reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pytanie o duphaston- pilne

Kasia Kucińska

Majowa Czerwcówka '06 :)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Dziewczyny, czy któraś z Was brała duphaston? Moja przyjaciółka jest w 13 tc, niestety od początku są problemy: bóle brzucha, plamienia, krwiak... ona już raz poroniła i strasznie się boi. Do tej pory brała luteinę, lekarz kazał odstawić, ale wróciły bóle. Dzwoniła do niego, i później jej mąż jeździł po receptę, bo przepisał właśnie duphaston. Ona z lekarzem rozmawiała tylko krótko przez telefon, i nawet nie dopytała. Dlaczego duphaston a nie luteina? Bezpieczniejszy? Skuteczniejszy? Jak samopoczucie po nim? I w ogóle wszelkie informacje mile widziane. Chciałabym jej pomóc, ale sama o tym leku nic nie wiem. Pomóżcie! Z góry bardzo dziękuję.

reklama

agusia24

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
kasiu ja brałam duphaston trzy razy poroiłam biorąć luteine podobno ten lek jest skuteczniejszy samopoczucie po nim jest ok nic nie dało sie odczuc ze sie go bierze łykałam ten lek do ok 18 tyg bo tez miałm plamienia przy tej ciąży na bóle brzucha brałm nospe i sie udało nieh sie przyjaciółka nie matrwi wszystko bedzie dobrze ale jak piszesz o jej obiawach to lepiej zeby sie zgłosiła do lekarza nawet na ostry dyżur i nie zrobią jej usg zeby sie przekonac ze wszystko jest wporządku trzymam kciuki

baśka

Mama Karola i Bartka
Miasto
Elbląg
Rozwiązania
0
Ja brałam jedno i drugie ale nie na poronienie tylko na uregulowanie moich hormonów i z tego co wiem to duphaston to taki sam skład hormonów jak luteina tylko w duph są syntetyczne i podobno skuteczniejsze. Ja nie czułam się po nim dobrze - puchłam i miałam mdłości - tak jakbym była w ciąży, no ale w jej przypadku to inna sprawa, oby było wszystko ok :)

Kasia Kucińska

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny. Przekazałam jej Wasze informacje, i kazalam grzecznie lezec i dzwonic do lekarza z kazdym pytaniem.

ell

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Rozwiązania
0
ja tez brałam duphaston, bodajże od 8 tygodnia- bo odklejało mi się lożysko, jedyne co złego o nich moge powiedzieć to to , że o wiele szybciej przybierałam na wadze niż powinnam, gdy tylko odstawiłam, aby bylo to w 20 tygodniu to przyrrost wagi książkowy, wcześniej 2 razy tyle co się powinno ;D, ważne jednak, że były skuteczne

Agaciulka28

Mama czerwcowa `06
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
A ja brałam duphaston tez na poczatku profilaktycznie, bo długo sie staralismy o dziecko i lekarz kazał mi brac na poczatku :)

beata8422

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Miasto
grójec
Rozwiązania
0
jA TEŻ BRAŁAM NA POCZĄTKU BO BOLAŁ MNIE BRZUCH I LEKARZ POWIEDZIAŁ ŻE TO KONIECZNE
POZA TYM WSZYSTKO BYŁO OK CZUŁAM SIĘ SUPER ALE TEŻ SPORO PRZYTYŁAM ALE JUŻ WRÓCIŁO WSZYSTKO DO NORMY ŻYCZĘ POWODZENIA

fusik

Mama 2006/2010
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Ja też brałam i to długo razem z Luteiną... od 5 tyg ciąży plamiłam, ale udało się, lekarze wiedzą co robią :)

głuszek

www.ratujmaluchy.pl
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Duphaston jest mocniejszy podobno od luteiny - ale to i to to syntetyczny progesteron. ja brałam luteinę od 6 tygodnia bo miłam bóle brzucha (chyba ładuja to teraz standardowo ) do 30 tygodnia a potem zastrzyki z Kapogestu (też progesteron) bo szyjka sie zaczynała przygotowywac do porodu.

