reklama

Pyszności dla naszych skarbów

Temat na forum 'Archiwum mam kwietniowych'10' rozpoczęty przez AgnieszkaSz-r, 10 Listopad 2010.

1. AgnieszkaSz-r

AgnieszkaSz-r Mama VI 2007 i IV 2010

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mam nadzieję, że spodoba wam się ten wątek.
    Chcę abyśmy się tu dzieliły naszymi pomysłami na jedzonko dla naszych maluszków.
    Wszystko po to aby nie siedzieć i nie wertować neta bez końca...

2. AgnieszkaSz-r

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    kisielek jabłkowy:
    1 jabłko
    100 ml wody mineralnej
    czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej
    szczypta cynamonu
    łyżeczka cukru (ja pominęłam ;-))

W garnuszku zagotować wodę. Odlać 50 ml do szklanki. Jabłko umyć i obrać, pokroic na kawałki i wrzucić do wrzątku. Dodać cynamon i cukier. Całość zmiksować lub przetrzeć przez sito. W szklance rozmieszać wode z mąką ziemniaczana i wlać do garnuszka z jabłkiem. Całość zagotować ciągle mieszając.

Na mojego ta porcja była za duża więc resztę zjadłam ja...pyyyyycha

3. reklama
  4. kamisia1101

kamisia1101 Bo teraz serca mam dwa...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mniam- świetny wątek...z pewnością będę korzystała z tych przepisów
    ja dziś zrobiłam misiowi kluseczki jedno żółtkjo wymieszać z odrobiną mąki i lać takie drobinki na gotującąsięwodę. Przecedzone kluseczki dodałam do zupki

5. onka83

onka83 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Antos pogryzl juz takie kluseczki? Ja sie wlasnie zastanawiam czy nie dodawac do zupek troche takich pogniecionych widelcem warzywek.

6. kamisia1101

kamisia1101 Bo teraz serca mam dwa...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    one są bardzo mięciutkie i zrobiłam je najmniejsze jak potrafiłąm więc memlał ładnie

7. elvie3

elvie3 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wątek superaśny, tylko ja się już przeraziłam, że niewiele dla młodej gotuję i ona ma ubogą dietę chyba:-(
    Miksuję jej tylko warzywa na parze. Dodatkowo ma cyca kiedy i ile chce.
    Dostaje pół słoiczka obiadku i pół słoiczka deserku codziennie.
    Dostaje codziennie rano kaszkę mleczno-ryżową.
    Dostaje mleko modyfikowane na dopitkę po cycach, przed snem (czasem go wcale nie wypije, ale zawsze szykuję i próbuję dawać).
    Z surowych owoców je gniecionego banana, tarte jabłko i tartą gruszkę.
    Lubi chrupki kukurydziane, te długie.
    Czasami dostanie kromkę chleba.
    No i to by było na tyle.

O kisielkach i kluseczkach jeszcze u nas nie było mowy:-(

No, ale obiecuję poprawę i jutro Lenka dostanie kisielek;-)

8. gosiek26

gosiek26 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    elvie u Ciebie jeszcze nie jest tak zle widze.U nas jest tylko cyc.Na obiadek warzywka z mieskiem i wieczorem zje tylko 80 ml kaszki i to by bylo na tyle.Owocki fuj soki fuj ogolnie plyny sa beeee.Reszta posilkow to cycki mamy.

9. AgnieszkaSz-r

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kolejny Kisielek ;-) wypróbowany oczywiście

Kisiel mleczny
    80 ml mleka modyfikowanego następnego
    4 g mąki ziemniaczanej
    1 zółtko

Mleko przygotowujemy wg zaleceń na opakowaniu i dzielimy na dwie części. W jednej części (zimnej już) mieszamy mąke ziemniaczaną i żółtko. Drugą część zagotowujemy i do tego wlewamy mleko z rozmieszana mąką i żółtkiem. Cały czas mieszamy aż do zagotowania. Kisiel możemy podać polany sokiem owocowym lub owocami obok kisielku.

Elvie spokojnie kochana... ja zapodałam kisielki bo u mnie był brak owoców i nie wiedziałam już co mu podać na deser...
    Jak znowu coś sprawdzę to wpiszę... nie sprawdzonych nie podaję... bo tego to w trzy i trochę na internecie

10. reklama
  11. Katik

Katik ...jestem mamą...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Widze, ze poprzez wypisywanie tutaj co ktore dziecko je- watek calkowicie dubluje sie z Dieta Maluszkow.
    Albo zostawiamy watek dodajac tylko przepisy kulinarne na pysznosci dla Dzieciaczkow, albo jest do usuniecia.

12. sospettosa

sospettosa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    to budyniek taki chyba :)
    brzmi smacznie
    Ale można się jeszcze zastanowić nad dodaniem jakiegoś aromatu: cynamonu albo wanilii, albo jakieś malinki z piwnicy :)

Poleć forum