reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i odpowiedzi

zyrafka ja stosowałam dla mojego synka. U nas nie zdał egzaminu, on miał wtedy ok 3,4 mies. Ja karmiłam piersią i na przemian miałam podawać jemu pierś i na strzykawce nutrition. To jest bardzo gęste i on w ogóle tego nie połykał. Wszystko jemu wypływało z buzi. Także lekarka kazała nam odstawić. Bezpieczne jest, to robi Bebilon. Później dostał debridat, też na ulewanie, mój mały ma stwierdzony reflux.
 
reklama
zyrafka ja stosowałam dla mojego synka. U nas nie zdał egzaminu, on miał wtedy ok 3,4 mies. Ja karmiłam piersią i na przemian miałam podawać jemu pierś i na strzykawce nutrition. To jest bardzo gęste i on w ogóle tego nie połykał. Wszystko jemu wypływało z buzi. Także lekarka kazała nam odstawić. Bezpieczne jest, to robi Bebilon. Później dostał debridat, też na ulewanie, mój mały ma stwierdzony reflux.

robiliście jakieś badania? Dostaje jakieś leki poza debridatem?
 
moja ostatnio coraz częściej ulewa, a wcale tak dużo nie je... może wina mleka, ciągle ma jakieś zmiany skórne :confused: nie chcę jej wprowadzać tego o obniżonej zawartości laktazy, więc może minie samo.
 
zyrafka u nas sprawa jest bardziej skomplikowana, Dwa razy lezelismy w szpitalu. z powodu obturacyjnego zap. oskrzeli. Za drugim razem stwierdzono refluks. Tylko nie robili zadnych badań w kierunku refluksu, bo aby stwierdzić tak dokładnie to musiałby mieć założoną sondę ja nie chciałm jego na to narażać. I mój mały jak miał 6 tyg. pierwszy raz zachorował i tak naprawdę to on częsciej jest chory niż zdrowy. Teraz zmieniłam pulmonologa juz 3 - go i wczoraj byłam na badaniach i zobaczymy dalej. Bo muszą wszystko wyeliminować ska sie biorą te czeste nawroty. Może astma, może alergia a może refluks. A u was faktycznie tak często ulewa? Jak to wygląda. I gdzie byliście u gastrologa może..?
 
kemyt- czytałam że przy refluksie częste zapalenie oskrzeli/płuc to norma ale pewnie to wiesz. A alergia przyczyną refluksu i tak wkółko.
My jesteśmy pod opieką prof. Czaji -Bulsy ze Szczecina.
Przyjmujecie jakieś leki poza debridatem? Sylwi od tygodnia przyjmuje metodopramid 2x dziennie i losac 1x dziennie i nie widze powalających efektów, ulewa jak ulewała, no może odrobinkę mniej się z niej leje. Dzisiaj rano podałam jej do mleka nutrition na własną rękę i było dużo lepiej, moze to przypadek, po jednym karmieniu nie mogę nic powiedzieć, zobaczymy po całym dniu.

Jeżeli chodzi o ulewanie to młoda od urodzenia strasznie ulewa (często i obficie, po każdym posiłku od kilku do kilkunastu razy, od jednego do następnego jedzonka) i słąbo przybierała na wadze, póki nie przeszliśmy na modyfikowane i zaczęłam jej wtedy równiez wprowadzać pokarmy stałe. O dziwo pomimo refluksu ma dobry apetyt, ładnie je, nie ma jakiś innych niepokojących objawów.
 
Ostatnia edycja:
No właśnie a mój synek wcale tak bardzo nie ulewał. Na wadze sporo przybierał. On z tyuch papuśnych dzieciaków. Twierdzili, ze nawet za dużo waży. Tylko, że mi tłumaczono, że pokarm powoli się cofa, sączy do przełyku a później zalewa oskrzela i wcale nie musi być ulewanie aż tak widoczne. Mam nadzieje, że za dwa tygodnie się wyjaśni bo mam kolejna wizytę. My na stałe mamy inhalacje z pulmicortu a w razie duszności ventolin. Debridat odstawiłam. Ja jestem ze Szczecina, a ta profesor to jakiej specjalnoąści. Ty również jesteś ze Szczecina? Nas prowadzi alergolog-pulmonolog B. Ciechanowska w poradni w Zdrojach. Do tej pory chodziłam prywatnie do innego lekarza a do tej poszłam raz prywatnie (chciałam zasięgnąć innej opinii) i odrazu zapisała mnie ona do poradni gdzie zrobiła sporo badań. Moja poprzednia lekarka uważała, że nutriton pomaga także staraj się podawać. A robione miała usg, albo jakieś inne badania?
 
Ta profesor to gastrologów,alergolog i pediatra, byliśmy u niej prywatnie tydzień temu. Ja jestem ze świnoujścia, u nas nie ma niestety dobrych specjalistów. Właśnie wydaje mi się że ten nutrition sporo pomógł, dzisiaj ulewania były znacznie mniejsze, trochę niestety jej się cofalo bez ulewan. Dokładnie jak piszesz przy refluksie nie koniecznie występują ulewania, Sylwia jednak z typu tych chlustajacych, straszne to jest. Jeśli chodzi o badania to nie mieliśmy nawet usg, lekarka zrobila dokladny wywiad obejrzała małą, zmierzyla i zwazyla i tyle. Za 5 tyg.jedziemy do kontroli.
 
Ostatnia edycja:
Pytam się czy miała robione badania bo ja teraz pytałam się mojej lekarki o refluks i ona powiedziała, że aby stwierdzić na 100% to należy założyć dziecku sonde. To trzymam kciuki aby nutrition pomógł.
 
reklama
kemyt- nie wiem czy to po nutritionie czy po kaszce ale młoda zrobiła wczoraj i dzisiaj brzydką zieloną kupę, jak jeszcze raz się to wydarzy to odstawię najpierw kaszkę (akurat musiałam w tym samym czasie dać, nie przemyślałam sprawy) a potem nutrition.
 
Do góry