG pokazały dużo wcześniejsza ciążę.
Mówi, że może być to tzw. poronienie zatrzymane, może to być również przypadek, że to wcale nie pęcherzyk ciążowy a właściwy jest gdzie indziej i to ciąża pozamaciczna, lub (ale nie dawał mi wielkich nadziei) jest to tak młoda ciąża, że jeszcze może nie być nic widać.

z daty 25 wrzesnia, kiedy miałam te plamienia, wychodzi dzisiaj 5+0.
Czy któraś z was miała podobną sytuację? Czy w pęcherzyku 7mm i przy takiej becie powinno już być widać pęcherzyk żółciowy i zarodek?

Nie wiem co myśleć...
 
reklama
Jeśli dobrze pamiętam, to o pustym pęcherzyku można mówić, gdy w nic nie ma, a osiągnął 25mm (lub 20mm - nie pamiętam teraz). Jeśli jest pęcherzyk a macicy, to moim zdaniem dobry znak. Do tego przyrost jest prawidłowy.
Umów się na kolejną wizytę za tydzień do innego ginekologa.
 
Ja miałam podobnie. Zrobiłam tydzien po spodziewanej miesiączce test i wyszla mega blada kreska. Beta wyszla 74 i przyrastała prawidłowo. Jakos w 8 t mi się pokazal dopiero zalążek zarodka bez serca itd. Opoznienie mialam ok 2 tyg między om a usg. 3 mce wczesniej przeszłam łyżeczkowani po obumarłej ciazy i mówili, że może stad taka rozbieznosc:) no ale z.każdą wizytą wszystko się pokazywało i usg 1 trymestru wyznaczyło mi date porodu, która była rozbieżna z terminem z om o 2 tyg wlasnie. Dzis jest 39t3d i czekam na synka aż wyjdzie ;) także badac bete i czekac cierpliwie :) powodzenia
 
Dziękuje wam za odpowiedzi. Mam nadzieje, że będzie dobrze. Robię jeszcze raz bete we wtorek i czwartek i w czwartek od razu mam też ginekologa. Trzymajcie kciuki ✊
 
Do góry