reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o szpital i formalności

Julita_Kow

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Sierpień 2020
Postów
18
Witam wszystkie szczęściary , które termin mają na luty :)) Pytanie może dość dziwne na tą porę .
Czy jeżeli chodzi o szpital porodu macie już wybrany i czy wiecie jak wygląda kwestia jakiś ew. formalności?
Ja np. mam zamiar poprosić wcześniej o salę porodową o podwyższonym standardzie i nie wiem ile wcześniej najlepiej się o to dowiedzieć., zważywszy na obecną sytuację wirusową....
Czy wiecie czy przed porodem należy coś w szpitalu wypełnić, np.zgoda na ew.cesarkę nieplanowaną?


z góry dziękuję za wasze opinie :)
 
reklama
Co do sali nie pomogę. Co do dokumentów wszystko podpisujesz w dniu przyjęcia. Wszelkie zgody na zabiegi np cesarkę czy nacięcie krocza czy to użycie np vacum czy podanie leków itp.
 
czyli jeszcze w dniu porody męczą dokumentami?;D rozumiem, podpisanie tych zgód są obowiązkowe ?
Leżałam ze skurczami co 2 min i rozwarciem 8cm i podpisywalam dokumenty🤣🤣 a przy pierwszym porodzie to stałam w kolejce 2h a potem formalności i dopiero mnie przyjeli na oddział.... no chyba ze nie zdążysz bo dzidziuś będzie pierwszy 🤣
 
czyli jeszcze w dniu porody męczą dokumentami?;D rozumiem, podpisanie tych zgód są obowiązkowe ?
Nie, nie jest obowiązkowe. Jeśli nie zgodzisz się na np. nacięcie krocza to Ci nie natną, jeśli nie zgodzisz się na cięcie cesarskie to Ci go nie zrobią. Konsekwencje mogą być różne - nie natna krocza w odpowiednim momencie to popękasz, pęknie Ci odbyt, dziecko się zaklinuje, lub nic się nie stanie. Nie zgodzisz się na cięcie cesarskie to sama wiesz jak się może poród skończyć, lub będziesz rodzic 2 doby, aż urodzisz naturalnie. Nic w szpitalu nie jest obowiązkowe. Jak się coś wydarzy strasznego to ktoś będzie z tego powodu sądzony, albo Ty albo szpital - w zależności od tego, na co wyraziłaś zgodę lub nie.
 
czyli jeszcze w dniu porody męczą dokumentami?;D rozumiem, podpisanie tych zgód są obowiązkowe ?
Tak jak odp jedna z dziewczyn na co wyrazisz zgodę tak będzie robione ale z tego co się orientuję jeśli cos pójdzie nie tak to lekarz może na swoją odpowiedzialność podjąć jakieś kroki. Bynajmniej tak mi mówili w szpitalu
 
Pierwsze slysze zeby byla jakas sala o podwyzszonym standardzie myslisz ze ktos pojdzie na to dadza Cie tam gdzie miejsce bedzie to nie hotel ze wybierasz sobie sale....mi papiery dali pod nos jak trzeba bylo zrobic cc...napewno podstawowe papierki wypelniasz
 
Rozumiem ze chcesz rodzic prywatnie skoro piszesz o sali o podwyższonym standardzie. ;)
Dokumenty podpisujesz w dniu przyjęcia,przynajmniej tak było w moim przypadku a nie podpisanie zgód skutkuje tym,że w razie gdy coś będzie się działo nikt nie będzie starał się ci pomóc 🧐 zastanów się czy warto
 
Pierwsze slysze zeby byla jakas sala o podwyzszonym standardzie myslisz ze ktos pojdzie na to dadza Cie tam gdzie miejsce bedzie to nie hotel ze wybierasz sobie sale....mi papiery dali pod nos jak trzeba bylo zrobic cc...napewno podstawowe papierki wypelniasz
Oczywiście że można sobie zagwarantować sale o podwyższonym standardzie za odpowiednią kwotę. Nie każdy ma ochotę siedzieć na sali z innymi osobami i to nie jest jakieś widzimisię ;)
 
reklama
Do góry