reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do Mam Dzieci z przedszkoli publicznych.

Moje dziecko jeszcze nie idzie do przedszkola, ale sama jestem nauczycielką, więc napiszę, jak jest u nas w przedszkolu:
-jeśli chodzi o przybory plastyczne, to nauczycielka wszystko powie na pierwszym zebraniu. Najczęściej zbierane są pieniążki od każdego rodzica i nauczycielka sama kupuje.
-dziecko powinno mieć spodenki/spódniczki na gumie, żeby łatwo mu było się rozbierać
-do przedszkola potrzebny jest też komplet pościeli, który dostajesz do prania zazwyczaj raz/miesiąc
-fartuszek, żeby dzieciaczek nie brudził się przy jedzeniu
-kapcie tak zapinane, by dziecko potrafiło samo zdjąć i włożyć;nie klapki
-możesz kupić jakiś plecaczek na zapasowe ubranka dla dziecka, które zawsze powinny być w przedszkolu na wypadek posiusiania/zabrudzenia
I to chyba wszystko:-)


Myślę, że to zależy od placówki. W naszym przedszkolu na przykład rodzice muszą gwarantować posiłki dzieciom. Dlatego warto zaopatrzyć się w coś takiego Link do: Brother Max Pojemniki do przechowywania żywności 2 etap (op. 4 szt) T U T U L A N D I A lub inne pudełka na żywność. Sporo zależy też od tego w jakim wieku jest dziecko i na jak długo chodzi do przedszkola. Z kolei na pampersy i chusteczki wilgotne przewidziana jest co miesiąc zbiórka.
 
reklama
Do góry