reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

QUINNY BUZZ czy ktoś posiada? jakieś opinie? POMÓZCIE :)

Cześć :).
Jestem tu nowa. Trafiłam na forum przez to właśnie, że zaintrygowała mnie Wasza dyskusja o wózkach :), którą "wygooglałam" sobie szukając informacji w necie.

Moje dziecię ma obecnie rok i 8 mies.. Jest nam niezbędna leciutka, super zwrotna spacerówka, składana do niewielkich rozmiarów (nie- parasolka, gdyż już takową mamy i jest zupełnym niewypałem z wielu względów).

Chcę kupić Britax Verve.
Ciekawa jestem opinii Buby na temat tego wózka :-).

Wcześniej zakochałam się w Zappie, lecz odpadł ze względów praktycznych (moje dziecię sypia chętnie na spacerach, a zapp nie ma opcji rozkładania oparcia).

Pozdrawiam.
bo.bo
 
reklama
bo.bo Witaj,milo mi ze chcesz posluchac mojej opinni.Cetnie podziele info na temat tego wozka bo wiem jaki to bol kupic fajny i praktyczny a przede wszystkim bezpieczny i komfortowy dla dziecka wozio :tak:

Co do Zappa uwazam go za genialny wynalazek w polaczeniu z Maxi Cosi na krotkie wypady,sklepowo,knajpowo kinowe czyli taki przewozowo podrozniczy wozio a nie spacerowy.W terenie wozek nie sprawdza sie prawie wogole no a ilez tez mozna malucha gniesc w foteliku.Mankamentem tego wozka jest miekkie kubelkowe siedzenie bez mozliwosci rozlozenia :-( nawet starsze dziecko (moj Franklin ma prawie 14 miesiecy i zsuwa sie zgarbiony no a plecy w palak wygiete)Jest taki moment kiedy maluch wyrasta z fotelika i zapp idzie na przymusowy 3-4 miesieczny urlop bo dzidzia do spacrowki za mala(oczywiscie sa mamy ktore woza w spacerowce zaposkiej i 5 miesieczne maluszki :szok: no ale coz.....dla chcacego nic trudnego tylko potem sa niestety konsekwencje.......)
Co do Britaxa Verve w rankingu:Quinny Zapp,TFK Buggster,Britax Verve i Mutsy Spider(marny,oj marny to wozio.....:-( ) Verve moim zdaniem jest na pierwszym miejscu.Dlaczego?? po pierwsze usztywniane rozkladane siedzisko,co prawda regulacja dwustopniowa tylko ale zawsze to cos.Siedzisko jest lepiej wyprofilowane niz w zappie i odrobine szersze szerokosc siedziska 35 wysokosc 47.Po drugie palak i kosz na zakupy bardzo przydatne akcesoria :tak: po trzecie jest duzo stabilniejszy niz zapp.po czwarte raczka pelna a nie dwa uchwyty jak w zappie czy buggsterze a to ulatwia obsluge wozka.po piate,kolka sa podbne jak w I,coo Pico
http://www.baby.com.pl/szczegoly.php?przedm=4901502
Ale w Verwe sa z dodatkiem kauczuku i nie hucza tak jak w zapie no i nie sa pelne tzn felgi maja przeswity co tez ma znaczenie podzcas jazdy.
:tak:
Tapicerka w miare latwa w utrzymaniu cos na wzor Casualplay
http://www.bajkowachatka.pl/index.php?products=product&prod_id=310
po szoste,Verve latwiej sie skada niz Zapp.ogolnie co do kolorystyki tapicerki to oki.No i najwazniejsze wozek jest solidniejszy od zappa.
minusy; po zlozeniu wiekszy niz zapp verve ma 73x33x45 a zapp 69 x 27 x 30
no ale coz cos za cos...Budka nie sklada sie jedna reka czyli nie mozna kuknac podczas jazdy co u malucha no chyba ze nie zapniesz jej na sztywno,jak dla mnie troche raczka za wysoko na 102 cm bez regulacji no i pasy troche nisko jak maluch wysoki to moga uwierac.Brak foli i torby na wozio w zestawie (sa adaptery do romera) No i dla mnie minus brak mozliwosci wpiecia maxi cosi :-(
ogolnie mysle ze to lepszy wybor od Zappa ale decyzja nalezy do Ciebie.Pozdrawiam.Buba.
 
