reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 3 kwietnia widzimy się o 14:00 z fizjoterapeutą, a o 21:00 zapraszam na rozmowy o emocjach.

Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Pytanie do mam, które sporo przytyły w ciąży

Mythopoeia

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Pytanie kieruje do mam, które dużo przytyły. Ja przed ciążą ważyłam 53 kg, a pod koniec 78. Teraz, 3 miesiące po porodzie ważę 70 kg i zaczynam trochę się martwić .. nie ważyłam się po porodzie, więc niestety nie wiem czy przez te 3 miesiące schudłam czy przytyłam :p czy te kilogramy zeszły wam po jakimś czasie racjonalnej diety i karmienia piersią? Czy musiałyście się "odchudzać"? I czy to odchudzanie nie wpłynęło negatywnie na ilość mleka? Nigdy nie byłam chudzinką ale tez nigdy aż tyle nie ważyłam i nie wiem jak do tego podejść..

reklama

kotka=psotka

Miasto
gdzieś na Lubelszczyźnie
Rozwiązania
0
Hej.
Ja przed porodem ważyłam 68 kg, w dniu porodu 86 kg 🙈 5 dni po porodzie było już 74 kg. Teraz 8 tygodni po ważę 70 kg. Karmię piersią, waga powolutku leci w dół, ale to stanowczo za wolno :) mam zamiar zacząć jakieś ćwiczenia robić, a bliżej wiosny zacznę też biegać. Chcę zejść poniżej 65 kg.

Fado123

Rozwiązania
3
Ja zachodząc ważyła 72 ,w dniu porodu 92 ,po 3 miesiącach miałam 76 i tak narazie się utrzymije

Natuś_ka

Rozwiązania
0
Pytanie kieruje do mam, które dużo przytyły. Ja przed ciążą ważyłam 53 kg, a pod koniec 78. Teraz, 3 miesiące po porodzie ważę 70 kg i zaczynam trochę się martwić .. nie ważyłam się po porodzie, więc niestety nie wiem czy przez te 3 miesiące schudłam czy przytyłam :p czy te kilogramy zeszły wam po jakimś czasie racjonalnej diety i karmienia piersią? Czy musiałyście się "odchudzać"? I czy to odchudzanie nie wpłynęło negatywnie na ilość mleka? Nigdy nie byłam chudzinką ale tez nigdy aż tyle nie ważyłam i nie wiem jak do tego podejść..
Co prawda nie przytyłam dużo wciazy ale startowałam z wysokiej wagi, w pierwszej ciąży +12 a po pół roku miałam na minusie 20kg, karmiłam piersią, poszło łatwo, później kilka kg nadrobiłam ale to wprzeciagu 4 lat. W drugiej ciąży natomiast przytyłam 11kg i niestety ciężko cokolwiek ruszyć, jestem ponad 10msc po porodzie i nadal wszystko nie zeszło więc tym razem napewno nie obejdzie się bez diety czy cwiczen tylko ciężko się zebrać, byłam pewna że pójdzie tak samo łatwo jak poprzednio:p

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
W pierwszą ciążę zaszłam ważąc 76kg, do porodu szłam ważąc 95kg.....
Po porodzie i karmieniu zeszło tylko 10kg i przez 2 lata ważyłam 85kg, co przy moim szalonym 1,65 wzrostu wyglądało TRAGICZNIE.
Zawzięłam się, zaczęłam ćwiczyć, mniej jeść i zeszłam do 60kg, które (mimo drugiej ciąży), utrzymuje się w miarę od 6 lat.

krolcia

Miasto
okolice Bydgoszczy
Rozwiązania
1
Ja przytyłam w pierwszej ciąży 30 kg. Nigdy nie zeszłam do wagi z przed. Wszyscy mówili że przy dziecku schudniesz, dużo biegania itd. U mnie goowno prawda. Zostało mi 10 kg. Do tego 10 z drugiej ciąży i... Szkoda gadać. Nic nie skutkuje...

Rudaa94

Moderator
Rozwiązania
0
W pierwszej ciazy wazylam 52, na koniec niecale 100, w sumie po porodzie i jakis czas po to mi zostało z tego tylko 10 kilo ktore nie chcialo drgnac :) teraz startuje z wyzsza waga bo troche sie zaniedbalam i zobaczymy co wyjdzie:)

Mythopoeia

Rozwiązania
0
Kurde czyli wychodzi na to, że nie zawsze wszystko schodzi po porodzie. Szczerze mówiąc to trochę w to wierzyłam, mówi się przecież że karmienie piersią i skakanie wokół dziecka to pewny przepis na powrót do formy... A przy moim trzeba się naskakać ;) Ale z drugiej strony nieprzespane noce i kanapki jedzone w biegu i na raty nie wpływają pozytywnie na metabolizm. Jestem teraz trochę załamana, nadal chodzę w sukienkach ciążowych, bo w nic innego się nie mieszczę :D plus dresy i mega zajechany płaszcz "ciążowy", który zgarnęłam od siostry "na chwilę" .. Nie chcę akceptować tego stanu i kupować ubrań w aktualnym rozmiarze, bo myślę że psychicznie nie zniosłabym tych zakupów. Ale tak ciężko przy dziecku znaleźć siłę na ćwiczenia. Chodzę raz w tygodniu na siłownię, więcej nie dam rady bo kto mi zostanie z dzieckiem :/ codziennie też na spacery, ale w zimę ciężko mi się zmotywować do robienia kilometrów, więc często idę tylko na pół godziny :( jakbym mogła cofnąć czas, to bardziej bym się pilnowała z wagą

reklama

krolcia

Miasto
okolice Bydgoszczy
Rozwiązania
1
Czasami mamy tendencję do tycia i choć byśmy uważały ciąża to taki czas gdzie waga ma samowolkę totalną.
Całe życie uważałam na to co jem, nie objadałam się jak co niektórzy uważają jak świnia. Wręcz przeciwnie! A miałam wrażenie, że puchnę od samego patrzenia na jedzenie. Dzieci mam już starsze. Chodzę dwa razy w tygodniu na zumbe i z psami po 8-10 km dziennie a waga stoi.
Zmienia się nam metabolizm po ciąży i nie mamy na to wpływu. A wszystko to co wiąże się z opieką nad maluchem nie pomaga niestety.

Rozwiązania
0
To ja sie pochwale 😛 przed ciaza wazylam 61kg przy 172cm, do porodu 79, czyli mialam +18kg, gdzie na koniec wydawalo mi sie, ze tyje jak szalona. Z perspektywy wiem, ze to zbierala sie woda bo uwaga 5 dni po porodzie zostalo mi juz tylko +4kg. Cale zycie bylam sie takich nadprogramowych kilogramow po ciazy, biestety chyba duzo robia geny bo w ciazy tez raczej sobie nie odmawialam.. teraz 8mcy po mam jeszcze troszke do zrzucenia i wlasnie tez chce dojsc do wymarzonej wagi do wiosny i daje rade! Polecam diete ZERO weglowodanow tzn. Zero pieczywa, makaronow, ziemniakow itp., slodyczy oczywiscie. Jem glownie malo przetworzone mieso, ryby, malo slodkie owoce, jakies tam warzywa. Polecam !!!!

reklama
Do góry