reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania o opieke nad dzidzia?

-ewe26

MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)
Dołączył(a)
27 Sierpień 2005
Postów
2 051
Miasto
Tychy
myślę że będzie potrzebny taki wątek.

Ja od dwóch dni zamgam się z silnym odruchem ssania Amelki a smoczkiem, mala bez przerwy potrafi wisieć przy piersi żeby sobie pomemlać ;) chcialam dać jej smoczka ale ona wtedy patrzy na mnie zdziwiona i wypluwa ten cud techniki.
a+t widzę że ty to opanowałaś, jak to zrobić bo ja już nie wiem :p
 
reklama
Ewe!!!Witaj spowrotem:):):) Gratuluje Narodzin Waszego szkraba!!!

A co do smoczka, to nic Ci nie poradze bo naszej malej nawet nam w glowie nie jest zeby smoczek dawac, po prostu boje sie ze zaburze jej ten odruch ssania i bedzie plytko ssac, i kaleczyc bardzo brodawki, a co do "wiszenia na piersi"to mam taka madra ksiazke , ktora polecam kazdj mamie ktora chce karmic piersia a jest tak ja np laikiem, : "Warto karmicpiersia" Magdalena Nehring-Gugulska, ktora zostala zakupiona w poradni laktacyjnej. Tam jest napisane, ze noworeodek leniwy moze jesc bez przerwy i placze przy kazdej probie odlaczenia od piersi, . Nalezy zastosowac karmienie na zmiane, , jezeli ssanie-lykanie ustaje jest wolne barzdo lub dziecko przysypia to trzeba delikatnie odlaczyc od piersi i przystawic noworodka do drugiej piersi i tak caly czs na zmiane. takie karmienie ma trwac 20, 30 min , a przerwy nieh nie przekraczaj 2godz w dzien i 4w nocy.

to wg ksiazki nie iwem czy ci sie to przyda ja jak mam problem to czytam ta ksiazke i widze ze pomaga, np jak mialam poblem z przystawieniem malej to sugerowalam sie ta ksiazka i dzieki Bgu pomoglo:):):):)


Ewe bardzo dobry watek!!!!!
 
Zaczynam taki watek, bo juz troche mamus mamy i mysle, ze kazdy ma jakies watpliwosci, pytania...

My od wczoraj mamy problem z kolkami i nie wiemy jak Alusi pomoc :( Masujemy brzuszek, kladziemy na brzuszku, robimy roweryk, odbijamy po jedzeniu. Dzis kupilam infacol i juz raz jej podalam.
Macie jakies jeszcze rady? Wiem, ze mozna chuchac suszarka na brzuszek, robic cieple oklady, nosic twarza do dolu (samolocik), pozostawiac bez pieluszki, pic herbatke koperkowa. To wszystko mam jeszcze do wyprobowania. Herbatke mam taka "mlekopedna" z anyzem, koprem wloskim i czymstam jeszcze. Pije jedna dziennie, ale jak widac - nie pomaga. Moze wiecej jej sobie zapodam...
Poradzcie jak UNIKAC kolek
 
Gdy ma kolkę owiń ja ciasno w rożek i tak przytuloną mocno do siebie noś.Ja nie stosowałam koperku bo on ma działanie pobudzające powstawanie gazów{tak słyszałam}.Suszarka -chodzi o jej szum i uspokojenie małej.Kładz czesto na swoich nogach na brzuszku.Obserwuj czy łyka duzo powietrza podczas karmienia moze coś nie tak z przykładaniem do piersi{inna tech}.POWODZENIA BEDZIE DOBRZE
 
a+t - mój czasami też mam kolki - jak ma to stosuję te same techniki co ty - oprócz suszarki i grzaania dzidzi
ale może zwróc uwagę co jesz - mój Mirek jest strasznie wrażliwy -- i jak ja nie przestrzegam idealnie - to mały ma kolki - ostatnio dostał po podzie żywiec zdrój o posmaku truskawki ( po wodzie jabłkowej było OK)
DIETA KARMIĄCEJ MAMUSI

PRODUKTY ZALECANE

OWOCE
• jabłka ( lepiej obrane)
• banany ( umyte przed obraniem)
• rozcieńczony sok z czarnej jagody i z aronii
• kisiele i kompoty domowe ( np.. z suszonych śliwek)
PIECZYWO
Wszystkie gatunki pieczywa ciemnego i jasnego.
PRODUKTY ZBOŻOWE
• wszelkie kasze
• ryż
• makarony - uwaga na jajka !!!!
MIĘSO I WĘDLINY
• drób ( indyk, kurczak)
• królik
• wieprzowina chuda
• mięso gotowane lub duszone
RYBY I JAJKA
• ryby najlepiej gotowane 1 raz w tyg.
• jajka gotowane 1 - 2 w tyg.
• zamiennie 1 jajko kurze = 5 jajek przepiórczych
PRODUKTY MLECZNE
• jogurty w tym owocowe
• kefiry, maślanka
• żółty i biały ser
WARZYWA
• ziemniaki
• marchew, buraki
• pietruszka, seler, szpinak, brokuły, szczaw
• koperek
• soja – przy skazie białkowej bardzo uważać !!!
• sałata, cykoria, kapusta pekińska, ogórki
TŁUSZCZE
• oleje, szczególnie oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno
• masło
PRZYPRAWY I DODATKI
• sól
• majeranek, kminek, koperek, anyż, natka pietruszki,
• cukier


