reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do mam - katar u malucha

W jednym się nie mogę zgodzić. Piszecie że frida i otrivin baby jest lepszy od sopelka ? Sopelka używałam dlatego ponieważ zalecił mi go lekarz, jako najbezpieczniejszy dla naszych pociech. Z pozostałych dwóch nie korzystałam, może i są silniejsze, ale z czegoś musi wynikać że lekarz polecił mi właśnie Sopelka. Może dzięki mniejszej mocy nie powoduje żadnych podrażnień, co niestety mogą zrobić tamte ..
Sama mimo wszystko jakoś tej małej mocy nie zauważyłam. Stwierdziłabym, że siła odciągania była "akurat" :)
 
reklama
Moja prawie 5cio miesieczna corcia ma katar juz chyba od tygodnia (wizyta w polsce i czeste wyjazdy po lekarzach i rodzinie daly nam wszystkim w kosc) kupilam masc majerankowa, inhalator i lekarz polecil mi do inhalacji mgielke solankowa (sol zabłocka), mam tez wode morska zwykla i hypertoniczna sterimar....a dzis kupilam w irlandii spray do nosa z calpola, kurde kilka dni temu juz jej lepiej bylo, ale wczoraj przylecielismy do irlandii i apiac od nowa. odciagam jej katar gruszka bo zakrecilam sie i nie kupilam aspiratora w polsce,a slyszalam ze w irlandii ich nie ma.
Mala nie ma goraczki, ale ten katar zaczyna mnie martwic, biedulka meczy sie strasznie, zwlaszcza w nocy. Jak dlugo moze utrzymywac sie katar u takiego malucha? jak nie ustapi do poniedzialku to chyba pojde do lekarza, niby mowi sie ze leczony katar trwa tydzien, a nie leczony 7 dni...ale u takiego maluszka to chyba nie obowiazuje???? prosze o pomoc
 
basia_one moja corcia tez ostatnio przeszla przeziebienie,nie dosc ze byl katar to jeszcze okropny kaszel. Na katar stwoswalismy spray calpol i musze przyznac,ze na prawde pomagal.Oprocz tego smarowalismy Nadie wickiem zeby rozgrzac,jak masz masc majerankowa to mozna nia dzidzie smarowac. czesto robilam,ze w cieplej lazience puszczalam wode z prysznica i do tak naparowanej lazienki na kilka minut wchodzilam z Nadia.Duzo nosic dziecko,bo jak lezy to katarek splywa do gardelka. Kupilismy takze z calpola taki inhalator,podlacza sie go do kontaktu i wydziela sie taki mietowy zapach,co ulatwia dziecku oddychanie podczas gdy ma katarek. jak kladziesz corcie spac to podkladaj jej cos pod glowke,zeby byla wyzej niz reszta ciala.Mam nadzieje,ze troszke pomoglam.Wiem,ze katar u niemowlaka daje w siwe znaki calej rodzinie,ale za pare dni powinno byc lepiej. Zdrowka dla coreczki
 
Wszystko robie, glowke mala ma i tak wyzej bo ma refluks, Maja pokasluje czasem, ale to tylko przez katar splywajacy, biulka czasem w nocy oddycha buzka. wieszam jej tez pieluszke mokra na lozeczku, zeby nawilzyc powietrzem wietrze mieszkanie kilka razy dziennie, zwlaszcza ze ja i maz tez jestesmy podziebieni. Mam nadzieje ze niedlugo jej przejdzie :)
 
mojej malej katarek przeszedl po 7 dniach (chyba cos w tym jest,ze leczony trwa 7 dni a nie leczony tydzien) kaszelek trzymal ja dluzej.My odcigalismy katar Nadii aspiratorem,bo gruszka nie dalo rady.na poczatku katarek byl bardzo wodnisty,ale jak juz przechodzil stal sie taki zlotawy. Ja bylam z moja mala u gp i powiedziano mi,ze przeziebienie musi samo przejsc in zebym na katar stosowala ten calopol a i dostalam paracetamol,chociaz nie wiem po co,bo mala nie goraczkowala.
 
u nas katar u Julci żebym nie wiem co robiła to trwa 14 dni jak w mordę strzelił:-D jedynie doraźnie mogę jej pomóc, ale i tak swoje odchoruje przez te 3 tygodnie. Maść majerankowa, nasivin, ale nie za często, jak była młodsza i nie umiała smarkać to aspirator nose-frida, dla mnie bomba plus sól morska w sprayu. Na noc nawilżacz włączony z olbas oil. Przynajmniej lżej jej się oddychało, ale tak jak napisałam tak czy siak 2 tyg męczarni.
 
reklama
Do góry