reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do mam karmiacych mm nie od urodzenia

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
czesc
Byc moze bede musiala niedługo przejść na mm (mala mało przybiera, nie chce ssac piersi za dnia itd). Moje dziecko wlasnie skończyło 3mies. Pytanie do Was mam, które tez kolo 3miesiaca przeszły na mm- jakie mleko wybralyscie? Jak często karmiłyście i w jakich godzinach? Jak to zmienilo.sie z czasem? Dzieci wypijały sugerowane ml zazwyczaj czy mniej/wiecej? Jakie przerwy najlepiej robić miedzy karmieniami i jak czesto karmicie w nocy mm? Dajecie do mleka za każdym razem jakies krople? Jesli tak to jakie ? Moja mala ma dość duzo wzdec zawsze, czasami ja ta wybudza i dopiero ja porządnie pruknie to spi dalej, albo musi zostać nakarmiona i podczas karmienja bardzo duzo puszcza baczkow - zwlaszcza w nocy. Co sie zmienilo na minus i plus po przejściu na mm?
 
reklama
Ja odpowiem, chociaż już nie pamiętam w 100% bo mój syn ma już półtora roku. My na mm zaczęliśmy przechodzić jak miał 4 miesiące. Przez miesiąc było karmienie mieszane - na zmianę kp i mm, ze stopniowym zwiększaniem ilości mm. Po miesiącu kp już nie było.
Ja dałam młodemu Bebilon Pronutra. Nie zastanawiałam się nad wyborem mleka, córka wcześniej takie miała, więc w przypadku syna już nie kombinowałam. Kropli do mleka już nie dawałam, ale raz, że u nas nie było jakichś większych problemów z żołądkiem, a dwa, że to już był 5 miesiąc, więc tym bardziej problemy brzuszkowe już były za nami. Jeśli chodzi o ilość mleka i częstotliwość - ja najczęściej szykowałam tyle ile było sugerowane na opakowaniu. Mój młody był głodomorek, więc najczęściej prawie wszystko wciągał, ale zdarzały się sytuacje, że zostawała połowa. Karmiliśmy się na żądanie w zasadzie - średnio co 3 godziny, chociaż czasem się pruł już po 2 godzinach, a czasem po 4 dopiero. Generalnie czekałam aż zacznie się drzeć. W nocy częstotliwość była podobna z tego co pamiętam - jedzenie co 3-4 godziny na tamtym etapie.

Co się zmieniło - dla mnie niewątpliwym plusem mm, a przede wszystkim jedzenia z butelki jest to, że wiem ile dziecko zjadło, więc łatwo mi w przybliżeniu oszacować, na ile mu to starczy i kiedy znowu będzie głodne. Przy kp to była ruletka, bo wiszenie na piersi niekoniecznie oznaczało jedzenie. Innych zmian raczej nie było, ale u mnie młody się wcześniej najadał z piersi, przybierał na wadze całkiem ok i co najważniejsze, on był takim typem, że nie wisiał na piersi godzinami, tylko najczęściej zjadł ile chciał i się odklejał. Zasypiać też nie zasypiał przy piersi, tylko odłożony do łóżeczka. Tak więc zmiana sposobu karmienia tutaj nic nie zmieniła.
A jeszcze - z minusów to akurat było wcześniejsze wstawanie. Bo wcześniej jak się budził koło tej 6 czy nawet 7 na jedzonko, to dostał pierś i jeszcze bardzo często i jemu się przysnęło razem ze mną w łóżku i mi też. Jak była butelka to już tego przysypiania nad ranem nie było.
 
Mój syn od początku był karmiony mlekiem moim i modyfikowanym, bo miałam problem z laktacją. Całkowicie na mm przeszedł ok 3 miesiąca. Karmiłam go wtedy kiedy chciał, czyli co ok 3 godziny. Raz wypijał mniej mleka, a raz więcej. U nas sprawdziło się tylko Bebiko, bo po każdym innym miał problemy z brzuszkiem, albo po prostu nie chciał go jeść. Po przejściu na mm noce przesypiał całe bez pobudki na jedzenie, ale nie wiem czy zmiana mleka miała na to jakiś wpływ. Plusem przejścia na mm było to, że nie musiałam się denerwować, że znowu mojego mleka będzie za mało, bo mm będę mogła zrobić tyle ile będzie potrzebować
 
Ja oboje dzieci karmiłam na zadanie. Kiedy chciały i ile chciały. Przygotowywałam ilość sugerowana na pudełku w dwóch czy trzech butelkach i podawałam na bieżąco. Wypijały kiedy chciały i ile chciały.
Nie zgadzam się z wybudzaniem dzieci na jedzenie. Jak będą głodne to zawolaja, chyba, ze są jakieś medyczne problemy, które wybudzania wymagają.
 
