reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Pytanie o półpasieć - bardzo proszę o pomoc!!

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez Ziewek, 22 Marzec 2010.

 1. Ziewek

  Ziewek Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie
  Mam takie pytanie : czy dziecko może zachorować na ospę zarażając się od osoby która ma półpasiec ?Sytuacja wygląda następująco: Kuzyni mojej córeczki (10 miesięcy) 3 tyg temu chorowali na ospę, wczoraj byliśmy z imieninkową wizytą i okazało się że szwagier na dziwne krostki - szwagierka nie raczyła nas wcześniej poinformować bo stwierdziła że to na pewno nic groźnego z poza tym karmię piersią więc jest odporna. Dziś okazało się że szwagier ma półpasiec !!! i strasznie się martwię proszę jeśli ktoś ma wiarygodne informacje o odpowiedź z góry dziękuję.
   
 2. ANEK M

  ANEK M Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Według mnie jest małe prawdopodobieństwo aby zarazić się półpaścem co innego ospą bo tą chorobą jest bardzo łatwo się
  zarazić.
  Kiedyś mieszkała z nami 85-letnia babcia która zaraziła się półpaścem od wnuka mającego ospę, mieszkającego w innym domu.Ja sama osobiście woziłam ją do lekarza pomagałam rozbierać się itp. nie zaraziłam się ani ja ani nikt z domowników.
   
 3. reklama
 4. Ziewek

  Ziewek Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  chodzi o to że przeczytałam że owszem półpaścem się nie zarazi ale od osoby która ma półpasiec dziecko może zarazić się ospą ?? i nie wiem czy to jest prawda.
   
 5. Mama Helenki

  Mama Helenki i Aniki :D

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak, dziecko morze się zarazić, przez bezpośredni kontakt z wydzielina z krostek osoby mającej półpaśca. A karmienie piersia nie satnowi 100% ochrony przed ospą wietrzną. Moja córka karmiona piersią przechodziła ospę wietrzną. A starsza córka, miała ospę sprezentowana przez osobę borykająca się z półpaścem.
  Ale ospa wietrzna nie jest groźną choroba.

  Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania odnośnie tej sprawy pytaj na PM
   
 6. Mama Helenki

  Mama Helenki i Aniki :D

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Prawda.
   
 7. NikaKika

  NikaKika Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  w zasadzie to chyba idealny moment na ospę, bo ma Twoje przeciwciała więc jest silna i jeśli ją przejdzie to najprawdopodobniej niezauważalnie prawie i będziecie mieć z głowy :)
   
 8. aniamacek

  aniamacek Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dziewczyny a co ze szczepieniem na ospę? szczepiłyście? bo ja od zmysłów odchodzę czy szczepić na tą ospę czy nie...dziecko w wieku 10 miesięcy pójdzie do żłobka...no i ten kontakt z innymi dzieciaczkami a piersia nie karmię...
   
 9. Ziewek

  Ziewek Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  no właśnie też się tak zastanawiałam... wyczytałam gdzieś że taka szczepionka kosztuje ok 150 zł ale podobno nie wystarcza na całe życie i trzeba ją powtarzać ??
   
 10. reklama
 11. aniamacek

  aniamacek Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ja czytalam,że taka szczepionk chroni na około 10 lat ale czy to prawda to nie wiem, nie znam się, no i jedni piszą ,że lepeij na to nie szczepić bo i po szczepieniu dzieci chorują i nie zabezpiecza na 100% więc po co je truć ( aluminium, rtęć) a inni,że powikłania po ospie są gorsze niz po szczepionce i lepiej na ospę niz na pneumokoki, no i weź tu i badź mądry i pisz wiersze...
  ja chorowałam w podstawówce ale to wtedy wszyscy jak muchy...wielkie krosty i fioletowe ciała :)
   
 12. Mama Helenki

  Mama Helenki i Aniki :D

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja jestem zdania, że ospy lepiej nie szczepić. Szczepionka nie starcza na cale, życie, a choroba w późnym wieku może być niebezpieczna. Im wcześniej dziecko przechoruje tym lepiej :tak: Nie jest to przyjemna sprawa, ale trzeba przecierpieć i z głowy :tak:
   

Poleć forum