reklama

PYTANIA ?? różnej tematyki

Temat na forum 'Szczecin' rozpoczęty przez k8libby, 20 Styczeń 2012.

 1. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Widzę, że nie ma u nas takiego tematu. Chciałabym się dowiedzieć, jakie są Wasze doświadczenia ze Szczecińskim ZUSem. Czy miał wątpliwości, żeby wypłacić Wam świadczenia? czy były kontrole? Czy wypłacają na czas?
   
 2. niki222

  niki222 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja jestem na L4 od 6 tyg i do tej pory nie mialam problemu z wyplata.zawsze mam na czas i zus nie podwazyl mojego zwolnienia.a przez pewien czas mialam nawet ze musze lezec.oczywiscie pytasz o sytuacje gdy masz umowe o prace i na czas ciazy dostajesz L4?
   
 3. reklama
 4. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U mnie niby jest prosto ale zawile. Od października jestem zatrudniona u ojca, zostałam zwolniona z poprzedniej pracy z powodu redukcji etatów. Moja siostra u ojca juz długo pracuje, ja pracowałam na studiach ale teraz wróciłam. Mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Na zwolnieniu jestem od 21 grudnia, wtedy to był 4tc, ale w związku z tym, że praca jest przy odczynnikach, a poprzednią ciążę poroniłam, lekarka postanowiła dać mi zwolnienie. Zastanawiam sie teraz, czy nasz kochany ZUS nie będzie chciał sie do mnie przejść, albo czy np nie stwierdzi, że ojciec mnie specjalnie zatrudnił, bo ciąża... Żeby było śmieszniej, to w zwolnieniu jest mój adres zameldowania, a mieszkam zupełnie gdzie indziej, wynajmujemy z mężem mieszkanie, wiadomo, że obcych nikt nie zamelduje... więc jak kontrola przyjdzie, to i tak mnie nie zastanie...
   
 5. EEnil

  EEnil Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zgłoś w Zusie adres ZAMIESZKANIA. Nie ma obowiązku meldunkowego.
   
 6. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Właśnie już z ksiegowa rozmawiałam, ma tam wszystko zgłosić :)
   
 7. Kasiulka_1980

  Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli masz umowę najmu mieszkania to możesz iść do urzędu miasta i zameldować się na okres tymczasowy - ten na który jest umowa najmu.

  A jeśli chodzi o adres na zwolnieniu to tam się wpisuje z tego co wiem i pamiętam adres zamieszkania (pobytu w czasie choroby) a nie zameldowania :-)
   
 8. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie mam umowy, wynajmujemy od znajomych, opłacamy tylko czynsz do spółdzielni...
  Księgowa zgłosiła już adres a na następnym zwolnieniu podam obecny :)
   
 9. niki222

  niki222 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja mam podobną sytuację jak Ty i rzeczywiście na nowych drukach wpisuje się adres zamieszkania. Ale są lekarze, co mają stare druki i tak się wpisuje adres zameldowania. Więc ja jak coś się zawsze dopytuje, jaki druczek-stary czy nowy:-D.
   
 10. reklama
 11. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Gadałam z koleżanką, która pracuje w ZUSie w zasiłkach i świadczeniach. Mówi, ze oni nie maja prawa kontrolować ciężarnych, że jeśli się kontrole zdarzają, to zwykle dlatego, że lekarz zapomniał wpisać kod B na zwolnieniu...
   
 12. ewon

  ewon mama Kubusia i Damianka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam.
  Proszę o zamieszczanie tutaj pytań,aby nie otwierać nowych tematów.wszystkie pytania które nie mają swoich działów będą przenoszone tutaj.
   

Poleć forum