reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszności........-czyli przepisy na żarełko

reklama
ja ci podam moj ktory zawsze robimy tylko podam na ciasto bo mase biore juz z puszki i tyle:p
pol kostki margaryny i pol szkl mleka rozpuscic
do miski: 2 jajka, 3 lyzki cukru - rozbeltac.
pol kostki drozdzy rozrobic w pol szkl cieplego mleka i wlac do tych jajek.
dodac ostudzona magraryne. do tego wszystkiego wsypac troche wiecej nic pol kg maki i wyrobic ciasto.
odstawic na 15 minut zeby wyroslo. podzielic na 2 czesci bo wyjda z tego 2 makowce.
wiadomo rozwalkowac, nalozyc mase zawinac i skleic brzegi, posmarowac bialkiem i piec w 160 stopniach jakies 40 minut
 
rozwalkujesz to ciasto i nakladasz farsz na 3/4 mniej wiecej ciasta zeby czesc byla wolna od farszu i dala sie skleic. my jeszcze te brzegi smarujemy bialkiem zeby na pewno sie dobrze skleilo:)
 
to ciasto sie robi z 10 minut doslownie, potem rosnie 15 i kolejne z 10 na te zawijanie bo jest mieciutkie.
jest naprawde latwe i wszystkim wychodzi, ja dostalam przepis od Kaski M(od spiewanie-Marzenka wiesz ktora z blokow:p) w 7 klasie podstawowki nie ma mowy zeby nie wyszlo:) ja z tego ciasta tez rogaliki robie bo najszybciej:)
 
reklama
Do góry