reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do Mam Przedszkolaków i Przyszłych Przedszkolaków

Dołączył(a)
25 Październik 2008
Postów
4
Miasto
Olsztyn
Witam Wszystkie Mamy.
Chciałabym się dowiedzieć jaki program (poszczególne zajęcia) przerabiają Najmłodsze Maluszki w Przedszkolu.
Moja córeczka w maju skończyła 3lata, ale jeszcze do przedszkola nie poszła. Zimą jeszcze czeka Nas przeprowadzka na stałe do Olsztyna, więc planuje rozpocząć przedszkole dopiero za rok i dać ją do 4latków, nie chciałam po prostu dawać jej teraz bo nim by się przyzwyczaiła sporo by czasu minęło, a potem byłby płacz że już tam nie chodzi i adaptacja w nowym przedszkolu, więc odpuściłam. Mała szybko się rozwija i jest bardzo mądrym dzieckiem jak na swój wiek i chciałabym przerobić z nią w domu - dlatego będę wdzięczna jak powiecie mi co robią Wasze Maluszki w Przedszkolach, jakie to są dokładnie zajęcia itd. Jeśli dzieci mają jakieś specjalne książeczki z ćwiczeniami itd. to też chętnie się dowiem jakie i zaopatrzę w nie. Przerobiłyśmy już takie 2cześci ćwiczeń dla 3-4latków z Kubusiem Puchatkiem i mała była zachwycona, dlatego chciałabym się dowiedzieć co jeszcze. Jeśli oczywiście możecie mi podpowiedzieć. Ślicznie dziękuję.

Aha, i jeśli są tu jakieś Mamy z Olsztyna to będę wdzięczna za informację o jakimś fajnym Przedszkolu w okolicy Starego Miasta i Centrum (będziemy mieszkać w Villa Parku przy Starówce) i chciałabym coś znaleźć blisko (chętnie prywatne przedszkole, ale nie koniecznie) , bo wiem że trzeba się zapisywać z dużym wyprzedzeniem i zamierzam się od stycznia już zacząć rozglądać za jakimś dobrym przedszkolem.

A może są tu mamy też, które nie dały jeszcze Swoich Maluszków do Przedszkola i same się nimi zajmują w domu? Co z dzieciakami przerabiacie? Jakie zabawy i ćwiczenia, itd?
 
reklama
afka86 u nas w przedszkolu dzieci przerabiają program:


Oferta programowa

Praca wychowawczo-dydaktyczna planowana jest zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. W grupach I, II, III, realizowane są następujące programy:

Program Wychowania Przedszkolnego wspomagający rozwój aktywności twórczej dzieci- Krystyny Nowak Grobelskiej, Beaty Pileckiej- DKW 4013-6/01
Dziecięca matematyka „Program dla przedszkoli klas zerowych i placówek integracyjnych- Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, Ewy Zielińskiej- DKW 4013-5/01

Realizowane są również programy własne t.j:



,,Program wstępnej adaptacji dziecka 3 letniego" opracowany przez Z. Pejas, H. Pawluk
,,Program pracy z dzieckiem zdolnym" opracowany przez kol. E. Nowacką
,,Program profilaktyczny pracy z dziećmi ryzyka dysleksji" opracowany przez E. Nowacką
,,Program promowania rekreacji ruchowej wśród dzieci i ich rodziców "Mamo, Tato ćwiczmy razem" opracowany przez H. Pawluk
,,Program „Naśladuj mnie-profilaktyka wad wymowy" opracowany przez H. Pawluk.
,,Program Wychowawczy- Przyjazne przedszkole" opracowany przez Henrykę Argasińską i Barbarę Ponichter
,,Program adaptacji dzieci 6-letnich do szkoły" opracowany przez H. Łącką.


W czasie całodziennego pobytu dzieci w przedszkolu odbywają się zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.
Z tego co zauważyłam, to teraz dzieci mają program związany z jesienią, owocami. Malują kredkami, wylepiają plasteliną. Po za tym 2 razy w tygodniu jest rytmika, gdzie uczą się piosenek i mają zabawy ruchowe.
Ostatnio synek śpiewa: biedroneczki są w kropeczki.

Około 5-6 piosenek od września się uczyli.
Pani chyba też zaczęła ich do pasowania przygotowywać, bo wyraźnie widzę, że pewne teksty zaczynają częściej dominować.

Jeśli chodzi o dom, to ja polecam to my mamy teczkę trzylatka (ja kupiłam w carrefourze)
http://www.mareno.pl/prod/MIDN/9788375882247
bardzo dużo zadań i naprawdę można rozwinąć zainteresowania plastyczne, tylko warto poczytać wcześniej, bo sporo materiałów trzeba dokupić lub zdobyć (plastelina, włóczka, klej, wata, farby, kredki świecowe, kredki ołówkowe, liście itp)
i zeszyt trzylatka (kupiłam w księgarni w Olsztynie):
Świat przedszkolaka Zeszyt trzylatka czyli co trzylatek wykonać powinien - Małgorzata Czyżowska
fajne ale mało zadań i jednolite

A to jest stronka na której ja znalazłam mnóstwo ciekawych pozycji
http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=186
 
Ostatnia edycja:
afka86 jako moderator maja 2005 zapraszam do nas :-), w końcu masz majową córeczkę.
I u nas jest dziewczyna z Olsztyna, co ma chłopca z maja 2005 i wiem, że oni zrezygnowali jeszcze w tym roku z posłania go do przedszkola to może ona Ci coś poradzi bardziej ;-). Tylko mieszka bardziej na obżerzach niż w centrum z tego co wiem (w wakacje się spotkałyśmy w Olsztynie).
 
Jestem mamą przyszłego przedszkolaka - córcia nie ma jeszcze trzech lat. Od pewnego czasu chodzimy na zajęcia dla maluchów w wieku 2-4 lat przy szkole muzycznej. Są tam takie "przedszkolne zabawy" - tańce, śpiewy, wyklejanki z papieru. Godzinka w tygodniu, super zabawa, a przy okazji kontakt z dziećmi i myślę, że fajne przygotowanie do przedszkola:)
 
Afka, jak patrę na moja Zuzie to najważniejsze czego sie uczy to bycia w grupie, porządku, dyscypliny, dzielenia sie, tego niestety w domu, nawet jak bys sie barzdo starałą to jej nie nauczysz.
 
przedszkole jest na prawdę ok. Nie wiele brakowało abym z niego zrezygnowała w listopadzie po kolejnej infekcji która przechodził mój syn , ale jak widzę młodego i to jak się fajnie zmienił ucywilizował i każdego dnia ma tyle do powiedzenia to nie żałuję tej decyzji.
 
reklama
afka86,nie musisz nic przerabiac wczesniej ze swoją córcią;)
Moja mała tez nie chodziła do trzylatków,a w tym roku poszła od razu do czterolatków i nie ma problemu.

I to co napisała Ida-bardzo ważne;)
 
Do góry