reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania o opieke nad dzidzia?

Ewcia spokojnie nasze dzieci rosna i bedzie nam trudniej sie z tym faktem obyc niz dzieci,szybko znajdzie wspolny jezyk z dziecmi.
Powiem ci,ze Natus tez idzie do przedszkola,mimi,ze moge sie nia zajac,ale mysle,ze dla niej bedzie lepiej i do szkoly na pewno spokojnie moze sie przygotowac,bez stresu.Terz potraktuje ten obowiazek jak zabawe,zobaczysz bedzie spoczko.Ja tez sie martwie jak to beedzie,ale w sumie zostawialas Amelke z dziadkami,wiec to bedzie cos podobnego,tylko na dluzej i u obcych,ale na pewno krzywda jej sie nie stanie;-)
Fajnie wogole ,ze piszerz,tak rzadko zagladasz co u was?
 
reklama
to jest straszne, że jest tak mało miejsc w przedszkolach - listy rezerwowe? o rany... chyba muszę się zacząć rozglądać, żeby na przyszły rok Nikę zapisać
 
ja powiem ci Ola zapislam mala juz rok wczesniej,a do szkoly tez trzeba sie odpowiedniu wczesniej zapisac,a jak u was ze szkolami?dzieci w polsce zaczynaja od 6 lat?
 
ja muszę Mirka zapisać od września do żłobka :-(
moja mama w ten czwartek idzie do szpitala na operację kolana - przez 8 tygodni rekonawalenscencji to sobie poradziny - urlopy zaległy i nowe - a dalej jak będzie żłe to tylko prywatny żłobek ( cena makabryczna 1.100 zł/mies a od września państwowy) - brrr - co to będzie - zobaczymy
 
Gosiek a przyjmą Mirka jeszcze do żłobka w takim wieku ??? U nas nie ma na to szans.
Ola, generalnie przedszkola mają zapisy w marcu na rozpoczynający się we wrześniu rok szkolny. Niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej , poprostu przedszkola w centrum są już porobione listy na rok wcześniej :baffled:. Na peryferiach miasta przyjęcia są od 1marca.

Maxin tutaj narazie edukacja zaczyna się od 7 roku życia, coś tam pobrzękują o 6 roku ale to jeszcze wiele wody upłynie
 
A w Rybniku od tego roku można dzieci do przedszkola zapisać TYLKO przez internet. Czyli kto pierwszy ten lepszy (i kto ma internet). Słyszałam też o rejonizacji.
 
reklama
mandarynka tak naprawdę to nie ma żadnej rejonizacji tylko pierwszeństwo mają dzieci z tego samego miasta. Ja mogę zapisać Anię do przedszkola w innej dzielnicy miasta niż jest zameldowana. Jeśli miałaby meldunek w innym mieście to też mogłaby chodzić tylko gdyby zostały wolne miejsca. A to jest niemożliwie w tych rocznikach. Ja ją już zapiszę w tym roku, bo ona będzie mogła chodzić dopiero od stycznia kiedy rocznikowo będzie miała 3 latka, jednak potem nie będzie miejsca jeśli ją teraz nie zapiszę. Poza tym Ania jest już zapisana od września do takiej ochronki prowadzonej przez siostry zakonne. Tam opłata jest około 150zł na miesiąc i to jest razem z posiłkami (jak w przedszkolu)
 
Do góry