reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania o opieke nad dzidzia?

ja mam teraz nową nianię - na wakacje, taką młodą dziewczynę - a moja "stała" niania już do nas nie wróci bo ma zabieg i 6 miesięcy rehabilitacji, czyli żadnego dźwigania - a taka była super :no: :-( :sad::sad:
no i mam w perspektywie szukanie nowej niani na stałe - babcie mieszkają daleko, z resztą nie mają obowiązku z dzieckiem moim siedzieć - kurcze, jaka jestem zła z tego powodu, że znowu muszę kogoś nowego szukać :wściekła/y:
tej niani płacę 450zł za miesiąc - jest z Małą ok. 8,5-9 godzin dziennie - tamtej płaciłam tak samo - ale o tym urlopie 26 dni to pierwsze słyszę, co za pomysł :szok: , szczególnie przy robocie na czarno...
 
reklama
a ja to bym chciała kiblować z Kiniuśką i ewą też do usranej śmierci...
babci za cholere nie ufam i pewnie jeśli z nią zostawię laski to baaaaaardzo prędko dojdzie do scysji,ale póki co nie myślę o tym...
toola nie martw się tyle...ja przy ewie byłam schizol totalny,ale z Kinią już inaczej do wszystkiego podchodzę...no dobra wcale nie chodzi o to,że to 2 dziecko i pewnie byłoby jak z Ewą:)ale nieważne...
Kiniuśka tez bardzo lubi inne dzieci i Ewa też lubiła i myślę,że wcale takie małe potwory nie są za małe na przedszkolne przyjemności,bo widzę np. że Kiniuśka dużo szybciej alles łapie własnie za sprawą towarzystwa ewy...no chyba,że to tak skrajnie rózny od ewy typ...ale nie sądzę... a opiekunki to ja bym się bała,już wolę żłobek
 
dzis jak odbieralam Krysie ze zlobka to byla rozesmiana od ucha do ucha i sie bawila superancko :tak: pani mi opowiedziala ze nawet tam spala pol godziny!! :szok:
po dorodze do domu mi gadala jak najeta (pewnie opowiadala co tam sie dzialo tyle ze po swojemu)
a na dowidzenia zamiast papa powiedziala wszystkim bye bye :baffled: jak mi zacznie po niderlandzku harhotac to sie zapisuje na przspieszony kurs
takze powoli akceptuje nastala sytuacje :tak:
 
BIEDRONKA mam pytanko, czy Ty się orientujesz ile się czeka na miejsce w miarę porządnym żłobku w Poznaniu?Bo jestem zielona, musze podzwonić, bo kurde te moje Babcie to chyba o lasce jeszcze będa pracować, a niani tak jak Ty się boje, to raz, a dwa, że kurcze, niżle się cenią nianie w Poznaniu?!!!
 
ferula nie wiem...to chyba zależy od żłobka,ja zapisałam w majju chyba na początku na listęrezerwowych of course od września na os. Czecha i Kiniuśka jest 4 na liście,ale pani powiedziała,że to dobre msce,bo część rodziców ponoć wcale nie przyprowadza dzieci,a część zawsze rezygnuje...
 
wiecie, ja niani też generalnie się bałam - dlatego szukam przez znajomych, znajomych znajomych itp.... ogłoszenia do gazety nie dam - wykluczone po prostu...
i o ile ta pierwsza była naprawdę ekstra - taka kochająca ciocia po prostu - to ta "wakacyjna" to młoda dziewczyna jest, źle nie robi, ale instynktu takiego "matczynego" to jeszcze nie ma niestety... :-( zła nie jest - ale najlepsza na świecie też nie... ale ponieważ nie mam innego wyjścia - a nie wyobrażam sobie zostawić mojej Małej w żłobku, szczególnie teraz, jak taka bardzo "mamowa" i płaczliwa jest - to jest jak jest...
 
Krysia w zlobku juz nie tylko sie zaaklimatyzowale ale zaczyna dokazywac, pani mowi ze zabiera dzieciom zabawki :rolleyes:
i wogole jak ja oddaje to juz nie placze :szok:

wraca super wybawiona ze zasypia przy mleku :happy:

i na razie nic mi nie choruje, a tego najbardziej sie balam
 
toola to super tylko sie cieszyc,a dyscypliny w koncu sie nauczy;-)jak to jedynaki przyzwyczajone w domu do zabaw samemu wiec w przedszkolo myslam,ze zabwki tez sa ich:-D
 
reklama
Fajnie Toola, że Krysia sie tak szybko zaaklimatyzowała. Podnosisz mnie na duchu, bo od jesieni też dajemy Pole do żłobka:tak:
 
Do góry