reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszności dla naszych skarbów

dzieciowe mielone:

mielony cycek z indora ( samemu zmielic lub kupic gotowy)
odrobina majeranku
koperku
pietruszki

wywar do ugotowanie:
woda :-) wsiorawno jaka - obsesji wielepowych na tym punkcie nie mam:-D
marchewka, szt 1 pokrojona w talarki
pietruszka, szt 1
kawalek selerka,
lubczyk lub magii ( nazwa zalezy od regionu gdzie to rosnie)

warzywka gotuje az marchewka zacznie mieknac, wrzucma kulke mieskowa

pozniej biore ziemniaka-kartofla-pyre , dodaje troszke maselka, marchewkw tre na niezbyt duzych oczkach, i wszytko razem z mieskiem gniote :-)
dawalam osobno na poczatku, ale lepiej u Oli sie sprawdza taka "ciapa"
 
reklama
a gdzie ten przepis na budyn?? ktoras to mowila o budyniu... na kwietniowkach czy gdzies tam...

Budyń dla dzieci:
180 ml mleka modyfikowanego
8 gr maki ziemniaczanej (tak ze 2-3 łyżeczki)
Mleko z mąką zagotować chwilkę, mieszając cały czas.

Później dodaję śliwkę suszoną. Można spróbować też z morelą
 
Budyń dla dzieci:
180 ml mleka modyfikowanego
8 gr maki ziemniaczanej (tak ze 2-3 łyżeczki)
Mleko z mąką zagotować chwilkę, mieszając cały czas.

Później dodaję śliwkę suszoną. Można spróbować też z morelą

wszystko super tylko mleka m nie powinno się gotować, jak robie np kaszke manne to na wodzie, czekam az ostygnie i dopiero dolewam mm rozrobione w minimalnej ilosci wody
 
Kostula dzis zajadala sie schabikiem z warzywami.

Schab ugotowalam z odrobina czosnku, odcedzilam i zblendowalam (razem z czosnkiem)
buraczek, marchewka, groszek i chyote, ktore z powodzeniem mizna zastapic dynia ugotowalam z ryzem i tez zblendowalam. warzywa gotowalam na parze.

wszystko razem wymieszalam, dolalam troche wody i zagotowalam ponownie. dolalam oliwy z oliwek i pycha!


EDIT: calosc obowiazkowo doprawilam majerankiem
 
Ostatnia edycja:
Moje dzieci uwazaja budyn za trucizne wiec mam problem z glowy :-p

Zwykla jarzynowa na bazie ktorej robimy rozne warianty (zmieniamy proporcje warzyw, dodajemy warzywka, jak szpinak, dynia czy buraczek):

1 duza marchewka
1 pietruszka (mala)
Kawalek selera
1 duzy ziemniak
Natka pietruszki (albo koperek)
Cycek z indyka (jak to powiedzial Daga)
Lyzeczka masla
Kaszka manna

Jarzyny gotujemy, osobno cycek, polaczyc dodac masla i kaszki i wlala.

Jak z buraczkiem to daje sporo koperku :-)
 
aniez a ten buraczek to od ktorego miesiaca?bo oj jeszcze nie probowal? u nas coraz lepiej z jedzonkiem.mysle,ze powodem niecheci mojej dziatwy byl katar,,,teraz przeszlo i jest super.hitem okazala sie moja grecka zupa rybna! Maximilianek wcinal az huczalo minmi iz w srodku bylo troche cytryny...ale moje dziecko juz od 5miesiaca "zna"owoce cytrusowe ze wzgledu na nasze miejce zamieszkania wiec cytryna na nim nie zrobila roznicy...dzis natomiast mamy skrzydelko kurczaka z dodatkiem marchewki i brokul(Max lubi chyba wyrazne smaki)
 
reklama
Ja nie daje wszytskiego 'sztywno' z tabelka... buraczek generalnie zdrowy i dziecko lubi... zreszta na "Diecie' kiedys o buraczku juz bylo :-D
 
Do góry