reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszne przepisy na jedzenie dla naszych dzieci :)

Kota, mam pytanka ;) Czy Q je zupy-krem same, czy coś dodajesz? A co do dania z kaszą - je kaszę w takiej zwykłej postaci, czy blendujesz? No i co to jest biała kasza gryczana? Chyba nie jęczmienna?
:)
 
reklama
Kota zupy krem są spoko-ale u nas u logopedy kładą nacisk by dawać już normalne większe grudy wielkości paznokcia w zupie...i tak też robimy ale kremy też ;) raz na jakiś czas!
 
Mła, ja już mało co blenduję, w zasadzie blender poszedł w odstawkę, Kuba je wszystko tak, jak my, ładnie gryzie i sobie radzi. Wszelkie kasze, ryże, makarony wsuwa w całości, nawet taki makaron z rosołu zjada ładnie, a jak coś na bródce mu wystaje to robi z ust śmieszny ryjek i wciąga makaron ;)

kasza gryczana biała, chodzi mi o niepaloną, ja mam taką z Tesco:
kasza-gryczana-niepalona.gif
 
Ewcia podaję przepis na zupę-krem z dyni dla Alanka:

Mały filet z kurczaka
2marchewki
mała pietruszka
Kawałek selera
kawałek pora
garsc groszku zielonego
jeden ziemniak
dynia(mam mrozoną)

Gotuję mięsko w wodzie z dodatkiem odrobiny ziarenek smaku i soli, po ok pol godziny wrzucam wszystkie warzywa z wyjątkiem dyni. Kiedy warzywa beda juz miekkie dodaję dynie i gotuje do miekkosci. Zupę blenderuje, bo jakos ta dynia w kawalku mi "nie pasuje"- jest to jedyna zupa ktorą blenderuje dla mlodego. Posypuje odrobiną koperku.
 
Do góry