czesc
Byc moze bede musiala niedługo przejść na mm (mala mało przybiera, nie chce ssac piersi za dnia itd). Moje dziecko wlasnie skończyło 3mies. Pytanie do Was mam, które tez kolo 3miesiaca przeszły na mm- jakie mleko wybralyscie? Jak często karmiłyście i w jakich godzinach? Jak to zmienilo.sie z czasem? Dzieci wypijały sugerowane ml zazwyczaj czy mniej/wiecej? Jakie przerwy najlepiej robić miedzy karmieniami i jak czesto karmicie w nocy mm? Dajecie do mleka za każdym razem jakies krople? Jesli tak to jakie ? Moja mala ma dość duzo wzdec zawsze, czasami ja ta wybudza i dopiero ja porządnie pruknie to spi dalej, albo musi zostać nakarmiona i podczas karmienja bardzo duzo puszcza baczkow - zwlaszcza w nocy. Co sie zmienilo na minus i plus po przejściu na mm?
Ja swoją zaczęłam dokarmić po pewnym czasie. Gdzieś około drugiego trzeciego miesiąca bo jeśli chodzi o jedzenie piersi to była masakryczna. Nawet doradca laktacyjny załamywał w ręce widząc co ona robi. Mając totalnie pokiereszowany Piersi, żeby dać im trochę czasem odpocząć, wprowadzałam mleko modyfikowane stopniowo. Najpierw jedną butelkę dziennie, później zwiększyłam ilość butelek względem karmienie piersią. Wybrałam Nan optipro i karmiłam według instrukcji. Gdzieś tak na dwa tygodnie przed zalecanym czasem zwiększałam dawki także jadła na przykład dawki dla 4 miesięcznego dziecka mając trzy i pół miesiąca bo była strasznie żarta. hodowałam ją jednocześnie na piersi i na mleku modyfikowanym. Gdzie się skończyła 5 miesięcy zaczęłam ją stopniowo karmić gerberami. Jak wprowadziłam jej to mleko modyfikowane, to zaczęła mi przybierać około 300 g tygodniowo. Bałam się że ją utucze bo miałam bardzo dużo pokarmu tylko jak wspominałam moje dziecko przystawiania do piersi było bardzo nerwowe, strasznie się Rzucała i miałam dylemat czy w ogóle ona się najada. Co do kropel dodawałam Espumisan maksymalną dawkę zalecaną przez producenta. Nie miała kolek ale miała straszne wzdęcia. Zawsze jak przychodził czas kupy była okropnie nerwowa. W okresie przesilenia wiosennego zimowego przez jakiś czas podawałam jeszcze witaminę C zwłaszcza że wtedy zaczął się koronawirus. Będzie dobrze Nie każdej mamy jest pisane karmić piersią, macierzyństwo to nie zawody w których się walczy o tytuł złotych cycków. Moja koleżanka musiała też zrezygnować z karmienie piersią bo jej pokarm szkodzi dziecku i mała miała przez to żółtaczkę. Pozdrawiam i życzę wam dużo zdrówka
 
Ja swoją zaczęłam dokarmić po pewnym czasie. Gdzieś około drugiego trzeciego miesiąca bo jeśli chodzi o jedzenie piersi to była masakryczna. Nawet doradca laktacyjny załamywał w ręce widząc co ona robi. Mając totalnie pokiereszowany Piersi, żeby dać im trochę czasem odpocząć, wprowadzałam mleko modyfikowane stopniowo. Najpierw jedną butelkę dziennie, później zwiększyłam ilość butelek względem karmienie piersią. Wybrałam Nan optipro i karmiłam według instrukcji. Gdzieś tak na dwa tygodnie przed zalecanym czasem zwiększałam dawki także jadła na przykład dawki dla 4 miesięcznego dziecka mając trzy i pół miesiąca bo była strasznie żarta. hodowałam ją jednocześnie na piersi i na mleku modyfikowanym. Gdzie się skończyła 5 miesięcy zaczęłam ją stopniowo karmić gerberami. Jak wprowadziłam jej to mleko modyfikowane, to zaczęła mi przybierać około 300 g tygodniowo. Bałam się że ją utucze bo miałam bardzo dużo pokarmu tylko jak wspominałam moje dziecko przystawiania do piersi było bardzo nerwowe, strasznie się Rzucała i miałam dylemat czy w ogóle ona się najada. Co do kropel dodawałam Espumisan maksymalną dawkę zalecaną przez producenta. Nie miała kolek ale miała straszne wzdęcia. Zawsze jak przychodził czas kupy była okropnie nerwowa. W okresie przesilenia wiosennego zimowego przez jakiś czas podawałam jeszcze witaminę C zwłaszcza że wtedy zaczął się koronawirus. Będzie dobrze Nie każdej mamy jest pisane karmić piersią, macierzyństwo to nie zawody w których się walczy o tytuł złotych cycków. Moja koleżanka musiała też zrezygnować z karmienie piersią bo jej pokarm szkodzi dziecku i mała miała przez to żółtaczkę. Pozdrawiam i życzę wam dużo zdrówka
Mi się moja rzuca i wierci przy piersi miedzy 15 a 22... przez to przez jakies 2tyg nic nje przybrala 😬 a przez te wzdecia nie wybudzala sie w nocy? Nie probowalas na te wzdecia jednak innego mleczka ? Ja właśnie pare razy ja dokarmilam nan optipro plus i miala.wlasnie wiecej baczkow niz zwykle 🤔 jeszvze mysle o bebilon profutura bo ma te oligosacharydy co podobno wspomagają trawienie a w nan nje widzialam.ich, chyba ze są pod inna nazwa..
 
