reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszności dla naszych skarbów

AgnieszkaSz-r

Mama VI 2007 i IV 2010
Dołączył(a)
12 Styczeń 2010
Postów
5 402
Miasto
Rybnik
Mam nadzieję, że spodoba wam się ten wątek.
Chcę abyśmy się tu dzieliły naszymi pomysłami na jedzonko dla naszych maluszków.
Wszystko po to aby nie siedzieć i nie wertować neta bez końca...
 
reklama
kisielek jabłkowy:
1 jabłko
100 ml wody mineralnej
czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej
szczypta cynamonu
łyżeczka cukru (ja pominęłam ;-))

W garnuszku zagotować wodę. Odlać 50 ml do szklanki. Jabłko umyć i obrać, pokroic na kawałki i wrzucić do wrzątku. Dodać cynamon i cukier. Całość zmiksować lub przetrzeć przez sito. W szklance rozmieszać wode z mąką ziemniaczana i wlać do garnuszka z jabłkiem. Całość zagotować ciągle mieszając.

Na mojego ta porcja była za duża więc resztę zjadłam ja...pyyyyycha
 
mniam- świetny wątek...z pewnością będę korzystała z tych przepisów
ja dziś zrobiłam misiowi kluseczki jedno żółtkjo wymieszać z odrobiną mąki i lać takie drobinki na gotującąsięwodę. Przecedzone kluseczki dodałam do zupki
 
mniam- świetny wątek...z pewnością będę korzystała z tych przepisów
ja dziś zrobiłam misiowi kluseczki jedno żółtkjo wymieszać z odrobiną mąki i lać takie drobinki na gotującąsięwodę. Przecedzone kluseczki dodałam do zupki

Antos pogryzl juz takie kluseczki? Ja sie wlasnie zastanawiam czy nie dodawac do zupek troche takich pogniecionych widelcem warzywek.
 
Wątek superaśny, tylko ja się już przeraziłam, że niewiele dla młodej gotuję i ona ma ubogą dietę chyba:-(
Miksuję jej tylko warzywa na parze. Dodatkowo ma cyca kiedy i ile chce.
Dostaje pół słoiczka obiadku i pół słoiczka deserku codziennie.
Dostaje codziennie rano kaszkę mleczno-ryżową.
Dostaje mleko modyfikowane na dopitkę po cycach, przed snem (czasem go wcale nie wypije, ale zawsze szykuję i próbuję dawać).
Z surowych owoców je gniecionego banana, tarte jabłko i tartą gruszkę.
Lubi chrupki kukurydziane, te długie.
Czasami dostanie kromkę chleba.
No i to by było na tyle.

O kisielkach i kluseczkach jeszcze u nas nie było mowy:-(

No, ale obiecuję poprawę i jutro Lenka dostanie kisielek;-)
 
elvie u Ciebie jeszcze nie jest tak zle widze.U nas jest tylko cyc.Na obiadek warzywka z mieskiem i wieczorem zje tylko 80 ml kaszki i to by bylo na tyle.Owocki fuj soki fuj ogolnie plyny sa beeee.Reszta posilkow to cycki mamy.
 
Kolejny Kisielek ;-) wypróbowany oczywiście

Kisiel mleczny
80 ml mleka modyfikowanego następnego
4 g mąki ziemniaczanej
1 zółtko

Mleko przygotowujemy wg zaleceń na opakowaniu i dzielimy na dwie części. W jednej części (zimnej już) mieszamy mąke ziemniaczaną i żółtko. Drugą część zagotowujemy i do tego wlewamy mleko z rozmieszana mąką i żółtkiem. Cały czas mieszamy aż do zagotowania. Kisiel możemy podać polany sokiem owocowym lub owocami obok kisielku.


Elvie spokojnie kochana... ja zapodałam kisielki bo u mnie był brak owoców i nie wiedziałam już co mu podać na deser...
Jak znowu coś sprawdzę to wpiszę... nie sprawdzonych nie podaję... bo tego to w trzy i trochę na internecie
 
Widze, ze poprzez wypisywanie tutaj co ktore dziecko je- watek calkowicie dubluje sie z Dieta Maluszkow.
Albo zostawiamy watek dodajac tylko przepisy kulinarne na pysznosci dla Dzieciaczkow, albo jest do usuniecia.
 
reklama
Kolejny Kisielek ;-) wypróbowany oczywiście

Kisiel mleczny
80 ml mleka modyfikowanego następnego
4 g mąki ziemniaczanej
1 zółtko


Mleko przygotowujemy wg zaleceń na opakowaniu i dzielimy na dwie części. W jednej części (zimnej już) mieszamy mąke ziemniaczaną i żółtko. Drugą część zagotowujemy i do tego wlewamy mleko z rozmieszana mąką i żółtkiem. Cały czas mieszamy aż do zagotowania. Kisiel możemy podać polany sokiem owocowym lub owocami obok kisielku.


Elvie spokojnie kochana... ja zapodałam kisielki bo u mnie był brak owoców i nie wiedziałam już co mu podać na deser...
Jak znowu coś sprawdzę to wpiszę... nie sprawdzonych nie podaję... bo tego to w trzy i trochę na internecie

to budyniek taki chyba :)
brzmi smacznie
Ale można się jeszcze zastanowić nad dodaniem jakiegoś aromatu: cynamonu albo wanilii, albo jakieś malinki z piwnicy :)
 
Do góry