reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do dziewczyn które przeżyły poronienie

Wiktoria_W

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Październik 2019
Postów
20
Czy mieliście jakiekolwiek symptomy czy objawy niepokojące przed poronieniem? Czy to jednak może się zdążyć w każdym momencie pierwszego trzymestru bezobjawowo?

Jestem w 9 tygodniu i panicznie sie boję że serduszko przestanie bić... A już jestem po ciąży biochemicznej...
 
reklama
Rozwiązanie
2 poronienia za mną, rok po roku... Żadnych objawów. Za pierwszym razem jak już pojechałam na badanie PAPPA, za drugim przy rutynowym badaniu w 11Tc, obie obumarly w 8 tyg. :(
Z tym to chyba różnie...
ja np. dowiedziałam się na wizycie kontrolnej w 11 tyg ze w 9 ciąża przestała się rozwijać
Objawy? nie miałam tzn przestały mnie boleć piersi, czułam się duzo lepiej ale wtedy nie wiedziałam ze to może znaczyć coś złego :( nie miałam krwawienia ani nic... zaczęłam plamic dopiero dzień po tej wizycie jak zjawiłam się w szpitalu tak jakby dop mój organizm przyswoił wiadomość ze ciąży już nie ma.
aktualnie jestem w 18 tyg i ciągle sprawdzam czy bolą mnie piersi itd.. ten strach jest okropny.
Podziwiam kobiety które z dniem testu potrafią się tym chwalić w socialmedia itd. mnie strach o to, że znów mogę poronić nie pozwala nawet powiedzieć zbyt wielu osobom.

Trzeba myśleć pozytywnie. 😘
 
Ja dowiedziałam się w 11 tygodniu, że serduszko przestało bić prawdopodobnie w 9 tygodniu. Ja miałam cały czas objawy, dużo wymiotowałam, piersi bolały. Dopiero 2 dni po wizycie zaczęłam krwawić. Myślę, że to zależy od organizmu. Trzymam kciuki aby było u Ciebie wszystko dobrze :*
 
Ja się dowiedziałam w szpitalu w 12tyg gdy rano obudził mnie straszny ból brzucha... Podobno serce przestało bić w 8 tyg dzień po wiziycie u gina.. I cały ten czas czułam się tak samo, piersi bolały, brzuch uwydatnial sie, wrażliwość na zapachy była itd..
 
Zaczęłam plamić na brązowo i tyle. Następnego dnia doszedł ból brzucha, ale już wiedziałam, że dziecko nie rośnie. Kolejnego dnia serduszko przestało bić i zaczęłam plamić na różowo.
 
Cześć !
Jestem nowa , trafiłam na to forum szukając jakiegoś wsparcia po stracie ciąży . We wtorek miałam zabieg , w poniedziałek zgłosiłam się na izbę przyjec z lekko podbarwionym na brązowo śluzem i delikatnym kluciem w podbrzuszu . Skontaktowałam się z moim lekarzem u którego miałam mieć wizytę następnego dnia i kazał mi jechać do szpitala . Po badaniu okazało się, ze mimo ze jestem w 10 tc ciąża obumarła w 7... sam zabieg wspominam jako koszmar . Położyli mnie na sali z ciężarna w 32 tc a ja w tym czasie distalam tabletki które miały wywołać skurcze. Po 4 godzinach zaczął nnie bolec brzuch i pojawiła się krew wiec zabrali mnie na zabieg. Dochodzę do siebie , jestem już w domu . Nie dali mi żadnych instrukcji co i jak kiedy zapytałam dostałam lakoniczna odpowiedz ze wszysyko jest na wypisie. Na wypisie są 2 informacje : - antybiotyk 2* dziennie oraz -wizyta u lekarza prowadzącego . Kiedy ? Już nie napisali dziś przyplątało się jeszcze chyba zapalenie pęcherza,m. Boli potwornie , godzinę temu wzięłam furagine.
Prawie 6 lat temu uridzilam zdrowe dziecko miesiąc przed terminem. To była moja druga ciąża...
 
reklama
Za pierwszym razem był różowy śluz i okazało się w 10 tc, że tydzień wcześniej serce przestało bic ;( W drugiej wiedziałam, że jest nie tak bo co tydzień chodziłam na USG i od początku ciąża rozwijała się nieprawidlo. W trzeciej ciąży (obecnie 16tc) miałam już dwa razy wizytę na IP z krwawieniem, 1.5 tygodnia brązowego śluzu o z dzieckiem wszystko dobrze ;) nie ma jednej odpowiedzi dobrej na to pytanie. Każda jest z nas inna.
 
reklama
Przy 1 poronieniu, zaczęłam płacić a później krwawic, za 2 razem zbyt duża beta ,wszystko za duże jak na tc ,serduszko przestało bić w 9 tyg ,ale absolutnie się nie nakrecaj ,myśl pozytywnie bo będzie dobrze
 
Do góry