reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do mam karmiących tylko mlekiem modyfikowanym

Wanilia89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Luty 2018
Postów
294
Mamusie jak to u Was było z tym karmieniem? Chodzi mi zwłaszcza o karmienie w 2,3 i 4 miesiącu. Czy karmilyscie dzieciaczki na rzadanie? Czy co określony czas? Ile zjadaly wasze pociechy na jeden posiłek i jaka miały wagę w danym okresie? A może karmilyscie stricte według zaleceń producenta i rozpiski na opakowaniu?
 
reklama
Hej.Ja karmiłam co 3 h a czasem , co 2 jak był głodny i widziałam że nie dojadal , wypijał raz 90 raz 120.Teraz ma 11 miesięcy i czasem zje co 3 h a czasem co 5 ale w międzyczasie je już inne dania prócz mm
 
Na żądanie ale w moja córka od początku jadła co określoną ilość godzin. W 2 i 3 miesiącu (tak 90ml mleka max) co 3 godziny, w 4-tym już co cztery godziny (120-150ml mleka różnie). Jedynie z opakowania to trzymałam się określonej liczby miarek mleka na ml wody. Dawałam córce tyle ile potrzebowała, jak zjadała całą butlę i wciąż płakała to dorabiałam jeszcze z 60ml i dojadała sobie spokojnie.
Ile ważyła? W 3-cim miesiącu życia 6,3kg. Masa urodzeniowa 3020gram a ze szpitala wychodziłyśmy z wagą trochę ponad 2700.
 
Młoda ma 3 Mc aktualnie i je w ciągu dnia co 3-4 godz ok 120ml plus raz w nocy. Zdarza się że jest głodna szybciej zwłaszcza jak wcześniej nie zje całej porcji, wtedy dostaje wcześniej. Nie dopajam woda. Przypiera prawidłowo na wadze, waży nie całe 6. Pamiętaj że dziecko to nie maszyna, nie będzie jadło za każdym razem tyle samo i co tyle samo godzin.
 
Do góry