reklama

Pytania, wątpliwości, rady, wskazówki dotyczące maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2011' rozpoczęty przez konwalianka, 29 Czerwiec 2011.

1. konwalianka

konwalianka Mały bąbelek

tutaj kolejny wątek z cyklu, co zrobić kiedy? Na pewno wiele z nas nie wie lub wolałaby się upewnić co do pewnych zaleceń, wymienić spostrzeżeniami i dzielić radami..

ja mam pytanie..

czy lekarze zapisali waszym maluszkom witaminę K i D?

2. Iwonuś26

Iwonuś26 spełniona mamusia!!!

konwalianko kiedy urodziłam Amelkę (a było to 2lata i 8 miesięcy temu) już przy wypisie ze szpitala przepisali witaminę K i D3.

3. reklama
  4. konwalianka

konwalianka Mały bąbelek

no właśnie dlatego pytam, bo ja nie dostałam takich zaleceń i teraz zachodzę w głowę, czy to niedopatrzenie..

5. Kkasiulka

Kkasiulka Wrześniowe mamy'08

We wrześniu 2008 urodziłam Maję i miałam podawać wit. K i D3. Z tej pierwszej szybko zrezygnowałam, Mała źle na nia reagowała. Położna środowiskowa też to zaleciła, odstawiłam bez wyrzutów sumienia. Wit. D podawałam, ale nie pamiętam w jakiej dawce.

6. marmolada80

marmolada80 Zaangażowana w BB

Mojemu malemu kazali brać k+d3 od dnia wypisu.Pytałam się o te witaminy położnej i powiedziała że teraz od urodzenia sie podaje d3 ,a k od 8 doby.Ja kupiłam takie kapsułki 2 w 1.

7. konwalianka

konwalianka Mały bąbelek

mały dostał witaminę K w szpitalu, to wiem..ale o D3 nie słyszałam wogóle, podobno latem to nie jest konieczne bo dużo się wchłania ze słońca, ale pewna nie jestem.. chyba zadzwonie jutro do położnej i zapytam

8. marmolada80

marmolada80 Zaangażowana w BB

No właśnie też myślałam ze d3 w lecie nie trzeba ,ale położna powiedziała ,że teraz się bez względu na pore roku od urodzenia podaje. W szpitalu tez kazali nawet taki informator z zaleceniami dostałam.

9. Wisieńka

Wisieńka Fanka BB :)

Na szkole rodzenia połozna mówiła, tak jak marmolada pisała

10. reklama
  11. mailuj

mailuj Fanka BB :)

Moja mama powiedziała, żeby obie podawać :-)

12. konwalianka

konwalianka Mały bąbelek

ale to na własną rękę? czy poczekać na wizytę u pediatra?

Poleć forum