reklama

pytanie o kotka

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez toka1, 5 Luty 2016.

1. toka1

toka1 Zaciekawiona BB

Dziewczyny mam do Was takie pytanie o potrzebne przybory dla małego kociaka? Jaki rodzaj kuwety, karmy, żwirku. Co jeszcze potrzeba? Pewnie macie koty w domu, to mój pierwszy i chciałbym się nim dobrze zająć

2. Jugosława

Jugosława Fanka BB :)

Witaj,

sposób karmienia zależy od wieku w jakim będzie kociak. Tak czy inaczej im młodszy tym wolniej wprowadzamy stałe pokarmy i spokojniej rozszerzamy dietkę. Zależy też jaki masz budżet przewidziany, bo karmy mają bardzo zróżnicowane ceny.

Pytanie czy kot będzie tylko w domu czy będzie kotem wychodzącym?
    Czy będzie zaszczepiony/odrobaczony? (jeśli nie to polecam udać się do weterynarza). Weterynarz może też udzielić rad co do pielęgnacji zwierzaka, żywienia itd.

drapak: polecam przyzwyczajać kota do drapania w określonym miejscu. Można kupić gotowe kocie drapaki, albo samemu wykombinować coś podobnego.

kuweta: dla kociaka wystarczy odkryta, z niskim wejściem, żeby sobie poradził przy wchodzeniu/wychodzeniu. Można od razu spróbować z krytą, ale różnie to wychodzi.

karma: na początku polecam karmić podobnie jak w miejscu z którego otrzymałaś kotka. Karmy dla kociąt (nie polecam tych najbardziej reklamowanych), mokre karmy dla kociąt, namoczona sucha karma, gotowane lub surowe mięso. Dobrze jest przyzwyczajać kota to różnorodności pożywienia.

żwirek: ze swojej strony mogę polecić żwirki drewniane, zbrylające, które z powodzeniem można utylizować w toalecie. Do wyboru są jeszcze żwirki niezbrylające, silikonowe i chyba jeszcze coś jest. Do wybierania z kuwety przyda się łopatka.

zabawki: młode kocię potrafi bawić się dosłownie wszystkim,więc inwestowanie w drogie zabawki nie ma sensu. Z tańszych, a fajnych polecam myszki z kocimiętką, albo wędki zakończone ptasimi piórami.

transport: nie wiem czy zamierzasz transportować gdzieś kota, ale nawet przy odwiedzaniu weterynarza przyda się torba albo plastikowy transporter.

legowiska: u mnie się nie sprawdziły, bo kot i tak ma swoje miejsce, które jest zmienne :)

rolki do ubrań: polecam zaopatrzyć się w duży zapas :) Kocie kłaki będą dosłownie wszędzie :)

pielęgnacja kota: nożyczki do obcinania pazurów (potrzebne jeśli kot nie wychodzi na zewnątrz), szczotka do sierści.

Dodatkowo:
    - naczynie z wodą dla kota (miseczka, kubek, głęboki talerzyk. Coś z czego kociak łatwo będzie mógł się napić).

Chyba tyle tak na szybko.
    Jeśli będziesz miała jakieś pytania to pisz śmiało, chętnie pomogę.
    Powodzenia :)

3. reklama
  4. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Chciałam coś napisać, ale koleżanka wykorzystała temat doszczętnie haha :-) :)

5. wiśnia09

wiśnia09 Początkująca w BB

Ile miesięcy ma Twój kociak? Według mnie lepsze są zakrywane kuwety i żwirek zapachowy. Małym kotkom raczej odradza się sylikonowy. Jedzenie to normalne, musi mieć zawartość mięsa, czy ryb. Zależy co kupujesz, suchą karmę, u mnie jeden je prevital, drugi kupowaną na wagę w zoologicznym.

6. Elianna

Elianna Fanka BB :)

Hej, zgadzam się z wyczerpującą wypowiedzią jednej z poprzedniczki we wszystkim prócz jednego. Na temat żywienia kotów lepiej niech nie wypowiadają się weterynarze. Oni zawsze wciskają karmę RC, która jest nawiasem mówiąc podła i droga jak nie wiem. Warto poczytać różne fora by od razu wiedzieć czym karmić kotka ;) Moje jadły wszystko ;) A ile ma kociak?

7. NeSSi

Weci popełniają ten sam podstawowy błąd co lekarze ... polecają to za co mają profity ...;-) ;)
    Mam kota od Pani, która te koty zbiera z ulicy ... od małego u tej Pani nauczony był jeść popularne w TV puszki, i za Chiny nie zje nic innego ...więc rady, radami ... ale póki kot mały można samemu zdecydować. Mój już 7 lat żyje na tym śmierdzącym żarciu i nie myśli zjesc nic innego.

8. Elianna

Elianna Fanka BB :)

No dokładnie. Wciskają to z czego mają korzyści. I to niestety prawie wszyscy. Najłatwiej wcisnąć komuś nieświadomemu. Udało im się mnie namówić i przekonać do tej karmy, niestety poczytałam trochę i nie wrócę do niej.

9. Jugosława

Jugosława Fanka BB :)

To ja chyba miałam szczęście, bo trafiam na normalnych weterynarzy :)

Dopóki kot jest zdrowy to może jeść praktycznie wszystkie kocie karmy.
    Problemy zaczynają się wtedy kiedy kot choruje i wtedy potrzebuje bardziej specjalistycznego pożywienia.

Ważne, żeby poczytać o tym co można kupić, a kot i tak pokaże co mu smakuje a co nie :D

10. reklama
  11. NeSSi

U Nas tylko benek lawenda ;)

Poleć forum