reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i obway świeżoupieczonych mamuś

ja czekam na wizyte - niespodzianke :-) bo raz juz byla; z regoly przychodza niezapowiedziane,zeby mile zaskoczyc
z Oskim wpadla w sam raz- ja zaryczana, karmie- boli jak cholera- nie umiejetnie przystawialam go; lozko rozbebrane- w poludnie; ciuchy sie walaja; w kuchni niezmywane od 3 dni :-) a ona na to - "ooo widze,ze dobrze,ze przyszlam" hahahaha i w sumie sporo pomogla nam :tak:
 
reklama
do nas tez połozna przychodziła nie zapowiedziana, ale Twoja to jakaś cudowna że ci pomagała, bo moja tylko spojrzala na szwy obejrzala małą i sobie szla.
teraz mam zamiar zapisać małego do innej przychodni i mam nadzieje ze tu bedzie lepsza "obsługa"
a jak macie dziecko na ramieniu to dobrze jest tak leciutko masowac lewa strone pleckow od wys pasa w zwyz- po tej stronie znajduje sie żołądek wiec łatwiej sie odbija. a jak boli brzuszek to polozyc sobie na kolanach brzuszkiem do dolu i tez masowac plecki na wys pasa
 
poprzecznie, główka do dołu tak żeby nogi zwisały troche. mozesz przy tym lekko kołysać nogami na boki to dodatkowo będzie masować brzuszek
 
Ten masaz na kolanach bardzo polecam nie tylko na brzuszek pomaga ale i cwiczypodnoszenie główki.

Co do srodowiskowej to u nas w iągu mesiąca 3 wizyty a tak naprawde to tylko 1 pierwsza i to zapowiedziana(dzwoni i umawia sie kiedy nam pasuje) Ogląda dzidzie rane, piersi pokarm, wlasciwe przystawianie i odpowiada na wszystkie dziwne pytania.
 
U nas też już była położna... W szpitalu mówili,że mam czekaćaż mała sie wybudzi (5 godzin potrafi przespać), a położna powiedziałą, że w dzieńmaluch powinien jeść co 2 godziny, w nocy przerwy mogą być dłuższe. Ja i tak od kilku dni wybudzam ją (a działa tylko przebieranie przed jedzeniem:-)) i rzeczywiście jest głodna... A i mi jest lżej - nie muszę ściagać pokarmu (wcześniej zalegał). I poleciła rumianek do przemywania całego ciałka... Co położna, to inaczej;-)Z fajnych rzeczy - poleciła zakraplacz do spirytusu do pielęgnacji pępka, kupiliśmy w aptece taki do oczu i jest super - spirytus leci tam, gdzie ma lecieć... Piszecie, że takie maluchy nie mają kolek, a nasza chyba ma... Codziennie po kąpieli zaczyna się awantura:szok: Biedna wygina się, nóżki podkurcza..A ja naprawdę uważam na to, co jem... Jakie znacie sposoby na koleczki?
 
na ainnym watku dziewczyny pisaly o kolkach, cofnij sie w tym watku o dzieciaczkach :tak: mozliwe ze ma kolki; kazde dziecko jest inne...
nam pomagala suszarka do wlosow ;-) suszylismy brzuszek :-)
 
u nas polozna bedzie jeszcze przez tydzien przychodzic codziennie.
A jak wasze sutki,bo moje po dwoch dniach bola niemilosiernie:no: Macie jakies sposoby:confused:Polozna powiedziala,ze dobrze przystawiam i sutki sie musza przyzwyczaic,a w ogole wydaje mi sie,ze w lewej piersi mam wiecej pokarmu,bo maly jakos do prawej nie bardzo chetny i czesto wypluwa,chyba to troche :confused:
I jeszcze jedno-jak nakarmie malego,to go podnosze na pionowo,zeby mu sie odbilo,zeby brzuszek nie bolal,ale jemu sie cos nie chce odbijac,tylko czasami.Czy to normalne?
 
Madzia, ja na bolące sutki stosowałam maść Bepanthen - smarowałam po każdym karmieniu. Pomagało.
Też mi się wydaje, że mam mniej pokarmu w jednej piersi, ale mała obie ssie chętnie.
Co do odbijania, to ja to robię rzadko a w nocy w ogóle (nie chcę małej wybudzać:sorry:).
 
reklama
Jak sie dobrze przystawia do piersi to nie musi sie dziecku odbic. Jak sie karmi butelka to wtedy musi.
 
Do góry