reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do przyszłych mam, które są w trakcie lub po II trymestrze ciąży!

Alajah

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Styczeń 2013
Postów
22
Witam,
odczuwam ogromne zmęczenie w II trymestrze ciąży, tak samo zresztą jak i pod koniec pierwszego.
Pierwsze 2 miesiące ani nie wymiotowałam, ani nie byłam senna.
Teraz, tj 20tc mogę ciągle spać i jeść tylko jak warzywo.
Czy to normalne, czy czeka mnie cukrzyca ciążowa? :((

Z góry dzięki za odpowiedzi kochane!
 
reklama
To nie musi byc oznaka cukrzycy
Ja rowniez nie wiem co to mdlosci, zgaga...
Pociesze cie bo spalam i to nawet na siedzaco, gdzie tylko usiadlam:tak: Cukrzycy nie mialam i nie mam;-)
Wszystkiego najlepszego!!!Szybkiego rozwiazania
 
Ja mam to samo ale do tego do 19 tygodnia wymiotowałam i schudłam juz prawie 6 kg.Nie chce mi się jeść ciagle bym spała.Normalnie masakra.
 
Alajah- nie martw się, każda ciąża jest inna, ja co prawda już na koncówce jestem i okaz zdrowia ale mnie dołowała np pora roku, ciężko buty założyć, gruba w kurtce zimowej, jeszcze do tego krótkie dni.. to się przekładało na samopoczucie, senność i takie zmęczenie nic nie robieniem, ale wiosna idzie i jest coraz więcej energii. Rób badania na bieżąco zgodnie z harmonogramem, za niedługo będziesz mieć obciążenie glukozą więc okaże się czy obawy o cukrzycę były słuszne, jeśli chodzi o samo to badanie to z doświadczenia poradzę Ci żebyś na 2 dni przed odstawiła cukry bo mogą zafałszować wynik, tak było u mnie (dzień przed badaniem jadłam lody i piłam czekoladę) powtórka badania wyszła wzorowo. Pozdrawiam i życzę dużo radości, przed Tobą fantastyczne przynajmniej 3 miesiące, bo potem brzuszek jednak troszkę przeszkadza ;-)
 
ja w 1 ciazy tak mialam wszedzie zasypialam :) bylam zmeczona. Teraz pewnie tez by tak bylo gdyby nie moja corcia nie bardzo jest jak spac.Co do jedzienia to jadlam arbuza caly czas arbuzy to byla podstawa mojej diety :) tez sie martwilam ze nie moge nic przelknac robilam badania bo balam sie anemii ale bylo wszystko ok takze mysle ze nie ma sie czym martwic ale moze jakies badania krwi by cie uspokoily.pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
miałam cukrzycę w obu ciążach, ospała byłam jedynie w pierwszym trym. W pierwszej ciąży mdłości całe 3 mce, bez wymiotów, w drugiej tylko przez tydzień. Cukrzyca wyszła w obu ciążach po badaniach w 28 tyg. Nawet jeśli byś ją miała, nie martw się na zapas. Ja mam dwoje zdrowych dzieci, wystarczyła sama dieta, no i kg mało przybyło :-D
 
Do góry