reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do Mam Dzieci z przedszkoli publicznych.

Tygrysek1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2008
Postów
5 153
Hej Kochane czy mógłby ktoś mi napisać co trzeba kupić Dziecku idącemu od września do przedszkola publicznego, do 3 latkow,
 
reklama
Moje dziecko jeszcze nie idzie do przedszkola, ale sama jestem nauczycielką, więc napiszę, jak jest u nas w przedszkolu:
-jeśli chodzi o przybory plastyczne, to nauczycielka wszystko powie na pierwszym zebraniu. Najczęściej zbierane są pieniążki od każdego rodzica i nauczycielka sama kupuje.
-dziecko powinno mieć spodenki/spódniczki na gumie, żeby łatwo mu było się rozbierać
-do przedszkola potrzebny jest też komplet pościeli, który dostajesz do prania zazwyczaj raz/miesiąc
-fartuszek, żeby dzieciaczek nie brudził się przy jedzeniu
-kapcie tak zapinane, by dziecko potrafiło samo zdjąć i włożyć;nie klapki
-możesz kupić jakiś plecaczek na zapasowe ubranka dla dziecka, które zawsze powinny być w przedszkolu na wypadek posiusiania/zabrudzenia
I to chyba wszystko:-)
 
Piżamka też jest potrzebna a zamiast plecaczka polecam worek na zapasowe ubrania. U nas w przedszkolu potrzebna jest duża poszwa na kołdrę i poduszka z poszewką zamiast kompletu pościeli - na pewno to wszystko będzie mówiła nauczycielka prowadząca grupę na zebraniu a takie zebranie powinno być jeszcze w czerwcu.
 
Ostatnia edycja:
dokładnie jak iławianka pisze. u nas jest tak; worek z zapasowymi ubrankami (majty, rajstopki/skarpetki,spodnie, koszulka), poszewka i zamiast poscieli koc do środka, piżamka i przybory toaletowe: szczoteczka do zębów, pasta i kubek oraz mały ręczniczek. Przybory plastyczne wszystkie kupowane sa za comiesięczne składki. to chyba wsio. A, pościel, worek i przybory toaletowe trzeba podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.
Pozdrowienia dla przedszkolaka :)
 
Oliwka idzie do przedszkola od wrzesnia, ale w sierpniu ma Urodzinki, Rodzinka pyta juz o liste prezentow i mysle ze zrobie liste takiej wyprawki do przedszkola :-)
Niestety spotkanie organizacyjne w przedszkolu jest dopiero 31 sierpnia i ja nie dam rady wszystkiego w jeden dzien kupic...
 
U nas nie trzeba pościeli , ani poszewek wszystko mają w przedszkolu i sami to piorą więc co przedszkole to inaczej .
 
Martusiu podejdz do przedszkola i sie zapytaj czy wy kupujecie wyprawke czy dajecie na nia pieniadze...napewno dziecko musi miec papcie na zmine takie ktore samo umie załorzyc , ubranko na zmiane jak sie objeje zesika...cały komple, czasem potrzeby jest struj gimnastyczny spodenki i podkoszulek, na plasyke to blok duzy, blok mały, blok z kolorowymi kartkami papier kolorowy farby, pisaki, kredki, norzyczki klej...
poscieli u nas nie maja bo nie sypiaja w dzien
 
oj widzę, że co przedszkole, to inna lista must-haveów :-)
chyba będziesz musiała poczekać na oficjalną listę...

u nas było tak:
- strój gimnastyczny
- kubek, szczoteczka, pasta do zębów
- chusteczki higieniczne (w dużej paczce - takie wyciągane)
- papcie (i to chyba jest pewniak)
- worek (plecaczki zabronione, bo w szatni nie ma wystarczająco miejsca)
- piżama (dla dzieci leżakujących)
- fartuszek do malowania (nie koniecznie - w zależności od woli rodziców i chęci prania wysmarowanych farbkami rękawków)

na artykuły papiernicze etc. była składka

na początku bardzo przydawała się też jakaś bluzka na zmianę, bo b. często była oblana zupką, albo rękawki mokre od mycia rączek - takie uroki pierwszych kroków w samodzielność :-)

no i widziałam, że niektóre dzieciaczki mają pieluszki na leżakowanie
 
Ostatnia edycja:
W przedszkolu mojej córki obowiązkowo worek z dodatkowymi ubrankami tzw. majteczki, podkoszulek, rajstopy lub latem skarpetki, bluzeczka. Dzieciaczki w wieku 3 lat leżakują więc potrzebna u nas byłą poduszka i piżamka, raz na 2-3 miesiące mile widziany jest papier toaletowy i mokre chusteczki ;)
 
reklama
Hej Kochane czy mógłby ktoś mi napisać co trzeba kupić Dziecku idącemu od września do przedszkola publicznego, do 3 latkow,
Ja bym poczekała do zebrania w przedszkolu. Tam Ci powiedzą co dokładnie dziecko powinno mieć.
W naszym przedszkolu trzeba było koniecznie wyposażyć malca w pościel - poszewka na jasiek i poszewka na kocyk 80x200, szczoteczkę, kubek, pastę do zębów, 2 worki na pantofle, strój do gimnastyki, piżamę, chusteczki higieniczne raz na m-c. Także niemało.
Wiem, że niektóre przedszkola wymagają, żeby rodzice kupili dziecku wszystkie przybory do rysowania/malowania.
Na takie wydatki lepiej się przez wakacje przygotować ;)
 
Do góry