reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do mam - katar u malucha

Dołączył(a)
7 Styczeń 2011
Postów
4
Drogie Panie, bo nie ukrywam (bo choć są mężczyźni na tym forum) że głównie do was kieruję to pytanie. Proszę o potraktowanie poważnie, bo choć sprawa może być prosta, to mi sprawia niejako mały problem. Mam 4 miesięcznego malucha który miewa ostatnio spore problemy z katarem. Niestety żona wyjechała w podróż służbową, a ja dobry mąż zostałem z dzieckiem. A wiadomo w takich momentach zawsze coś musi się stać - tym razem jest to właśnie katar. Ponoć nic poważnego, żona kazała podawać mu jakieś witaminy (tu jeszcze wiem co mam robić) i jakimś aspiratorem do nosa (który mam kupić) odciągać mu ten katar. Czy chodzi o coś takiego Sopelek - Aspirator do nosa - Odciągacz Kataru ?
Nie chcę się jakoś głupio zbłaźnić i zrobić coś nie tak, a sprawa chyba zbyt błaha by lecieć z tym specjalnie do lekarza.

Z góry dziękuję za wyrozumiałe odpowiedzi
Pozdrawiam
Niedoświadczony (jeszcze:p) ojciec :)
 
reklama
to właśnie ten aspirator ( w aptece za ok. 25zł) super sprawa. jedna końcówkę przykłada się do noska malucha (daleko nie włożysz gdyż tak skonstruowane to jest by nie podrażnić)a drugą końcówkę do własnych ust i delikatnie wciaga do siebie. cały katarek wychodzi i proszę się nie obawiac ze wciągnie się coś do siebie ;) tam jest taka ala blokada
oprócz tego kroplimy nasivinem dla dzieci ( mała ma pół roku)
 
raulq7 Ja Ci jeszcze bym radzila przed tym odciąganiem psiknąć do nosa wodę morską, specjalna dla niemowląt, odczekac chwile i dopiero odciągac. Wtedy wydzielina ładniej wychodzi.
 
Dobrze jest tez wtedy uniesć w jakiś sposób łóżeczko lub materacyk,lżej się dziecku oddycha,niż na płasko.Można włożyć pod materacyk poduszke lub cos podłożyć pod nogi łóżeczka.
Ja swojej niuni jeszcze robię kąpiel z dodatkiem olejku do inhalacji i skrapiam nim pieluszkę tetrową,która wkałdam do łóżeczka,by dziecku lżej sie oddychało.
Katar niby takie "nic",ale dziecko sobie z nim nie radzi,więc trzeba mu pomagac.No i druga sprawa,zaniedbany może zainfekowac oskrzela....
 
My mamy EUPHORBIUM S AEROZOL DO NOSA
Jest dużo lepszy niż nasivin. Jak macie, to włącz maluchowi nawilżacz powietrza, albo rozwieś na kaloryferze mokre ręczniki, będzie mu się lepiej oddychało. No i wietrz mieszkanie.


 
Ja polecam do noska FRIDE:) A tak poza tym to moje poprzedniczki już wszystko napisały:) Jakby maluch zaczął pokasływać lepiej wybrać się do lekarza!
 
Tym Sopelkiem sie słabo ciagnie, bo go mam. lepszy jest Otrivin Baby. Dostałam go w szpitalu i lepiej sciaga od sopelka. ponoc jeszcze jest cos takiego jak KATAREK i podłącza sie go do odkurzacza.
 
to ja jeszcze dodam że frida też jest lepsza od sopelka ,a poza tym kup maść majerankowa i smaruj nosek.
jeśli nie masz kropelek do inhalacji to uzyj karvol lub wic vaporup,(małą ilość rozetrzyj na piersiach najlepiej przed spaniem)
z kropelek nie polecam euphoribium- sa to homeopatyczne krople ale moja mała potrzebowała ok 2 dni żeby się do nich przyzwyczaić i żeby zaczęły działać. ja polecam otrivin.
z wody morskiej to pure sea baby działają super, właściwie odtyka nosek jak krople a aplikować możesz wiele razy bo woda jest bezpieczna.
 
reklama
Witam
Wydaje mi się że kropelki do inhalacji mogą wywołac podrażnienie na skórze dodane do kąpieli. Wic caporup jest za silny dla takiego malca do smarowania., Lepiej kupic maść Pulmex baby i nia smarować ale nie za dużo. Pamietać trzeba by kilka razy dziennie oklepywac dziecku plecki. Kładziemy dziecko na brzuszku i delikatnie ręka złożoną w łódeczkę oklepujemy mu plecki. Co do podwyższenia łożeczka , polecam podłozyc po książce pod nogi łóżeczka. Jest jeszcze jeden bardzo skuteczny sposób by dziecko spokojnie nie męcząc się spało w nocy. Na talerzyku prz łóżeczku stawiam rozgniecione dwa ząbki czosnku i przekrojoną na pół cebulkę. Udrażnia to drogi oddechowe , zabija zarazki. Pamiętaj także Drogi Tato by wietrzyc mieszkanie.
Pozdrawiam i zdrówka dla maluszka zyczę
 
Do góry