reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do mam, które sporo przytyły w ciąży

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Pytanie kieruje do mam, które dużo przytyły. Ja przed ciążą ważyłam 53 kg, a pod koniec 78. Teraz, 3 miesiące po porodzie ważę 70 kg i zaczynam trochę się martwić .. nie ważyłam się po porodzie, więc niestety nie wiem czy przez te 3 miesiące schudłam czy przytyłam :p czy te kilogramy zeszły wam po jakimś czasie racjonalnej diety i karmienia piersią? Czy musiałyście się "odchudzać"? I czy to odchudzanie nie wpłynęło negatywnie na ilość mleka? Nigdy nie byłam chudzinką ale tez nigdy aż tyle nie ważyłam i nie wiem jak do tego podejść..
 
reklama
Rozwiązanie
Ja przytylam w ciazy 18kg. Po 3 miesiaxch po porodzie zostalo mi jakies 4kg, 2 zgubilam jak wrocilam do pracy, 2 zostaly do teraz. Diety nie robilam, karmilam piersia 3 miesiace.
To ja sie pochwale 😛 przed ciaza wazylam 61kg przy 172cm, do porodu 79, czyli mialam +18kg, gdzie na koniec wydawalo mi sie, ze tyje jak szalona. Z perspektywy wiem, ze to zbierala sie woda bo uwaga 5 dni po porodzie zostalo mi juz tylko +4kg. Cale zycie bylam sie takich nadprogramowych kilogramow po ciazy, biestety chyba duzo robia geny bo w ciazy tez raczej sobie nie odmawialam.. teraz 8mcy po mam jeszcze troszke do zrzucenia i wlasnie tez chce dojsc do wymarzonej wagi do wiosny i daje rade! Polecam diete ZERO weglowodanow tzn. Zero pieczywa, makaronow, ziemniakow itp., slodyczy oczywiscie. Jem glownie malo przetworzone mieso, ryby, malo slodkie owoce, jakies tam warzywa. Polecam !!!!
 
reklama
W pierwszej ciąży na początku ważyłam 48 kg, skończyłam na 74 kg, po prawie 3 latach zostało mi na plusie 10kg. W drugiej ciąży wyjściowa 58 kg, przytyłam do73 kg, teraz dwa lata po ciazy wlalze 62 kg. Biegam, dużo ćwiczę do upadłego już przeszło 2 msc i schudłam 0.5 kg. Zmieniłam diete6na lekkostrawną, dodatkowo rzuciłam palenie w grudniu jnue wiem czy to jest powód tak niskiej utraty wagi
 
Ja przed ciążą ważyła 60kg, wzrost 160 cm, w dzień porodu 83kg. Po porodzie 75kg. Aktualnie jestem rok po porodzie i ważę równe 48kg. Żadnych diet nie stosowałam ani nie ćwiczyłam. Jem tylko w miarę regularnie. Jem wszystko łącznie z słodkim czy smażonym. Jedyny ruch jaki mam to spacery z córką. No i karmię piersią to też ponoć pomaga wrócić szybciej do wagi. I teraz nie żałuję, że tyle przytyłam w ciąży bo teraz nie miałabym z czego spadać :)
 
W tą ciążę weszlam z waga 53kg....sama masa mięśniowa z racji trenowania wolnym ciężarem...teraz 8.5 miesiaca ciąży i waze 80kg..:) mimo ze racjonalnie jem caly czas..nie ma.ma to wplywu.Wsio od organizmu zależy
 
Ja podobnie jak @Patrycja35 jem normalnie, często, a mało, dużo owoców i warzyw. Nie jestem też jakoś szczególnie restrykcyjna na słodycze czy fast fooda od czasu do czasu sobie pozwolę. Właściwie moja dieta jakoś szczególnie nie różni się od tej z przed ciązy oprócz tego że jem więcej błonnika i piję więcej wody, ilościowo nie zwiększyła się, a tyje. W moim przypadku winna jest zmiana trybu życia. Wcześniej byłam bardzo aktywna, a teraz mam osiadły tryb życia. Dodatkowo jestem cała opuchnięta. Nogi mam opuchnięte łącznie z udami, dłonie to też norma, o tyłku nie wspomnę - wcześniej nie wiedziałam co to celulit - teraz wygląda on jak u 70 letniej babki.. Przed zajściem 63kg przy 168cm, teraz 85kg. Najlepsze jest to, że szczyt tycia miałam w 2 trymestrze, a teraz wolniej przybieram. Sama jestem ciekawa jak będzie z zrzucaniem wagi :)
 
reklama
Ja przytylam w ciazy 18kg. Po 3 miesiaxch po porodzie zostalo mi jakies 4kg, 2 zgubilam jak wrocilam do pracy, 2 zostaly do teraz. Diety nie robilam, karmilam piersia 3 miesiace.
 
Rozwiązanie
Do góry