PRODUKTY NIEWSKAZANE
OWOCE
• cytrusy(2)(gó..e pomarańcze)
• pestkowce(1) (śliwki, morele, wiśnie, czereśnie)
• truskawki(2), maliny(2), jagody(2), poziomki(2)
• gruszki(1)
• kiwi
PIECZYWO
Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku
uczulenia na gluten i celiaklii
PRODUKTY ZBOŻOWE
Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku
uczulenia na gluten i celiaklii
MIĘSO I WĘDLINY
wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie
• cielęcina, wołowina
• baranina
• zupy gotowane na kościach
• podroby (parówki, pasztety, konserwy)
RYBY I JAJKA
• wędzone(1), smażone(1) i marynowane(1)
• „owoce morza” (2)
PRODUKTY MLECZNE
wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie
• mleko w czystej postaci,
• sery pleśniowe, śmietana
WARZYWA
• kapusta(1), kalafior(1)
• groch(1), bób(1), fasola(1)
• cebula(1), czosnek(1) ( ponadto zmieniają smak mleka)
• nowalijki(1)
• kukurydza z puszki1
• papryka(1)
• chrzan(1)
TŁUSZCZE
• smalec
PRZYPRAWY I DODATKI
• ostre przyprawy: papryka(1) chili(1), pieprz(1), kurkuma,
• aspartam(2), benzoesan sodu(2), wzmacniacze smaku,
• musztarda(1), chrzan, ketchup, ocet(1)
• orzechy(2)
• kakao(2), czekolada(2)
• kawa i mocna herbata parzona ponad 5 minut

(1) - produkty mogące wywołać kolkę, wzdymające
(2) - produkty mogące wywołać uczulenie

UWAGA Każdy produkt może spowodować reakcję alergiczną u dziecka. W przypadku
podejrzenia alergii należy wyeliminować wszystkie produkty pochodzące od
krowy
( w tym mięso i masło), surowe owoce i warzywa, soję, przyprawy i dodatki,
jajka, kupne soki owocowe, białe pieczywo. Nie pić herbaty owocowej ani
mieszanek ziołowych. Należy bacznie czytać etykietki na produktach.
Uzupełnienie wapnia i witamin rozpocząć po konsultacji z lekarzem. Koperek i
anyżek jako „ziółka przeciw-kolkowe” stosować z wielkim umiarem.
Fakt wystąpienia alergii pokarmowej u dziecka nie jest powodem do zakończenia
karmienia piersią. Pokarm matki jest w takiej sytuacji znacznie lepszy niż
mieszanki HA.

banany - też ponoć jednak nie są dobre a jabłka najlepiej na początku jeść gotowane lub pieczone
 
a mój n ie lubi lewej piersi - i przy każdej okazji ją gryzie - już mi tak pogryzł wczoraj - że krew mi leciała ( dzisiaj za to karmiłam go przez jeszcze bardzie znienawidzone przez niego osłonki silikonowe ) ;D ;D ;D ;D
 
a+t+a jawypróbowałam na Ewie wszystkiego i nic nie pomogło:)kolki miała 5 miesiecy,więc masakra,alemojej koleżance pomógł włąśnie infacol,esputicon do kitu jest,więc nie polecam,herbatka też mojej małej nie pomogła,ale innej mojej koleżance pomogła woda koperkowa gripe water czy jakoś...podawała przed każdym karmieniem i mała nie miała później kolek...ewa się uspokajała podczas jazdy samochodem...moja dieta nie wpłynęła jakoś specjalnie na zmianę tej sytuacji,więc tu Ci nie pomogę...masowałam brzuszek i robiłam rowerek i czasem pomagało...ciepła pieluszka na brzuszek nie pomagała...aha w pewnym momencie położna zasugerowała,że kolki są przez t,że Ewaza często je i nie nadąża z trawieniem,ale nie pomogło...kazała jej nie karmic częściej niż co 2h,a jeśli chciałaby wcześniej to podac herbatkęwłasnie koperkową,zeby złagodzic jakby to,co już ma w jelitkach...nie wiem copoza tym...pozdrawiam,powodzenia i wytrwałości a+t moja potrafiła wyc 5h bez przerwy:(((((((((((((
 
Ojej niezla ta dieta ja powiemszczerzez jem wszystko oprocz czekolady napojow gazowanych, przedwczoraj na wieczor zjadlam spisy jesdzenie to mala nastepny dzien byla niespokojna. mysle ze brzuszek od tego ja bolal. a+T uz dzieczyny chyba powiedzialy wszystko:)


Gosiek, ja tez mam lewa durna piers pokiereszowana, a prawa to dzieki Bogu sama przyjemnosc karmienie, jak zrobic zeby tak nie bolalo karmienie lewa piersia?ja sie za kazdym razem po prostu boje podawac ta piers, czy mozna sciagac i podawac tylko prawa piers? w mojej ksiazce od karmienia jest napisane ze trzeba normalnie podawac bolaca brodawke, ale wes i podaj jak boli!!!
 
reklama
Tamarunia - rozumiem cię doskonale - boli jak ch ..... - tylko u mnie - sorki pomyliłam się wcześniej - Mirek nie lubi prawej piersi. Ostatnio daję mu tą pierś z osłonką silikonową - wtedy jest OK. Ale bez osłonki po prostu się nie da :(
Ja też mam stracha jak mam mu podać prawą pierś - próbowałam ściągać i podawać, ale lepsza jest ta osłonka ( więcej Mirek wypija z piers - chociaż nie lubi tej osłonki))
 
Do góry