Ja dawałam Hipp Combotic. Mala jadla średnio co 2h czyli mniej więcej na zadanie. W nocy po jakimś czasie sama.sie przestawiła na dwa karmienia. A w dzień chyba mniej więcej ok 6 MZ jadla co 3h.
Zadnych kropelek nie podawałam, bo wzdęcia i problemy brzuszkowe same ustąpiły między 3 a 4 miesiącem.
Teraz przy drugiej córce udaje się kp, a butelkę dostaje 3 razy dziennie (ok 10-11h, 16h I 20h30-21h). Też Hipp Combotic. Dzięki temu ma moje mleko, a przybiera też tak jak powinna.
Obie wola małe porcje a często. Teraz. Mając 4 miesiące wypija średnio 100ml i po 2,5 chce jeść.
 
czesc
Byc moze bede musiala niedługo przejść na mm (mala mało przybiera, nie chce ssac piersi za dnia itd). Moje dziecko wlasnie skończyło 3mies. Pytanie do Was mam, które tez kolo 3miesiaca przeszły na mm- jakie mleko wybralyscie? Jak często karmiłyście i w jakich godzinach? Jak to zmienilo.sie z czasem? Dzieci wypijały sugerowane ml zazwyczaj czy mniej/wiecej? Jakie przerwy najlepiej robić miedzy karmieniami i jak czesto karmicie w nocy mm? Dajecie do mleka za każdym razem jakies krople? Jesli tak to jakie ? Moja mala ma dość duzo wzdec zawsze, czasami ja ta wybudza i dopiero ja porządnie pruknie to spi dalej, albo musi zostać nakarmiona i podczas karmienja bardzo duzo puszcza baczkow - zwlaszcza w nocy. Co sie zmienilo na minus i plus po przejściu na mm?

Hej my przeszliśmy na mm w wieku 2 msc. Mleko Bebiko, ale tylko dlatego, że dostawał je w szpitalu po urodzeniu (ja pokarm dostałam dopiero w 4 dobie) i wiedziałam, że dobrze na nie zareagował.

Na początku był głodny non stop i chciał butlę co 1,5 - 2h. A zjadał 120ml za jednym razem. Rozpiska co 3h, 7 karmień się nie sprawdzała. Dopiero po 2 tygodniach się zaczęło powoli normować. W dzień jadł co 3h, po kolacji o 19, budził się na jedzenie o 23, 2, 5. Potem po kilku następnych tygodniach, 24, 3, 6. Po 4msc, budził się tylko raz w okolicy 3/4.
Podawałam mu espumisan przed każdym karmieniem, a jak co 1,5h, to co drugie karmienie. Po 2 msc nie potrzebował już kropli.

Miał też duże problemy z nauką ssania z butli, krztusił się bardzo. Pomogła nam dopiero butlą antykolkowa, z której jak nie pociągnie to nie leci mleko. Ale niestety z tej jadł godzinę 🙈

W okolicach 4msc zaczęło się wszystko normować, butla antykolkowa poszła w kąt, używamy samosterylizującej się, aczkolwiek jeszcze na smoczku o przepływie od 0do 3 msc, bo na od 3 do 6 msc się krztusi 🙄
 
reklama
Hej my przeszliśmy na mm w wieku 2 msc. Mleko Bebiko, ale tylko dlatego, że dostawał je w szpitalu po urodzeniu (ja pokarm dostałam dopiero w 4 dobie) i wiedziałam, że dobrze na nie zareagował.

Na początku był głodny non stop i chciał butlę co 1,5 - 2h. A zjadał 120ml za jednym razem. Rozpiska co 3h, 7 karmień się nie sprawdzała. Dopiero po 2 tygodniach się zaczęło powoli normować. W dzień jadł co 3h, po kolacji o 19, budził się na jedzenie o 23, 2, 5. Potem po kilku następnych tygodniach, 24, 3, 6. Po 4msc, budził się tylko raz w okolicy 3/4.
Podawałam mu espumisan przed każdym karmieniem, a jak co 1,5h, to co drugie karmienie. Po 2 msc nie potrzebował już kropli.

Miał też duże problemy z nauką ssania z butli, krztusił się bardzo. Pomogła nam dopiero butlą antykolkowa, z której jak nie pociągnie to nie leci mleko. Ale niestety z tej jadł godzinę 🙈

W okolicach 4msc zaczęło się wszystko normować, butla antykolkowa poszła w kąt, używamy samosterylizującej się, aczkolwiek jeszcze na smoczku o przepływie od 0do 3 msc, bo na od 3 do 6 msc się krztusi 🙄
Hej 🖐️
Ile podawałas kropelek espumisanu przed każdym karmieniem?
 
reklama
Do góry