reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o truskawki

agalodz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Marzec 2011
Postów
417
Miasto
Łódź
Witam!!
Mam pytanie kiedy podawac dziecku truskawki moj synek ma 8miesiecy i zaczełam mu po troszku podawac...

Mam jeszcze drugie pytanie, karmie piersia czy kaszki mam gotowac na MM nr2 tak?czy taka mieszanke powinnam stopniowo wprowadzac?moj syn zjada tylko odiadek ktory mu gotuje i owoce reszte dnia i nocy jest karmiony piersia czy to zle?czy powinnam dodoac kaszki w jakiej konsystencji najlepiej do picia czy geste?

Dziekuje za odpowiedz.
 
reklama
ja truskawki podalam Nadii wczoraj czyli jak miala nieco ponad dziewiec miesiecy,gdzies czytalam,ze dopiero mozna od 10 miesiaca,wiec obserwuje czy malej nic nie jest.Co do kaszek to przewaznie jest w nich zawarte mleko mm czyli dodajesz tylko wode,ja robie taka kaszke gesta i corcia je ja lyzeczka:)
 
witam, jeśli podała Pani truskawki i nie zaobserwował żadnych niepokojących objawów to może Pani podawać niewielkie ilości 2-3 sztuki.
co do kaszek powinna Pani zdecydowanie zacząć je podawać bo zawierają ważne dla dziecka żelazo, dla dzieci karmionych piersią dostępne są kaszki bezmleczne glutenowe i bezglutenowe, do przygotowania na wodzie lub mleku mamy, niektóre mamy jednak wprowadzają również do diety kaszki na mleku modyfikowanym (kaszka zawiera już mleko i dodaje się do niej wodę a nie mleko) i dzieci dobrze na nie reagują. Jeśli nie wprowadzała Pani ekspozycji na gluten to powinna Pani kupić kaszkę bezglutenową np. ryżową lub kukurydzianą i zacząć ekspozycję na gluten czyli ugotować 3g suchej kaszy manny i podać np. z obiadkiem.
 
witam:)
ja truskawki podawałam mojej córce jak miała już 8 miesięcy i nie miała żadnej alergii. Wogóle mi się wydaje , że z tymi schematami żywienia i kolejnością wprowadzania posiłków to jest jedna wielka przesada. Trzeba poprostu obserwować czy dziecko nie ma na nic alergii i nie przejmować się żadnymi schematami. Teraz moja córcia ma już rok i 3 miesiące i truskawki i dalej uwielbia truskawki.
Co do kaszek to dalej robie je na mleku modyfikowanym ale chyba będę musiała się przestawić bo powoli nie chce jeś kaszek na nim. Jakiś czas temu znalazłam kaszki owsianą, jaglaną i orkiszową i zwykłe kaszki nestle mieszam z tymi kaszkami żeby miała różnorodność. A kaszki od zawsze czyli gdzieś od 6 miesiąca jadła pięknie łyżeczką i tak zostało do teraz:)
 
reklama
Ja podawałam małej truskawki jak miała 10 miesięcy ale takie małe dawki po 2-3 szt jak zobaczyłam że nie jest uczulona na nie to stopniowo zwiększałam porcje
 
Do góry