reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszności........-czyli przepisy na żarełko

Laski ma któras piecyk gazowy??Wiecie w nim nie ma temperatur tylko jest 1...2...3..itd ja kompletnie nie kumam co jest co_Orientuje sie któras np.ilu stopnim odpowiada 1...??? Do tego musze np.piekąc kurczaka obarcac blaszke czy co tam zeby opiekł sie z dwóch stron jak dla mnie te piekarniki gazowe to kompletna porazka.
ja mialam cos takiego tyle ze skala do 8.i za cholere nie wiedialam o co chodzi.probowalam to jakos podzielic.i w koncu wszystko pieklam miedzy 4 a 5.to pewnie tak kolo 160-180 stopni u mnie bylo.musisz na czuja:)
 
reklama
"KROWKA"

ciastka herbatniki lub krakersy 2 duze paczki zalezy jaka blache uzyjesz

puszka masy krowkowej (taka gotowa masa) nie trzeba jej gotowac tylko wstawic do goracej wody na kilka minut zeby zmiekla

krem ekler lub karpatka

smietana 30 % -0.5 litra ( ubijajac dodaje troche cukru pudru i wrzucam te fixy)

3 fixy do smietany

to co trzeba do kremu-margaryne,mleko zazwyczaj...pisze na opakowaniu

starta czekolada mleczna na wierzch

Ukladac na blaszcze najpierw herbatniki,na to nakladam krem
pozniej znow ciastka ,nastepnie mase krowkowa z puszki
na to znow herbatniki i na wierzch bita smietana posypac starta czekolda
trzymac w lodowce....


tak wyglada tylko tu inna kolejnosc nakladania niz u mnie...
tu jest pierwsza masa ta z puszki a ja robie krem
ale to chyba bez roznicy

 
Potrawka z kurczaka i papryki
Składniki:
Pierś z kurczaka (jak na 2-3 osoby to 2-3)
papryki(ilosc i kolor wedle uznania)(ja robię 2 czerwone i żółta)
por duży(albo dwa małe)
marchew(ze 3 duże)
1-2 łyżeczki koncentrat pomidorowy
maggi
olej do smażenia.

Przygotowanie:
Piers z kurczaka pokroic drobno i zalać maggi i zostawic na chwilke. W tym czasie przygotowac warzywa. Papryke na drobno, marchew na tarce zetrzec a pora przekroic na pół i równiez posiekać. Rozgrzac olej i wrzucic mieso. Usmazyc. wyciagnac z patelni zostawiajac olej i na ten sam olej wrzucic warzywa, podlewajac maggi i delikatnie woda. dusic pod przykryciem z 20minut.pod koniec gotowania dodac 1-2 łyżeczki koncentratu pomidorowego. Ugotować ryż.
Do warzyw dodac mięso i albo ryż, albo ryż osobno. (aha do wody do ryżu rownież dodac maggi)
SMACZNEGO!!!!!!!!!!!!!
 
Kasia ogolnie wyszlo dobre..
tylko wkurzalo mnie ze troche rozwalaly sie na patelni :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:..
i przyklejaly mi sie....

ale mozesz sprobowac ogolnie w smaku dobre :tak::tak:

a ta twoja potrawke wyprobuje jak hanka bedzie w przedszkolu bo jak w domu to nie bedzie tego jadla :tak::tak:
 
reklama
Do góry