reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do Laur I Alicji ;)

Isiaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2020
Postów
32
Hej dziewczyny zwlaszcza o imieniu Laura lub Alicja, jak czujecie się ze swoimi imionami? Te imiona biezemy pod uwage dla naszej córeczki, ale mamy troche dylemat ze skrótami tych imion.

Czy Alicja juz w wiekszosci pozostaje glownie Alą? Jak do Was sie zwracają drogie Alicje ;)?

Laury- czy do głównie mowia do Was pelnym imieniem? Jesli skracaja Wasze imię to najczesciej w jaki sposób:)?

Jak Wam sie nosi Wasze imiona, jestescie z nich zadowolone :)?
 
reklama
Ja nie mam żadnego z tych imion, ale z tych dwóch wybrałabym Alicję.

Laura kojarzy mi się ze średniowieczem (sonety do Laury Petrarki), no i właśnie ciężko jakkolwiek zdrobnić imię (no chyba że Laurka - ale to bardziej jak dziecięca praca plastyczna brzmi).
 
Obydwa imiona są bardzo ładne, ale jeśli chodzi o zdrabnianie to Alicja oferuje znacznie więcej opcji - Ala, Alka, Alusia, Alutka. Jeśłi chodzi o Laurę to zostaje ... Laura chociaż słyszałam takie zdrobnienia jak Lala albo Lau :) A może po prostu dacie dwa imiona Alicja Laura :)
 
Mam znajomą Alicję i praktycznie wszyscy mówią do niej Ala. Natomiast Laura jest to jedno z tych imion, które wydaje mi się bardzo piękne 😍 w dzieciństwie można je zarabiać jako Laurka, a w dorosłości każdy będzie się zwracał Laura... pięknie
 
Moja córka to Alicja :) Mówimy do niej Alusia lub Alicja - uwielbiam to imię :)
Laura podoba mi się jedynie po polsku. W uk np Laura wymawia się Lora 🙄 i to już mi się nie podoba
 
Hej dziewczyny zwlaszcza o imieniu Laura lub Alicja, jak czujecie się ze swoimi imionami? Te imiona biezemy pod uwage dla naszej córeczki, ale mamy troche dylemat ze skrótami tych imion.

Czy Alicja juz w wiekszosci pozostaje glownie Alą? Jak do Was sie zwracają drogie Alicje ;)?

Laury- czy do głównie mowia do Was pelnym imieniem? Jesli skracaja Wasze imię to najczesciej w jaki sposób:)?

Jak Wam sie nosi Wasze imiona, jestescie z nich zadowolone :)?
Wybrała bym Alicję 😊 mam kuzynkę
 
reklama
U nas będzie Laura Alicja :) koleżanka ostatnio mówiła, ze zdrobniale mówią do Niej właśnie Laurka albo Lu :)
 
Do góry