no buba jak zwykle stanela na wysokosci zadania :)

to ja mam pytanko tez
po pierwsze w listopadzie przybedzie nam siostra dla Ignac i z tego wzgledu chcialabym kupic podwojny wozek :
myslalam o jane power twin
albo podoba mi sie mutsy 4rider z 4 kolkami dmuchanymi i podwojnym siedzeniem bo prowadzilam ten wozek i jest super
prosze o rade :-)
myslalam tez po o jakiejs lekkiej spacerowce dla malego na podroze etc
zapp mi sie podoba

teraz mam buzza i jest ok
 
Sugar Gratulacje!!!!! Fajna parke bedziecie miec :-p
Fajnie e narazie buzz Ci sie sprawdza.I oby tak zostalo.Nie masz zadnych zastrzezen???Nic Ci nie szwankuje lub powoduje dyskomfort maluchaa???
Co do zappa to naprawde radze premyslec zakup bo to wozek typowo przewozowy a nie spacerowy i nadaje sie dla dzieci po ukonczeniu minimum roku a i tak jest dla nich malo komfortowy no i siedza zgarbione.Na krotki wypad do sklepu itp rewelka ale na dluzsze zakupy maluch jez sie wierci bo mu srednio wygodnie.Moj w zappie dluzej niz 30 min nie wysiedzi...
co do Mutsy Twin to bardzo waskie siedzisko go wg mnie dyskwalifikuje( pogadaj z mamami roczniakow urodzonych zima,po za tym w listopadzie Twoj maluch bedzie juz zapewne chodzil lub probowal chodzenie i moze nie chciec za dlugo jechac w wozku wiec bedziesz musiala go trzymac za jedna reke a druga pchac wozek po sniegu...W sklepie mutsy jasne fajnie sie prowadzi ale wsadz maluchy i wypelnij koszyk i przetestuj na chodniku.
Luknij sobie ten wozeczek za dwa tygodnie bede go testowala to Ci cos wiecej napisze Narazie podam wage 9,7 kg i wymiary po zlozeniu 91x58x27
Phil & Teds. The worlds Best! On Sale!
Co do Jane to mysle ze super wybor ze bylabys zadowolona no przy dwojce maluchow poza tym ten starszy spokojnie sam bedzie mogl sobie z niej wchodzic i wychodzic bo ma sztywny podnozek. jane sa dosc obszerne i solidne.
Pozdr>Lena.
 
co do buzza to jest kilka zastrezen ale ogolnie jestem zadowolona
na kubelkowe siedzisko znalazlam sposob i jak maly chce spac to po prostu wkladam tam poduche
wkurza mnie troche kolko z przodu, na sliskich powierzchniach czasami sie zatrzymuje

chyba pomysle jednak o tym jane bo wozek pojedynczy czyli slalom pro b mi sie podobal ale nie kupilam go poniewaz mialam juz fotelik maxi cosi a tam go nie mozna zamontowac
( sama spacerowka, bo gondola i fotelik juz nie) wiec chyba ten wybiore
 
BuBa a co myslisz o wozkach bebe confort LOOla w polaczeniu z gondola i jako spacerowka, na stelzau trophy z gondola lub siedziskiem opera?
 
to nja mam pytanko co do spacerowki ;-)
mysle nad jane energy albo maclarenem quest sport ( chyba ze znajdzie sie jakis sponsor to moze xlt ale troche to dla mnie za duzo jak na spacerowke parasolke)
jezdzilam jane energy i bardzo mi odpowiadal
no moze brak palak trochew mnie wkurza ale chyba mozna temu jakos zaradzic

czekam na opinie :)
 
Sugar Mowisz i masz ;-)

