reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszności dla Brzuszków Niejadków i Łakomczuszków - Nasze Przepisy:)

reklama
Dla mam, ktore podaja juz cale jajeczka: wczoraj zrobilam mojemu dziecku paste jajeczna, byla po prostu zachwycona smakiem. Jajko na twardo utarlam na drobnej tarce, dodalam do tego koperek, pietruszke - natke posiekana, por drobno posiekany (dalabym szczypiorek ale nie mialam wiec por zamiast :-) ). Wrzucilam lyzke czubata jogortu naturalnego i szczypte soli, Jagoda sie wprost zajadala :-D Mozna dodac troche twarozku naturalnego i w wersji doroslej majonezu i pieprzu :-)
 
Dla mam, ktore podaja juz cale jajeczka: wczoraj zrobilam mojemu dziecku paste jajeczna, byla po prostu zachwycona smakiem. Jajko na twardo utarlam na drobnej tarce, dodalam do tego koperek, pietruszke - natke posiekana, por drobno posiekany (dalabym szczypiorek ale nie mialam wiec por zamiast :-) ). Wrzucilam lyzke czubata jogortu naturalnego i szczypte soli, Jagoda sie wprost zajadala :-D Mozna dodac troche twarozku naturalnego i w wersji doroslej majonezu i pieprzu :-)
brzmi smacznie :-D:-D moze sprobuje chociaz calego jajka jeszcze nie podawalam :happy2:
 
polecam Wam merchewke z groszkiem ta co kupuje sie w sloiku do wody i normalnie jak dla doroslych sie robi tylko ze zamiast miesa daje maslo plus maka i jest pycha danie z sosem do ziemniakow lub jak dzisiaj u mnie kus kus i rybka w foli z warzywami :-D
 
Ja Sarze ostatnio daje do chlebka albo buleczki duszona piers kurczaka albo schab. Doprawiam ziolami i vegetka, zawijam w folie, do piekarnika na pol godzinki (zalezy od wielkosci kawalka), po upieczeniu daje do lodowki i pozniej kroje cienko i ma wedlinke domowej roboty :-D Zajada strasznie :-)

No i sladem Bedyty (chyba, nie pamietam dokladnie) kupilam malej kaszke Stracciatella z Bobovity (po 12 mies.) - je, ze sie jej uszy trzesa, bo jest naprawde pyszna :-) Tyle, ze zawiera mleko.
 
niby mało wydajna ta kaszka, ale za to jaka dobra:-p inne juniory też już wcinamy, tylko wszystkie mleczne, bo Alka już podziękowała za mleczko, rano jej się uda czasem wypić tak ze 100-150ml i to wszystko, więc nadganiam innymi mlecznymi posiłkami, oj dorosła się już robi ta moja panna;-)
 
Kaszka przepyszna :-) Sama bym mogla ja jesc :-) :-D:-)

Co do mleka to Sara pije ostatnio bardzo duzo. Codziennie wieczorem wypija ok. 250 ml, rano (ok. 6:00, czasami wczesniej, ale tez nie zawsze) ok. 200ml, a potem je kaszke mleczna, a na kolacje najczesciej zjada z Hippa taki mleczny posilek na dobranoc.
 
reklama
ja też mam wrażenie, że Piotruś jakby mniej mleka na jedną porcję je :baffled: co prawda je jedną butlę w nocy - tak około 120 ml, ale na pozostałych posiłkach o jakieś 30 ml mniej wypija... na razie kaszek mlecznych mu nie podaję, bo muszę to skonsultować z lekarką, więc dostaje ryżowe albo pszenne.
w sumie nie wiem co z jego skazą, bo skoro po Danonkach nic mu nie było to jest szansa, że z tego wyrósł. z tego co pamiętam, to mleko typu Nutramigen/Bebilon Pepti jest refundowane do 12 miesiąca życia. jeśli później chce się mieć zniżkę to trzeba mieć zaświadczenie od alergologa, że dziecko wciąż jest alergikiem i powinien takie mleko pić.
 
Do góry