reklama

pytanie o pracę

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez magdalena1977, 23 Lipiec 2012.

1. magdalena1977

magdalena1977 Początkująca w BB

Dzień dobry. Jestem zatrudniona jako nauczyciel w gimnazjum do końca sierpnia tego roku(z powodu braku etatu dla mnie).Złożyłam podanie o urlop wychowawczy od 30 sierpnia, który mogę wykorzystać, ale w związku z tym że jestem mamą trójki dzieci cały czas poszukuję pracy. Dzisiaj dostałam propozycję pracy w sklepie, którą mogę zacząć od 1 sierpnia. I teraz mam problem, bo nie wiem czy mogę mieć przez ten miesiąc dwie umowy o pracę. Nie chciałabym sama rozwiązywać umowy ze szkołą, bo gdy zrezygnuję z urlopu wychowawczego to chyba należy mi się trzymiesięczna odprawa?(tak słyszałam), ale czy mogę przez ten sierpień mieć dwie umowy o pracę?Bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem co robić? pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nie. Ale nie dlatego, że nie można mieć dwoch miejsc zatrudnienia, ale dlatego, że warunkiem korzystania z urlopu wychowawczego jest sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem. podejmując pracę w sklepie zaprzestaje Pani tej opieki.

Nie mogę wypowiedzić się co do odprawy, bo nie wiem jaką Pani ma umowę o pracę. Nie wiem tez w jakim trybie zatrudnienie zostaje zakończone.

jak wyżej. Sama przecięż Pani napisała we wniosku o urlop, ze potrzebuje Pani urlopu w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

3. reklama
  4. magdalena1977

Czy w przypadku jak zrezygnuję z rozpoczęcia urlopu, będę mogła w sierpniu mieć dwie umowy o pracę?

5. magdalena1977

Chyba znowu coś źle napisałam. Dziękuję Pani bardzo za odpowiedź, ale troszkę sprostuję moją sytuację.Ja na dzień dzisiejszy chcę zrezygnować z urlopu wychowawczego i pracować. W szkole jestem zatrudniona na czas nieokreślony, ale pracodawca rozwiązuje ze mną umowę z końcem sierpnia z powodu braku godzin dla mnie, w związku z mniejszą liczbą klas. I teraz moje pytanie, czy jak zrezygnuję z urlopu wychowawczego to mogę mieć w sierpniu dwie umowy o pracę i czy należy mi się odprawa ze szkoły ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo chciałabym jak najlepiej postąpić, żeby nie stracić na tym finansowo. pozdrawiam

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

Zanim zaczniemy roważać różne możliwości prosze o informację czy pracodawca zgodzi się na przerwanie urlopu.

7. magdalena1977

tak, bo ja go jeszcze nie zaczęłam, miałam zamiar od 30 sierpnia

8. E. Słotwińska-Rosłanowska

No to tutaj się zgubiłam. jest Pani zatrudniona do końca sierpnia i jednocześnie od 30 sierpnia idzie Pani na urlop?

9. magdalena1977

gdy dowiedziałam się w kwietniu że będę miała pracę tylko do końca do końca sierpnia chciałam się zabezpieczyć przed zwolnieniem i napisałam podanie o urlop wychowawczy, który miałam rozpocząć 30 sierpnia, ale w związku z tym że znalazłam gdzie indziej pracę(ale nie jako nauczyciel w szkole) to chcę zrezygnować z rozpoczęcia urlopu wychowawczego i wtedy dyrektor z dniem 1 września rozwiązuje ze mną umowę - tak mi się przynajmniej wydaje? no i czy wtedy będzie należała mi się odprawa?

10. reklama
  11. E. Słotwińska-Rosłanowska

No dobrze, zacznijmy od poczatku, bo to co Pani pisze jest po prostu niemożliwe.
    1. Czy dostała pani wypowiedzenie?
    2. Kiedy złożyla pani wniosek o urlop wychowawczy? Na jaki okres?

12. magdalena1977

wypowiedzzenie dostałam w kwietniu, ale go nie przyjęłam i de facto go nie mam, ale pan dyrektor zasugerował mi że najlepiej dla mnie będzie jak złożę podanie o urlop wychowawczy, więc tak zrobiłam na początku maja. Chyba w podaniu o urlop nie pisałam do kiedy będę na urlopie wychowawczym, wiem że na pewno od 30 sierpnia

Poleć forum