Jane Energy jest typowa parasolka.Lekka 5,6 kg ,solidnie wykonana ale komfort jazdy raczej sredni :-:)-:)-( (jak na parasolke okej ale jak na wozek spacerowy marny)Brak plaka to nie problem bo mozna dokupic uniwersalny.Powiem Ci szczerze uzytkujac Buzza jak przesiadziesz sie na parasolke bedziesz mocno zawiedziona.jesli znalazl by sie sponsor to wchodz w Jane Normand :tak: ciezszy o 900 gram ale za to komfort jazdy o niebo lepszy.No i ma palak.Raczka w Normndzie jest jak w normalnych spacerowkach jedna a nie jak w parasolkach dwie co jednak warto brac pod uwage gdy twoj junior juz za chwile bedzie smigal a spacery wtedy beda wygladac tak ze jedna reka bedziesz pchac wozio a za druga prowadzic szkraba co z dwuraczkowa malo stabilna Energy jest klopocikiem.Juz niedlugo bedziesz miala drugiego szkraba wiec gdy starsze bedzie wieksze a male na tyle duze co by je do spacerowki przeprowadzic bedziesz mogla do Normanda zainstalowac takie cudo:
http://www.tanimarket.pl/2940_PickUp_06_-_dostawka_do_wozka__Teutonia.html

I masz ewelacyjna opcje,do Buzza ani do Energy nie doczepisz tego cuda.
Normand ma palak w zestawie.To jego wymiary po zlozeniu 40 x 90 x 61cm a to wymiary Energy : 28x107x30cm wiec mega duzej roznicy nie ma.no ale jak zwykle Ci namieszalam ;-) ale poprostu szczerze mowie bo gdy ja przesiadlam sie na parasolke a mialam takowa:http://www.allegro.pl/item225822594_super_esprit_alu_king_spacerowka_hauck.html
podlamalam sie ostro i szybko ja opchnelam.Gdy mi przyszlo to cudo jedna reka prowadzic.......
Ale generalnie jak na parasolke to Energy jest swietnym wyborem ,napewno bedziesz zadowolona.
Co do Maclarena Quest Sport: Przystosowany dla dzieci od 1 roku życia.Nie rozklada sie tak bardzo,slaba amortyzacja no i te malutkie koleczka.....z nimi niestety daleko sie nie zajedzie no chyba ze bedziesz smigac tylko po miescie i po rownych powierzchniach.
Maclaren XL jest w porzo.Dobrze sie prowadzi,ma kapitalna obszerna budke,rozklada sie na plasko,jest przystosowany od 6 miesiaca zycia dziecka.Jest dobrze wywazony no i te kolka daja rade bo sa kalczukowe.No a cena jak to cena za Maclarena....jak na parasolke to wakt przycinaja

:wściekła/y:

no to na tyle jak narazie jak cos Ci wpadnie jeszcze w oko wal smialo!
 
reklama
przeczytalam cały ten wątek i BUBA jestem pod wrazeniem!!!
dlatego ja rowniez mam pytanie do kolezanki-skarbnicy wiedzy ;-)

zastanawiam sie nad zakupem ktoregos z tych wozkow
mieszkam w Norwegii i tu potrzebny jest dobry wozek
pozatym chce kupic go przez internet wiec..nie mam jak wyprobowac chocby w sjklepie
poprostu kupuje jak kota w worku :baffled: dlatego wszelkie wskazowki ''kogos kto sie zna'' sa dla mnie cenne
upatrzylam sobie te typy:

BABY DREAMS ATLANTIC
Implast Volant 3XL / IMPLAST BOLDER 3,4
BEBECAR .. RACER ST
WÓZEK X-lander XA
QUINNY SPEEDI

chcialabym by gondola nie była jakas miniaturowa,poniewaz rodze w listopadzie a tu zimy sa dluuugie
pamietam ze corka z gondoli wyrosla mi w 3 miesiace....
no i zalezy mi na opini jak sie prowadzi te wozki i czy sie szybko psuja co slyszalam o Implastach

z gory wielkie dzieki za info!!!
 
Do góry