reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie dość ważne

Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
5
Witam. Mam pytanie czy jeśli dziś kończy mi się okres i muszę wziąść tabletkę antykoncepcyjną (a jej nie wezmę) a dziś rano się kochałam to jakie jest prawdopodobieństwo że będę w ciąży?
 
reklama
Qrcze....takie pytania stają się już męczące....chyba nie było dnia,żeby nie padło podobne pytanie...."cześć, nie wzięłam tabletki, a kochałam się z chłopakiem...czy mogę być w ciąży/../"...Ludzie...nie zapominajcie brak tabletek to nie będzie pytania...
 
hmm dziwne pytanie, bo z tego co piszesz nie zapomniałaś wziąć tabletki, tylko po prostu planujesz jej nie wziąć, ja to tak rozumiem :confused:
no więć jeżeli nie weźmiesz dzisiaj tabletki ani przez kolejne dni, to może nastąpić owulacja i możesz zajśc w ciąże, bo z tego co się orientuję skuteczność tabletek kończy się z momentem, kiedy przestajesz je brać
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czemu tak naskakujesz? ja się pytam gdyż właśnie chcę odstawić tabletki no i chce mieć drugie dziecko. Ale wiem że najepiej zrobić sobie przerwę od tabletek i dopiero wtedy starać się o dziecko. I nie wiem poprostu co mam zrobić czy wziąść i potem zostawić za pare dni i potem już odczekać i wtedy starać się o dziecko jak organizm się trochę unormuje
 
nigdy nie odstawia sie tabletek w polowie opakowania jak odstawiasz to dostajesze krwawienia i potem juz nie bierzesz ale zabezpieczasz sie w inny sposob zeby nie zajsc w ciaze, co ci to da ze wezniesz pare tabletek a potem odstawisz? tylko ponownie dostaniesz krwawienia i namieszasz sobie w organizmie... i fakt po tabletkach najlepiej poczekac te min. 3 miesiace czyli 3 prawidlowe cykle
 
myślę, że jeżeli chcesz mieć drugie dziecko i planujesz przestać brać tabletki to powinnaś minimum miesiąc poczekać, żeby wszystko było ok
 
Ostatnia edycja:
Po prostu nie rozumiem jak my możemy określić prawdopodobieństwo Twojego zajścia w ciąże...skoro masz już jedno dziecko to na pewno wiesz,że do poczęcie może dojść przy owulacji, która występuję raczej w tym samym dniu cyklu....my nie wiemy ile dni trwa Twój cykl, ile trwa miesiączka...poczytaj w necie...tam jest informacja jak na podstawie takich danych wyliczyć przybliżony czas owulacji....wtedy będziesz wiedziała czy jest szansa na dziecko czy nie ma...my nie możemy określić takiego prawdopodobieństwa.

O przerwie w tabletkach sama musisz zadecydować. Ja robiłam tylko miesięczną przed staraniami...
 
reklama
wiesz co a nie lepiej sie ginekologa poradzic? wszystko zalezy od tego jak dlugo tabletki bralas bo jesli kilka lat to wg mnie przerwa powinna byc dluza od odstawiani do starania sie bo jesli bylaby krotka to hormony moga potem doprowadzic do poronienia. jedno jest tu pewne nigdy nie odstawia sie tabletek w polowie opakowania zawsze konczy sie cale opakowanie i nastepnego nie zaczyna jesli planuje sie odstawienie.
 
Do góry