reklama

Kasia Kucińska

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny. Opowiedziałam o Was przyjaciółce- że też brałyście ten lek a teraz macie śliczne dzidzie. Uspokoiła się trochę, i mamy nadzieję, że już wszystko będzie dobrze.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Luźne pytanie - 2 dzieci, 2 pokoje Potrzebuję porady 22
Julita_Kow Pytanie o szpital i formalności Lutowe mamy 2021 25
M Czy można wykonać test ciążowy na świeżym powietrzu? Potrzebuję porady 21
89karola80 Pytanie o sen maluszka :) Potrzebuję porady 12
Justi1234 Pytanie o luteinę Staramy się 29
Milena223w Ciąża Potrzebuję porady 9
Doti1998 Drogie panie mam do was pytanie Przyszłe mamy 4
R wzrost dziewczynki Potrzebuję porady 4
L Sprzedaję wózek Joie, pytanie. Plotki wózkowo - koleżeńskie 5
K Pytanie o tabletki na zaparcia .... :-( Potrzebuję porady 10
aniaslu 14.05 godz. 15:00 zadaj pytanie prof. A. Jakimiukowi ginekologowi; specjaliście w dziedzinie perinatologii Archiwum BB spotkań ze specjalistami 12
aniaslu Zadaj pytanie pediatrze. Odpowie na nie 23.04 o godz.11 Potrzebuję porady 20
L Pytanie odnośnie płynu do dezynfekcji. Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 8
aniaslu 7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie Archiwum BB spotkań ze specjalistami 13
aniaslu 3 kwietnia spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą. Zadaj pytanie Archiwum BB spotkań ze specjalistami 6
C Pytanie ciąża a bezrobocie Potrzebuję porady 10
M L4 leżenie--nietypowe pytanie Potrzebuję porady 1
aniaslu Pediatra odpowiada. We wtorek o 15. Zadaj pytanie Potrzebuję porady 50
aniaslu Wirtualne spotkanie z położną i doradczynią laktacyjną. Zadaj pytanie Potrzebuję porady 10
M Tablet, smartfon, telefon, smartwatch - dać czy nie dać o to jest pytanie Przedszkolaki 8
Oliwia1111 Pytanie o antykoncepcję Potrzebuję porady 23
Mythopoeia Pytanie do mam, które sporo przytyły w ciąży Potrzebuję porady 16
Dmalw pytanie nieaktualne Potrzebuję porady 0
malanillo Pytanie Potrzebuję porady 8
Rudaa94 Pytanie czysto teoretyczne Potrzebuję porady 18
R Mąż kontra żona porada pytanie Potrzebuję porady 24
D Pytanie o wielkość dziecka Potrzebuję porady 8
Wiktoria_W Pytanie do dziewczyn które przeżyły poronienie Potrzebuję porady 34
monisia.p Mamusie pytanie nie dzieciowe Sierpniowe mamy 2019 11
Dmalw Pytanie o testy pappa Potrzebuję porady 26
Pytajka123 Pytanie za milion:) Potrzebuję porady 22
Jola57 Mam pytanie, czy wymioty po udrażnianiu to normalny objaw? Potrzebuję porady 1
A Pytanie do mam chlopcow Potrzebuję porady 13
Lalalala Prosze o radę. Czy mogę być w ciąży??? Starania Potrzebuję porady 30
G Pytanie Potrzebuję porady 10
L Pytanie Potrzebuję porady 8
Dmalw Pytanie do kobiet po poronieniu. Potrzebuję porady 54
M Pytanie nie na temat Potrzebuję porady 3
M Nietypowe pytanie - ciąża przez peeting, ocieranie Potrzebuję porady 3
A Pytanie do mam ktore mialy cukrzyce w ciąży.Czy wywoływali wam poród? Potrzebuję porady 1
C Przedłużenie umowy do czasu porodu . Pytanie Potrzebuję porady 6
Loli05 Pregnyl pytanie Potrzebuję porady 1
Dmalw Pytanie Potrzebuję porady 3
R Pytanie porada Potrzebuję porady 8
A PYTANIE DO MAM KORZYSTAJĄCYCH Z INSULINY Potrzebuję porady 1
G Ciałko zołtkowe - pytanie Potrzebuję porady 3
J Seks bez zabezpieczenia 5 dni przed owulacja Potrzebuję porady 8
neonit Kolejna wysypka - pytanie Niemowlaki 2
R Pytanie Potrzebuję porady 11
Aniaanka pilnew pytanie o bete Potrzebuję porady 52